شاخص ترس و طمع بیت کوین در محدوده طمع قرار گرفت
0

شاخص ترس و طمع بیت کوین در محدوده طمع قرار گرفت

بازدید : 1364

فکت کوینز: به نظر می‌رسد جامعه ارزهای دیجیتال بار دیگر از زمان سقوط 12 مه، حریص شده باشد چرا که شاخص ترس و طمع بیت کوین برای اولین بار از آن تاریخ، در حالت طمع قرار گرفته است.

شاخص ترس و طمع بیت کوین در محدوده طمع قرار گرفت

به گزارش کریپتوپوتیتو، شاخص ترس و طمع بیت کوین معیاری پرطرفدار برای سنجش احساسات پیرامون ارزهای دیجیتال است. این شاخص، از نظرسنجی‌ها و نقطه نظرات افراد مختلف گرفته تا حجم معاملاتی و نوسانات قیمت را بررسی می‌کند و بر اساس درجه‌بندی از صفر (ترس شدید) تا صد (طمع شدید) احساسات بازار را بیان می‌کند.

به گفته تیم سازنده این شاخص، بازار ارزهای دیجیتال بازاری مبتنی بر احاساسات است و با افزایش قیمت مردم را حریص می‌کند و افت قیمت آن، باعث می‌شود تا مردم دارایی‌های خود را با وحشت به فروش برسانند.

در طول 12 هفته گذشته و همزمان با روند نزولی بیت کوین، این شاخص در حالت ترس شدید قرار داشت. با این حال، آخرین تحولات در قیمت بیت کوین باعث شده تا احساسات بازار تغییر کند و این شاخص برای اولین بار در سه ماه اخیر از 10 (ترس شدید) به 60 (طمع) افزایش یابد.

بیشتر بخوانید: شاخص ترس و طمع در بازارهای کریپتو

همزمان با بیت کوین، شاخص ترس و طمع اتریوم نیز پس از هفته‌ها نوسان در محدوده ترس و خنثی به محدوده طمع رسیده است. این در حالی رخ می‌دهد که اتریوم با صعود به 2600 دلار به بالاترین سطح خود از تاریخ 15 ژوئن رسید.

چه انتظاری باید داشت؟

فارغ از تمامی موارد گفته‌شده، شاخص ترس و طمع ارتباط تنگاتنگی با قیمت دارد. بیت کوین در کمتر از دو هفته پیش به 29 هزار دلار سقوط کرد و پایین‌ترین سطح چند ماه اخیر خودش را به ثبت رساند. متعاقباً شاخص ترس و طمع به سرعت به محدوده ترس شدید رفت. البته قیمت دوباره بازگشت و همین موضوع باعث شد تا شاخص ترس و طمع دوباره به محدوده طمع وارد شود.

به این ترتیب، می‌توان نتیجه گرفت همانطور که در زمان ترس شدید افزایش قیمت رخ می‌دهد، در زمان طمع نیز می‌توان انتظار اصلاح قیمت را داشت.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x