ماینرهای ونزوئلایی در انتظار نرخ جدید برق

ماینرهای ونزوئلایی در انتظار نرخ جدید برق
0
بازدید : 2868

گزیده خبر:

 • تأیید توافق نامه جدید توسط نهاد نظارتی رمزنگاری ونزوئلا و وزارت برق این کشور
 • طی این توافق نامه تعرفه جدید برق برای استخراج کنندگان رمزارز و تغییر روند صدور مجوز برای آنها اجرا خواهد شد.
 • افزایش یا کاهش نرخ برق نا مشخص است.

در ماه سپتامبر ، ونزوئلا دستور داد که تمام استخراج کنندگان بیت کوین و ارزهای رمزنگاری شده به یک استخر ملی بپیوندند. تمام درآمد ماینرها توسط دولت تنظیم و بین آنها تقسیم می شود. اکنون ، ونزوئلا می خواهد نرخ برق را تغییر دهد.

سرپرست نظارت بر دارایی های رمزنگاری شده ونزوئلا (SUNACRIP) به همراه نهاد نظارتی رمزارزها و وزارت برق ، روز گذشته به منظور ارتقاء و سازماندهی فعالیت استخراجگران رمزارز در کشور توافق نامه ای قانونی را امضا کردند.

نستور روورول (Nestor Reverol )در صفحه ی اینستاگرام خود گفت:

“طبق دستور رئیس جمهور نیكولاس مادورو ، ما یک توافق نامه همکاری بین نهادی را امضا كردیم.این توافقنامه سیاست های ایالتی ، اجازه ی توسعه استخراج ارز دیجیتال و حفظ منبع برق در ونزوئلا را تقویت خواهد کرد. به علاوه، ما برای حوزه استخراج قیمت گذاری عادلانه ای در نظر خواهیم گرفت .اقدامات ما در جهت توسعه و بهبود ارائه خدمات در این حوزه خواهد بود.”

اما هیچ اطلاعات دقیقی مبنی بر مضمون این توافقنامه و اینکه آیا قیمت ها کاهش می یابد (برای جذب مردم به این صنعت) یا افزایش (برای استخراج ثروت از یک بخش منابع فشرده) ذکر نشده است.

ضرورت وضع قوانین جدید برای حوزه استخراج

از اظهار نظر وزیر برداشت میشود که این توافق نامه تعرفه برق استخراج کنندگان و همچنین روند صدور مجوز را برای آنان تغییر خواهد داد.

هم اکنون در ونزوئلا ، فرآیند استخراج بیت کوین بیشتر از کشور های دیگر تحت کنترل است.اولاً استخراج کنندگان باید در یک ممیزی مالیاتی رسمی ثبت نام کنند. دوم اینکه ، استخراج رمزارز فعالیتی مشمول بر مالیات است. و در آخر ، طبق قانون ، ماینرها ملزم به پیوستن به یک استخر ملی تحت کنترل دولت هستند.

با وجود این هنوز مجریان قانون و سایر ارگان های دولتی در مورد وضعیت استخراج رمزارز به توافق نرسیده اند. پس این قوانین جدید به منظور شفاف سازی هرچه بیشتر فعالیت در این حوزه تنظیم شده است.

ایده ترویج و نظم دادن به فعالیت استخراج از لحاظ تئوری خوب به نظر می رسد. اما گمانه زنی ها در مورد آنچه مقامات در عمل انجام خواهند داد در شبکه های اجتماعی و محافل رمزنگاری مورد بحث قرار گرفته است.

جوسلیت رمیرز، رئیس SUNACRIP ، به ونزوئلایی ها اطمینان داده است که این نرخ برای افرادی که در این فعالیت شرکت دارند جذاب خواهد بود. که این امر می تواند تلاشی برای پیشنهاد تعرفه های پایین یا حداقل وضعیت بهتر برای استخراج کنندگان باشد. با این حال کارلوس دیاز ،  ماینری مستقل از دولت و ساکن پورتو اورداز ، چندان از این موضوع مطمئن نیست.

*مستقل یعنی در ممیزی رسمی دولت ثبت نام نکرده است.

وی خاطرنشان کرد:

“دولت در مورد نرخ مناسب قیمت برق صحبت می كند. اما در ونزوئلا ، جایی كه تقریباً برق رایگان است ، این امر می تواند راهی برای گفتن اینكه آنها نرخ را افزایش می دهند باشد.” او با اشاره به گرایش دولت به دستور کاهش قیمت اجباری محصولات و خدمات گفت: “با این وجود اینجا ونزوئلا است ، جایی که هر اتفاقی ممکن است رخ دهد.”

جمع بندی مطالب

اصلاحات پروسه صدور مجوز ، احتمالاً به جهت تلاش برای جلوگیری از بارگیری بیش از حد شبکه برق در مناطق مسکونی است. اما خوان بلانکو ، مدیر عامل BitData ، در مصاحبه با Decrypt اعلام کرد که ماینرها مقصر نیستند.بلکه عدم سرمایه گذاری دولت در زیرساخت ها و پشتیبانی از مشاغل ، فضای اقتصادی را دگرگون کرده است. وی گفت: “بسیاری از شركت ها در اینجا تعطیل شده اند پس استخراج کنندگان مجبورند از این برق موجود کمال استفاده را ببرند.” ونزوئلا دومین حجم معاملات در Localbitcoins  را دارد. به گفته Ciphertrace ، این کشور از نظر پذیرش حوزه رمزنگاری در جهان پیشرو است.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x