بیت کوین در سال 2021
0

بیت کوین در سال 2021

بازدید : 1967

گزیده خبر:

رالی اخیر بیت کوین بسیاری از تحلیلگران را بر آن داشته تا فریاد جهش دوباره قیمت این رمزارز در سال 2021 را سر دهند .اما در نهایت کدام یک از پیش بینی ها درست از آب در می آید؟

کرونا و افزایش قیمت بیت کوین به بالای 20000 دلار بدون شک از مهم ترین رویداد های سال 2020 بود. اتفاق اول، یعنی کرونا، نقش به سزایی در وقوع رویداد دوم داشته است. این مسئله به نوبه خود گویای این امر است که افزایش قیمت 2017 نتیجه ی FOMO  “ترس از دست دادن فرصت سرمایه گذاری “بود. در حالی که عمده افزایش قیمت بیت کوین در سال 2020 ناشی از سرمایه گذاری سازمانها است و می تواند همچنان تا سال 2021 ادامه داشته باشد.

حال با توجه به روند فعلی BTC و قیمت بالای 23 هزار دلار آن ، چشم انداز آتی این سود آورترین دارایی در دهه های پیش رو چه خواهد بود؟

  • DeVere : قیمت بیت کوین در سال 2021 ، 50 درصد بیشتر از نرخ فعلی 

از نظر نایجل گرین (Nigel Green) ، بنیانگذار و مدیرعامل سازمان مشاوره مالی گروه DeVere ،عملکرد بیت کوین در سال 2021 مشابه به آنچه در سال 2018 گذشت، نخواهد بود. طبق نظر او از آنجایی که بیت کوین ATH خود را ثبت کرده. و تریدرها به دنبال سیو سود هستند، BTC قدری پس رفت را تجربه خواهد کرد. اما این مانع از رشد بیشتر این رمزارز نمی شود.

” البته که فراز و نشیب هایی در بازار وجود خواهد داشت. اما تردید ندارم که روند طولانی مدت قیمت بیت کوین صعودی است.”

علاوه بر این ، گرین بر این باور است که سال آینده ، قیمت بیت کوین 50 درصد دیگر از سطح فعلی بیشتر خواهد شد.

” به نظر من بیت کوین سودآوری ویژه ای دارد. چرا که احتمالاً در سال 2021 رکورد جدید دیگری ثبت خواهد کرد. انتظار می رود قیمت BTC در سال پیش رو 50٪ افزایش یابد. و اگر با همین سرعت جلو رود دو برابر هم بشود.”

در مجموع ، رئیس گروه DeVere انتظار قیمتی بین 30 تا 40 هزار دلار را برای بیت کوین دارد.

  • تحلیلگران بلومبرگ قیمت بیت کوین در سال 2021 را 55000 دلار پیش بینی می کنند.

بلومبرگ مدتی است که چشم از بازار بیت کوین بر نداشته. به حدی که تحلیل گران مالی مدام بخش های اختصاصی تحقیقات بازار و چشم انداز ها را از منابع عظیمی در رسانه ها جمع آوری و منتشر می کنند.

آنها در آخرین گزارش خود ،آینده بازار بیتکوین را قدرتمند تر پیش بینی کرده اند. اما تا چه اندازه؟ بلومبرگ عنوان کرد:

“با در نظر گرفتن مسائلی چون عرضه و تقاضا، اندیکاتورهای تحلیلی و شاخصهای اقتصاد کلان ، از نظر ما بیت کوین تمایل خود را برای پیشبرد قیمت تا سال 2021 حفظ خواهد کرد . و در آینده سطح مقاومتی 50 هزار دلار و همچنین حجم بازاری معادل با 1 تریلیون دلار برای این کوین پبش بینی میشود. قیمت 10 هزار دلار که در سال 2017 سطح مقاومتی مهمی برای این رمزارز بود ،هم اکنون به یک سطح حمایتی بحرانی تبدیل شده است.”

به تأیید تحلیلگران شاخص های بنیادی BTC امسال در مقایسه با سال 2017 بسیار قویتر هستند. که این امر را می توان دلیل اصلی افزایش قابل توجه سرمایه شرکت ها و مؤسسات در بازار بیت کوین دانست . مسئله ای که سه سال پیش یک احتمال دور از ذهن به حساب می آمد.

طبق گزارش بلومبرگ در ماه دسامبر ، “زیر ساخت های BTC محکم تر از سال 2017 است.” و طبق آخرین اظهار نظر مایک مک گلون، با ورود به سال 2021 ، سطح حمایتی بیتکوین 20 هزار دلار خواهد بود.

  • طبق نظرسنجی صرافی Kraken میانگین قیمتی بیت کوین در سال 2021 ، 36000 دلار خواهد بود

در سالی که گذشت، صرافی kraken با برگزاری دو نظر سنجی تحلیلی در بازار کریپتو به نتایج جالبی دست پیدا کرد. این نظر سنجی ها در ماه های مارس و نوامبر انجام شدند. 72 درصد از شرکت کنندگان این نظر سنجی (نظرسنجی نوامبر)  تجار و سرمایه گذاران بودند.

18 درصد پاسخ ها از سوی مؤسسات (کارگزاری ها ، مسئولان حفاظتی ، دفاتر خانوادگی ، صندوق های پوشش ریسک، وام دهندگان ، بازار گردانان ، شرکتهای سهامی خاص ، شرکتهای خصوصی یا سرمایه گذار ریسک پذیر) ارائه شده بود. و 4 درصد باقی مانده، از ارائه دهندگان خدمات رمزنگاری (خودپردازها ، صرافیها ، وام دهندگان ، پردازنده های پرداخت) و استخراج کنندگان بود.

همه آنها قیمت فعلی بیتکوین را تا حدودی درست پیش بینی کرده بودند. اما اکثریت قریب به اتفاق آنها قیمت متوسط بیت کوین در سال آینده را ​​36000 دلار حدس زدند. حتی برخی متوسط ​​قیمت بیت کوین را برای سال 2021 ، 25000 دلار عنوان کردند.

البته برخی پیش بینی ها بیش از حد اغراق آمیز بود.

تقریباً ، 8٪ از شرکت کنندگان این نظرسنجی قیمتی بالاتر و حتی 100 هزار دلار را پیش بینی کردند. و تقریباً 20٪ از آنها هم هدف 50،000 دلار را تخمین میزنند.

پیش بینی ها ی مبتنی بر هاوینگ

  • آنتونی پمپلیانو :تا دسامبر 2021 بیت کوین 100 هزار دلار میشود.

آنتونی پمپلیانو معروف به پمپ ، بنیانگذار Morgan Creek Capital ، از طرفداران سرسخت بیت کوین در حوزه رمزارز است. وی در مصاحبه با سایت CryptoPotato ، از وضعیت فعلی توسعه بلاکچین گرفته تا چشم انداز آینده بازار بیت کوین در سال 2021 اظهار نظر کرد.

از نظر permabull تنها عامل حاکم بر پذیرش BTC ، زمان است. با اینکه تازه کارها برای تکمیل تحقیقات خود درباره امکانات حوزه رمزارز به زمان زیادی احتیاج دارند، ، اما در نهایت تمام این تحقیقات به بیت کوین منتهی می شود.

پمپلیانو در خصوص پیش بینی قیمت BTC در سال 2021 ،معتقد است هاوینگ در این روند صعودی تأثیر بسزایی داشته است. اما چرا؟ به این علت که معاملات ریاضی کد بیتکوین کاملاً واضح است و از تئوری عرضه و تقاضای مرسوم پیروی می کند.

اصل اقتصاد حکم میکند که اگر تقاضا برای یک دارایی افزایش پیدا کند یا ثابت بماند در حالی که عرضه آن کاهش پیدا کند ، قطعاً قیمت آن دارایی با افزایش همراه خواهد بود. از این رو، این امر پامپ قیمت را به هدف 100000 دلاری قیمت BTC تا دسامبر 2021 سوق میدهد. وی خاطر نشان کرد:

” هاوینگ رویداری مهم و حیاتی برای بیت کوین است. از نظر من شاید درست یک روز بعد از وقوع آن، قیمت گران نشود . اما به پیش بینی من قیمت 100 هزار دلار برای بیت کوین خیلی هم بعید نیست.”

Samson Mow ، افسر ارشد امنیتی شرکت Blockstream، در یکی از آخرین توییت های خود ضمن تأیید این پیش بینی قیمتی بالاتر از 100 هزار دلار را هم ممکن دانست.

  • محقق شرکت Messari در اکتبر 2021 قیمت بیت کوین را 276000 دلار پیش بینی کرد.

دو ماه پیش ، جک پوردی ، محقق شرکت Messari ، در توییترش به افزایش قیمت بیتکوین در پی اعمال هاوینگ به شبکه خبر داد.

او در این یادداشت به قیمت قیمت 895 دلاری بیتکوین در سال 2016 اشاره کرد. وی یادآور شد که چطور یکسال بعد به دنبال اعمال هاوینگ قیمت 20 برابر شد. حال با توجه به این مسئله میتوان به نتیجه مشابعی رسید. و قیمت 276 هزار دلار را برای بیتکوین پیش بینی کرد.

  • و در آخر پیش بینی قیمت بیتکوین با توجه به مدل stock-to-flow

PlanB تحلیلگر کوانتومی مستقر در هلند به خاطر ارائه مدل موجودی به جریان (S2F) که معمولاً برای پیش‌بینی قیمت بیت کوین هم از آن استفاده می‌شود، در جامعه رمزارز و بازارهای مالی سنتی مشهور شد. به نظر می رسد که آخرین روند قیمت BTC کاملاً از مدل پیش بینی شده وی پیروی می کند.

PlanB برای اولین بار مدل S2F را در آوریل 2019 منتشر کرد. او با استفاده از این مدل به رابطه بین تولید عرضه و سهم موجود پی برد. و ارزش بیت کوین را با احتساب کمبود عرضه آن محاسبه کرد.

پس از وقوع 3 هاوینگ در تاریخچه بیتکوین ،این مدل قیمت Bitcoin را بسیار دقیق به تصویر کشیده است. هاوینگ سال 2020 هم درست همانند سال های 2012 و 2016 با افزایش قیمت بیتکوین همراه بوده است. و این روند صعودی احتمالاً تا سال 2021 هم ادامه خواهد داشت.

طبق گفته PlanB :

” درست است که 23 هزار دلار قیمت خوب و مناسبی برای بیت کوین است ، اما هنوز هم بیتکوین در راستای S&P 500 در حرکت است و با آن همگام شده. پس با توجه به این مسئله ،من قیمت 60 هزار دلار را برای بیت کوین پیش بینی میکنم.”

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x