استخراج بیت کوین باز هم آسان تر شد؛ 5 درصد افت در سختی استخراج

استخراج بیت کوین باز هم آسان تر شد؛ 5 درصد افت در سختی استخراج
0
بازدید : 2440

فکت کوینز: استخراج بیت کوین از ژانویه سال گذشته تا بدین جای کار هیچ‌وقت این‌قدر آسان نبوده است. به گزارش دی کریپت و بر اساس داده‌های ارائه‌شده توسط BTC.com سختی استخراج بیت کوین دیروز در آخرین افت دوهفته‌ای خود 4.81 درصد دیگر کاهش پیدا کرد. در حقیقت می‌توان گفت که اکنون استخراج بیت کوین در تمامی نقاط جهان به‌جز چین که سیاست سرکوب ماینرها را در پیش‌گرفته آسان تر شده است. با این حال، سیاست سرکوب گرایانه چین و افت هش ریت دلیلی برای استخراج آسان تر بیت کوین است.

چین عامل آسان تر شدن استخراج بیت کوین

سرکوب ماینرهای چینی در ماه ژوئن آغاز شد و سطح دشواری استخراج را حدود 7.5 تریلیون واحد کاهش داد. درست پیش از شروع سخت‌گیری‌های چین در تاریخ 30 مه، دشواری استخراج شبکه بیت کوین در 21.05 واحد قرار داشت اما پس از چهار سقوط متوالی که بدترین عملکرد از این حیث است، این مهم به 13.67 تریلیون واحد رسیده است.

شبکه بیت کوین با توجه به اینکه چقدر قدرت محاسباتی در شبکه وجود دارد سختی استخراج را تعیین می‌کند. اصلاح اخیر اما یک‌پنجم افت قبلی در سختی استخراج است. ما بین 13 ژوئن و 3 ژوئیه سال جاری، بیت کوین پس از خروج تعداد زیادی از ماینرهای چینی از شبکه 28 درصد افت در سختی استخراج خود را تجربه کرد که بزرگ‌ترین افت در تاریخ این ارز محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید: کالین وو: هش ریت بیت کوین امسال به اوج قبلی خود نخواهد رسید

در تاریخ 9 ژوئن، استان شین جیانگ چین دستور تعطیلی مراکز استخراج آن منطقه را داد. نه روز بعد، استان سیچوان نیز به این جمع پیوست و 26 مزرعه استخراج دیگر را تعطیل کرد. این تعطیلی‌های گسترده باعث شد تا هش ریت بیت کوین 17 درصد سقوط کند.

بهبود جزئی هش ریت بیت کوین

بر اساس داده‌های مرکز مالی جایگزین دانشگاه کمبریج، چین هنوز هم باوجود محدودیت‌ها، 46.04 درصد از هش ریت بیت کوین را تشکیل می‌دهد. این میزان از آوریل حدود 20 درصد کاهش یافته است.

در پایان ماه ژوئن، هش ریت بیت کوین دوباره شروع به افزایش کرد. بر اساس داده‌های Blockchain.com در طول روزهای اخیر هش ریت بیت کوین 20 درصد افزایش یافته است.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x