ارزش بیت کوین 15 هزار دلاری فراتر از پی پال، کوکا کولا، نتفلیکس و دیزنی

ارزش بیت کوین 15 هزار دلاری فراتر از پی پال، کوکا کولا، نتفلیکس و دیزنی
0
بازدید : 3545

در ماه های اخیر ارزش بیت کوین های در گردش، از 190 میلیارد دلار به 280 میلیارد رسیده. و بدین ترتیب از بسیاری از کمپانیهای معروف از قبیل بانکها پیشی گرفته است.

در اوایل سپتامبر سال جاری، ارزش بیت کوین های در گردش حدود 190 میلیارد دلار بود. در آن زمان قیمت بیت کوین در حدود 10 هزار دلار در نوسان بود. در طول دو ماه گذشته قیمت بیتکوین روندی صعودی داشته و اکنون به بیشتر از 15000 دلار رسیده.

با این اوصاف سرمایه در گردش آن از 190 میلیارد دلار به 280 میلیارد افزایش پیدا کرده. که البته همین امر بیتکوین را ارزشمندتر از اکثر شرکتهای بزرگ ایالات متحده کرده است.

نمودار قیمت هفتگی بیت کوین. منبع: TradingView.com

ارزش سرمایه در گردش بیت کوین برابر با هجدهمین کمپانی آمریکایی است

اگر بخواهیم ارزش بیت کوین را با شرکتهای ثبت شده در ایالات متحده آمریکا مقایسه کنیم، سرمایه آن تقریباً با هجدهمین شرکت بزرگ امریکا مطابقت خواهد داشت. هفدهمین شرکت بزرگ در ایالات متحده Home Depot است، که دارای سرمایه ای معادل 306 میلیارد دلار میباشد. ورایزون( verizon) با ارزشی معادل 242 میلیارد دلار در رتبه بعدی قرار دارد. این شرکت از Home Depot عقب مانده و یک شکاف بزرگی را در این بین تشکیل داده است. از آنجایی که هم اکنون ارزش بیت کوین های در گردش حدود 280 میلیارد دلار است، ارزش کوین های در گردش آن از سرمایه در گردش تمام شرکت هایی که در رتبه های بعد از ورایزون قرار دارند،بیشتر میباشد.

شرکت هایی که بیت کوین در ماه های گذشته از آنها پیشی گرفته است شرکت های به نام ومعروفی مانند نتفلیکس ، پی پال، BofA ، کوکاکولا ، Salesforce و دیزنی هستند.

شرکتهای برتر ایالات متحده طبق سرمایه بازار. منبع: Dogs of the Dow

بیتکوین در حال حاضر از سه مؤسسه مالی Visa، Mastercardو JPMorgan عقب مانده است. و برای اینکه بتواند از آنها هم پیشی بگیرد باید قیمت آن به 23000 دلار برسد.( یعنی ارزش سرمایه در گردش آن معادل 426 میلیارد دلار بشود.)

جالبتر آن است که بیت کوین اگر بخواهد به اپل، با ارزش ترین شرکت جهان، برسد و با آن رقابت کند،قیمتش باید به حدود 120 هزار دلار برسد. ارزش سرمایه در گردش اپل هم اکنون بالغ بر 2 تریلیون دلار است.

مروری بر گذشته

در این میان طبق گفته تحلیل گران، قیمت بیت کوین در سال 2020 و اوایل 2021 روند صعودی خود را حفظ کرده وبه اوج خود خواهد رسید.

اگر نگاهی به گذشته بیندازیم خواهیم دید که سال 2017 درست 15 ماه پس ازهاوینگ، قیمت بیت کوین به اوج خود رسید. پس اگر تاریخ دوباره تکرار شود در اواسط سال 2021 هم دوباره چنین اتفاقی خواهد افتاد. چرا که هاوینگ بیت کوین در مه سال 2020 صورت گرفت.

سرمایه گذاران معتقدند اگر به بیت کوین به عنوان یک منبع سرمایه گذاری بلند مدت نگاه کنیم، بها و ارزش آن بسیار فراتر خواهد بود.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x