کاهش تعداد فروشندگان بیت کوین در صرافی ها

کاهش تعداد فروشندگان بیت کوین در صرافی ها
0
بازدید : 2713

تحلیل گران معتقدند روز به روز تعداد فروشندگان ارز دیجیتال کمتر و کمتر میشود. پس به نسبت، ذخایر بیت کوین در گردش صرافی ها هم دائم در حال نزول است.از زمان سقوط ماه مارس، ذخایر بیت کوین در صرافی ها به سرعت از 2،950،000 BTC به 2،700،000 BTC کاهش یافت.در عرض هفت ماه 250،000 BTC از ذخایر صرافی ها کم و منجر به کاهش تعداد فروشندگان بیت کوین شد که معادل 2.85 میلیارد دلار است. پشت این روند نزولی تند و تیز دو عامل مهم وجود دارد .

کم شدن تعداد فروشندگان و اعتماد کم کاربران به صرافی ها.

ذخایر بیتکوین در صرافی ها. منبع : Glassnode

آیا سرمایه گذاران تصمیم به ذخیره بیت کوین گرفته اند؟

تحلیلگران کاهش ذخایر بیت کوین در صرافی ها را به کاهش تعداد فروشندگان بیت کوین در بازار نسبت می دهند. از آن جا که خرده فروشان از فروش بیت کوین با قیمت فعلی سرباز می زنند، مؤسسات هم BTC بیشتری به دست می آورند. کاهش فشار فروش و افزایش تقاضای خرید  روندی خوشبینانه برای بیت کوین رقم میزند.

معامله گری به نام مستعار “Oddgems” گفت طبق داده های موجود:

“روز به روز بیت کوین بیشتری از حساب صرافی ها خارج میشود. و به احتمال زیاد به کیف پول های بی نام و نشان منتقل میشوند. اگر این گونه باشد، این بدین معنی است که سرمایه گذاران قصد دارند وجوه خود را برای طولانی مدت سرمایه گذاری کنند. فروشندگان بیت کوین کاهش می یابند. پس نقدینگی کم و فشار فروش کمتر یکّه تاز میدان خواهد شد.”

مایکل ون دو پوپه (Michael van de Poppe ) ، تاجر فعال در بورس اوراق بهادار آمستردام هم به همین رویکرد معتقد است.

وی خاطر نشان کرد:

“صادقانه بگویم، هر روز تعداد بیت کوینی که از صرافی ها به کیف پول سرد ارسال میشوند، در حال افزایش است. تعداد زیادی از شرکت ها ذخایر نقدی خود را به بیت کوین تبدیل میکنند. این امر نشانگر این است که بازار به شدت گاوی است”

تلاقی خروج راکد خرده فروشی از بیت کوین و تقاضای مداوم مؤسسات باعث ایجاد حساسیت و تمایل بیشتر در مورد بیت کوین می شود. Dan Tapiero، بنیان گذار هولدینگ 10T، معتقد است :احتمالاً ” کاهش و کمبود بیت کوین” به علت افزایش منافع سازمانی است.

افزایش HODlerها در پی کاهش تعداد فروشندگان

طبق گفته آکادمی Glassnode، بخش عمده ای از ذخایر بیت کوین در “آدرس هایی ذخیره شده اند. که این کاربران بیت کوینشان را هرگز از کیف پول خود منتقل نکرده اند.و احتمالاً برای طولانی به هدف سرمایه گذاری طولانی مدت خرید کرده اند.

هنگامی که فعالیت هلدرها زیاد باشد، که به نگه داشتن بیت کوین برای مدت طولانی اشاره دارد، معمولاً شروع مرحله انباشت را نشان می دهد. طبق گزارشات Glassnode :

“ذخیره بیت کوین ماه هاست که در یک روند صعودی ثابتی قرار دارد. 2.6 میلیون دلار BTC (14% از ذخایر) در حال حاضر در آدرس های انباشت نگهداری می شوند.این آدرس ها به عنوان آدرس هایی تعریف می شوند که حداقل دو تراکنش ورودی دارند. و هرگز بیت کوینشان را خرج نکرده اند.”

شاخص مثبت در معیارهای زنجیره ای، ساختار فنی مطلوب بیت کوین را تکمیل می کند. علی رقم اتفاقات گوناگونی که می توانست فشاری بر فروش BTC اعمال کند، ازجمله بازجویی صرافی بیتمکس BitMEX و تعلیق برداشت OKEx، قیمت بیت کوین هنوز هم بالای 11400 دلار باقی مانده است.

بگو مگو هایی که درباره این دو صرافی پیش آمد( BitMEX و OKEx) هم باعث شد، ذخایر در گردش صرافی ها به شدت کاهش یابد. و احتمالا معامله گران را بترساند. اگرچه BitMEX بسرعت مسئله برداشت ها را حل کرد وکیف پول های OKEx هم دیگر هیچ خروجی را نشان نداد، اما عدم اطمینان قانونی کافی بود تا  ذخایر صرافی ها سقوط کند .

بیت کوین در صرافی BitMEX. منبع: CoinMetrics

در اوایل ماه اکتبر، تحلیل گران تکنیکال ،محدوده 11100 دلار تا 11300 دلار را به عنوان یک محدوده مقاومت کوتاه مدت بحرانی و مهم مشخص کردند. قیمت بیت کوین در بالای محدوده گفته شده نسبتا پایدار مانده است. که از نظر فنی نشانه مثبتی برای یک حرکت جدید است.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x