ادامه دشمنی بانک خلق چین با بیت کوین؛ بیت کوین بی ارزش است!
0

ادامه دشمنی بانک خلق چین با بیت کوین؛ بیت کوین بی ارزش است!

بازدید : 1890

فکت کوینز: به نظر می‌رسد دشمنی بانک خلق چین با بیت کوین ادامه داشته باشد. در ادامه سیاست‌های ضد کریپتو دولتمردان چینی، یکی از مقامات بانک مرکزی این کشور چند روز پیش در گفتگویی بیت کوین را بی‌ارزش خواند و از تشدید اقدامات علیه ارزهای دیجیتال خبر داد.

دشمنی بانک خلق چین با بیت کوین ادامه دارد

به گزارش کریپتوپوتیتو، دولتمردان چینی هرازگاهی تصمیم می‌گیرند تا سیاست‌های ضد کریپتو خود را بار دیگر به مردم یادآوری کنند. در ادامه این اقدامات هدفمند برای توقف استفاده از ارزهای دیجیتال در چین، بانک مرکزی این کشور بار دیگر خطرات مرتبط با ارزهای دیجیتال را به شهروندانش یادآور شد.

به گزارش یکی از رسانه‌های محلی چین، ین یوپینگ، معاون دفتر حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خدمات مالی در بانک خلق چین سه روز پیش در نشستی خبری از ارزهای دیجیتال انتقاد کرد و آنها را سرمایه‌گذاری پرخطر خطاب کرد.

وی به سرمایه‌گذاران چینی نسبت به از دست رفت سرمایه‌شان هشدار داد و از آنها خواست تا از معاملات مربوط به ارزهای دیجیتال دوری کنند و با افزایش آگاهی، دارایی‌های خود را از خطرات احتمالی حفظ کنند.

یوپینگ در ادامه گفت:

«بار دیگر به مردم یادآوری می‌کنیم که ارزهای دیجیتالی چون بیت کوین ارز قانونی نیستند و ارزش واقعی ندارند.»

بیشتر بخوانید: اعتراضات گسترده ضد بیت کوین در السالوادور؛ السالوادوری‌ها بیت کوین نمی‌خواهند

تلاش‌ها برای سرکوب ارزهای دیجیتال ادامه خواهد داشت

معاون دفتر حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان بانک خلق چین در ادامه خاطرنشان کرد تدابیر شدیدتری در راه خواهند بود و این ارگان با همکاری درگیر نهادهای نظارتی تمامی تلاشش را برای توقف معاملات مرتبط با ارزهای دیجیتال انجام خواهد داد.

به گفته یوپینگ، بانک مرکزی با همکاری دیگر نهادها تلاش خواهد کرد تا صرافی‌های خارجی و معامله گران داخلی را شناسایی کند و فعالیت تمامی وب‌سایت‌ها، برنامه‌ها و شرکت‌های فعال در زمینه ارزهای دیجیتال را متوقف سازد.

وی در ادامه از تصمیم بانک مرکزی چین مبنی بر سازمان‌دهی سیستمی برای مقابله با ارزهای دیجیتال و گزارشات آنی هرگونه تخلف خبر داد.

چین دشمن رمزارزها

این اولین بار نیست که چین سیاست‌های ضد ارزهای دیجیتال خود را به رخ می‌کشد. طی چند ماه گذشته دولتمردان چینی حضور فعالی در زمینه سرکوب کریپتو داشته‌اند تا بتوانند از حضور مردم جلوگیری کنند.

بانک خلق چین چندی پیش به‌تمامی بانک‌ها و مؤسسات مالی این کشور دستور داد تا ارائه خدمات مرتبط با ارزهای دیجیتال را به مشتریان حقیقی و حقوقی متوقف کنند و به آنها هشدار داد در صورت تخطی، مجوز آنها باطل خواهد شد.

ممنوعیت‌های اعمال‌شده از سمت دولت چین تأثیرات منفی زیادی بر صنعت ارزهای دجییتال گذاشته است و از جمله آنها می‌توان به سقوط 50 درصدی ماه مه اشاره کرد. با این حال تلاش چینی‌ها به اینجا ختم نشد.

کمی بعد، مقامات چینی تصمیم گرفتند تا ماینرها را هدف قرار دهند و با توقف استخراج بیت کوین در این کشور، ضربه بزرگی به شبکه بیت کوین زدند به‌طوری‌که برای اولین بار در ده سال گذشته، چهار بار کاهش سختی متوالی را پشت سر گذاشت.

چین زمانی حدود 60 درصد از استخراج بیت کوین را به خود اختصاص داده بود اما اکنون، تمامی ماینرهایش را به سایر کشورها رانده است.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارزهای دیجیتال با فکت کوینز همراه باشید.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x