بیت کوین بهترین منبع سرمایه گذاری
0

بیت کوین بهترین منبع سرمایه گذاری

بازدید : 134

در این مقاله به مقایسه ارزش ارزهای دیجیتال و دیگر منابع مالی میپردازیم. البته سعی داریم با در اختیار گذاشتن اطلاعات کافی قضاوت را به خودتان بسپاریم. تا شما تصمیم بگیرید که کدام یک از این منابع برای سرمایه گذاری طولانی مدت مناسبترند؟ و آیا بیت کوین بهترین منبع سرمایه گذاری به حساب می آید؟

در ابتدای امر بهتر است بدانید احتمال اینکه در طول 100 سال حدود 90 درصد از پس انداز ارز فیات خودتان را تنها به خاطر تورم از دست بدهید هست. حتی ممکن است آن سرمایه به خاطر بسیاری مسائل ارزش خودش را روز به روز از دست بدهد. اما هرگز چنین اتفاقی برای بیت کوین های شما نخواهد افتاد.

مطلب مفید:آیا ارزهای دیجیتال مانعی در برابر تورم هستند؟ +ویدئو

بیت کوین در حصر سازمانها 

در زمان نگارش این مقاله، سرمایه گذاران سازمانی حدود 3.6 درصد از بیت کوین های موجود را به عنوان سرمایه گذاری طولانی مدت ذخیره کرده اند. طبق داده های موجود، 13 نهاد نزدیک به 600،000 بیت کوین دارند. که ارزش آنها معادل 6.9 میلیارد دلار است. سردمدار این سازمانها، شرکت Microstrategy است. که مالک تقریباً 38.250 بیتکوین میباشد( معادل 450 میلیون دلار). هولدینگ گلکسی دیجیتال (Galaxy Digital ) با دارایی بالغ بر 16651بیت کوین ( 198 میلیون دلار) ، در جایگاه دوم قرار دارد. سومین شرکت اسکوئر است . که مؤسس آن جک دورسی میباشد. وی هم اکنون مالک 4.709 بیت کوین است.

به علاوه، برخی از کمپانی ها به مشتریان خود برای سرمایه گذاری در بیت کوین کمک میکنند. از این میان میتوان به سرمایه گذاری های Grayscale از طریق صندوق سرمایه گذاری GBTC اشاره کرد .که این وجه حدود 450،000 بیت کوین میباشد. در واقع مقدار واقعی پول نقدی که در خزانه ها نگه داری میشود تریلیون ها دلار آمریکا است.اما با در نظر گرفتن اینکه سرمایه 9 کمپانی در بورس S&P 500 نزدیک به 600 میلیارد است. و اگر تنها 5 درصد از این سرمایه به بیتکوین تبدیل شود، مقدار بیت کوین تحت اختیار شرکتها و سازمانها 5 برابر میشود مسئله جالبتر خواهد شد.در اینجا سؤالی که پیش می آید این است که:

بیت کوین در کجای سبد سرمایه گذاری شرکتها قرار میگیرد؟

محتمل ترین جواب ” سرمایه گذاری جایگزین” است. حال از آنجایی که برقراری تعادل بین سرمایه های قدیمی و جایگزین اصلاً کار ساده ای نیست، احنمالاً تمایل برای خرید این رمزارزها کاهش می یابد.

البته با وجود تمام این مشکل ها هنوز تقاضا برای خرید رمزارزها زیاد است.طبق گزارش Fidelity تا پایان سال 2018 ، بازار سرمایه گذاری جایگزین، رشد چشمگیری داشته. و به 13.4 تریلیون دلار رسیده است. که البته درصد کمی از این مبلغ را بیتکوین تشکیل داده است. برای دیدن قیمت بیت کوین در اوج احتمالاً تبدیل 5٪ از آن مبلغ ضروری است.برخی از شرکت های سرمایه گذاری تصمیم گرفته اند برای بیت کوین و سایر رمزارزها هلدینگ های کاملاً متفاوتی ایجاد کنند.

برای مثال ، شرکت Stone Ridge،  هلدینگ New York Digital Investment Group را تأسیس کرد که تاکنون مالک بیش از 1 میلیارد دلار رمزارز است.

مطلب مفید: ادامه سرمایه گذاری سازمان ها

چه عاملی باعث میشود بیت کوین بهترین منبع سرمایه گذاری باشد؟ 

برای درک بهتر این پدیده، اخیراً کوین تلگراف با مایکل سیلور، بنیانگذار Microstrategy ، مصاحبه ای داشته است.

طبق گفته مایکل:

“بهترین راه برای ارزیابی یک سرمایه گذاری این است که100 میلیون دلار از آن سرمایه مورد نظر را 100 سال ذخیره کنید و منتظر نتیجه بمانید. من اگر سال 1900 ،100 میلیون دلار از ارزی داشتم و آن را در یکی از بهترین بانکهای شهر میگذاشتم، با دو زیسک مواجه میشدم. اولاً رسیک تورم و دوماً ریسک طرف قراردادم. در مورد ریسک طرف مقابل ، بانک های بزرگ در هر شهرهای بزرگ در سراسر جهان در 100 سال ورشکست شده اند. و اینجاست که به احتمال 90 درصد همه سرمایه خود را از دست میدهید.”

ارزش بیت کوین
سرمایه گذاری طولانی مدت

البته بارزترین نقطه ضعف در هنگام بررسی عملکرد هر دارایی ذخیره در 100 سال ، تورم است. و البته از بین همه دارایی ها، ارز فیات بیشترین تورم را در طول زمان تجربه میکند. برای مثال، آنچه که میتوان با 5 دلار در دهه 1920 خرید را دیگر نمیتوانیم در سال 2020 خریداری کنیم. بر اساس داده های سایت اطلاع رسانی دولت، دلار آمریکا سالانه نزدیک به 2 درصد از قدرت خریدش را از دست میدهد.

 ارزش دارایی های دیگر چطور؟

اگرچه به نظر میرسد که املاک و مستغلات منبع مناسبی برای ذخیره و سرمایه گذاری طولانی مدت هستند،اما به خاطر وجود مواردی مثل مالیات در معرض بی ارزش شدن قرار میگیرند.از همه مهمتر، با در نظر گرفتن احتمال تغییر حاکمیت ها و قوانین دولتی ریسک سرمایه گذاری در املاک و مستغلات بیشتر خواهد شد.

در یک بازه زمانی 100 ساله ، احتمال دارد دولتی که به مالکیت املاک خصوصی احترام نمیگذارد ، جایگزین دولت قبلی شود. جالب اینجاست که طی قرن گذشته در سراسر جهان چندین بار چنین اتفاقی افتاده است.

در این میان بازار های بورس هم به خاطر مدیریت اشتباه و تغییر قوانین نظارتی بعید نیست در معرض چنین خطراتی قرار بگیرند. حتی طلا و دیگر فلزات گرانبها هم از این قاعده مستثنی نیستند. اگرچه آنها با گذشت زمان قیمتی میشوند ، اما فرآیند نگهداری از آنها می تواند بسیار استرس زا باشد.

شما می توانید از خزانه های بانک های تجاری استفاده کنید ، اما تاریخ به ما نشان داده که حتی آنجا هم اشیاء قیمتی و طلا گم شده اند . به ویژه در زمان جنگ یا تحولات سیاسی مانند انقلاب ها.در طول جنگ جهانی دوم ، مقدار زیادی از طلا توسط اشخاص دولتی و غیر دولتی به سرقت رفت. و یا در طول انقلاب شوروی ، دولت بسیاری از مقادیر طلای شخصی را به تصرف خود درآورد.

و اما بیت کوین بهترین منبع سرمایه گذاری

تا به اینجای کار که بیتکوین را هیچ خطری از جمله طرف قرارداد تهدید نکرده است. به عبارت دیگر، لازم نیست نگران باشیم که اقدامات شخص ثالثی منجر به بی ارزش شدن این دارایی میشود. همچنین از خطرات ناشی از تنظیم یا تغییر در سیاست های دولت هم در امان است. مالکان این رمزارز همیشه کنترل همه چیز را در دست دارند.

پلتفرم بیت کوین به عنوان یک شبکه نظیر به نظیر ، به مالکانش تا حدی قدرت داده که به راحتی میتوانند مقررات دولتی را دور بزنند. ما تقریباً مطمئنیم که ارزش این دارایی در آینده به رشد خود ادامه خواهد داد. چرا که مقدار آن از قبل تعیین شده و میزان ارائه آن به بازار هر چهار سال یکبار نصف میشود.(هاوینگ)

پس بر اساس همه این اطلاعات، جای تعجب ندارد اگر بگوییم قیمت بیت کوین 100 سال دیگر بسیار بیشتر از قیمت فعلی آن خواهد بود.

 

مطلب مفید: افزایش قیمت بیتکوین تا کجا ادامه خواهد داشت؟آیا بیتکوین قله های جدیدی را فتح میکند؟

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x