بیت کوین در آستانه نزول یا صعود بیشتر؟
0

بیت کوین در آستانه نزول یا صعود بیشتر؟

بازدید : 1674

گزیده خبر:

  • امروز قیمت بیتکوین به اوج رسید.
  • آخرین باری که قیمت بیتکوین به 20 هزار دلار رسید، یک ماه بعد به شدت ریزش کرد.

خوب نظر شما چیست؟ آیا باید باز هم منتظر چنین اتفاقی باشیم؟

تجسم کنید الان سال 2017 است. آهنگ دسپاسیتو ددی یانکی Daddy Yankee خواننده محبوب در حال پخش است و از هرجایی شنیده میشود. بیت کوین به اوج خود رسیده. اما تنها بعد از 1 ماه قبل از اینکه قله 20 هزار دلار را فتح کند، به شدت ریزش میکند.

الان هم اوضاع تقریباً همان طور است و دقیقاً در دسامبر سال 2020 هستیم. البته سایمون پیترز تحلیلگر بروکر eToro در مصاحبه با Decrypt گفت:

” احساس میکنم این بار شرایط فرق میکند. چرا که در حال حاضر فقط مردم عادی جزء سرمایه گذاران بیتکوین نیستند و سازمانهای بزرگ از جمله صندوق های مستمری وپوشش ریسک و بسیاری از کمپانی ها در بیت کوین سرمایه گذاری کرده اند. پیترز معتقد است بسیاری از افراد این مسئله را” مانعی در برابر تورم” میدانند.”

تفاوت وضعیت بیت کوین در سال 2020

همین تابستان گذشته شرکت MicroStrategy حدود 450 میلیون دلار بیت کوین خرید. Grayscale ، Square و PayPal هم مقدار زیادی بیت کوین خریداری کردند  . و شخصیت های ثروتمند و برجسته ای همچون Paul Tudor Jones و Stanley Druckenmiller بیتکوین و قابلیتهایش را تحسین کردند.پیترز در ادامه افزود:

” در حال حاضر به نظر میرسد سرمایه گذاران بیتکوین قصد دارند برای مدت طولانی کوین های خود را نگه دارند.در مقایسه با دسامبر سال 2017، به تعداد هولدرهای بیتکوین 66 درصد افزوده شده است.”

بنابراین پیترز عقیده دارد که اینبار قیمت بیتکوین میتواند بسیار فراتر برود. و اگر با همین سرعت و روند پیش رود تا آخر سال به 25،000 دلار خواهد رسید. طبق پیش بینی او قیمت با رسیدن به 20 هزار دلار برای مدت کوتاهی افت میکند ولی دوباره به کانال صعودی قبل باز خواهد گشت. این نزول کوتاه مدت میتواند به خاطر نقد شدن سرمایه برخی از فروشندگان باشد.

اریک وال ، مدیر ارشد سرمایه گذاری صندوق Arcane Assets در جواب پیترز و برای آرام کردن جوی که او ساخته بود گفت: ” البته با تمام این اوصاف ما از بیتکوین صحبت میکنیم. بیتکوینی که ذاتاً بی ثبات است.باید حواسمان باشد که  به موازات تخصیص سرمایه بسیار جدی که در جریان است، بازار هنوز هم مملو از معامله گرانی با نگرش کوتاه مدت است. “

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x