سختی شبکه بیت کوین برای اولین بار از ماه مه 6 درصد افزایش یافت
0

سختی شبکه بیت کوین برای اولین بار از ماه مه 6 درصد افزایش یافت

بازدید : 1408

فکت کوینز: بر اساس داده‌های BTC.com، سختی شبکه بیت کوین برای اولین بار از ماه مه 6 درصد افزایش یافت. به عبارت دیگر، استخراج بیت کوین از دیروز 6 درصد دشوارتر گردیده است. به گزارش دیکریپت، این اولین افزایش در سختی شبکه از زمان سقوط ماه مه است. سقوطی که در پی سرکوب ماینرهای چینی صورت گرفت. پس از آن، شبکه چهار دوره تنظیم سختی منفی متوالی را پشت سر گذاشت.

افزایش سختی شبکه بیت کوین

سختی شبکه بیت کوین در حقیقت میزان توان پردازشی مورد نیاز برای استخراج هر بلاک بیت کوین را تعیین می‌کند و هر دو هفته یک‌بار تنظیم می‌شود تا بتواند رقابتی سالم را میان ماینرها پدید آورد. هرچه تعداد ماینرهای بیشتری در شبکه وجود داشته باشند، سختی شبکه بالاتر می‌رود تا فاصله ده‌دقیقه‌ای بین استخراج بلاک‌ها تضمین شود.

اواسط ماه مه و پیش از سقوط، سختی شبکه به اوج خود رسید و 21.53 درصد افزایش یافت که رکوردی بی‌سابقه محسوب می‌شود. اما از آن زمان، این معیار به طور مداوم با کاهش روبه‌رو شد.

پیش از سرکوب ماینرهای چینی، چین حدود 65 درصد از هش ریت شبکه را تشکیل می‌داد. با این حال، وضع قوانینی بر ضد استخراج بیت کوین باعث شد تا در ماه ژوئن و ژوئیه، سختی شبکه کاهش پیدا کند چرا که بسیاری از مراکز استخراج تعطیل شده بود و ماینرها به دنبال مهاجرت به سایر کشورها برای ادامه کسب و کار خود بودند.

بیشتر بخوانید: توکن شیبا در پلتفرم معاملاتی ایتورو (eToro) لیست شد

در تاریخ 3 ژوئیه بزرگ‌ترین افت سختی شبکه بیت کوین ثبت شد و سختی 28 درصد سقوط کرد. پس از آن، در دوره تنظیم سختی بعدی در 18 ژوئیه، سختی استخراج 4.81 درصد دیگر کاهش یافت.

افزایش سختی شبکه پس چندین دوره تنظیم سختی منفی می‌تواند بیانگر موفقیت‌آمیز بودن مهاجرت برخی از ماینرها باشد. این موضوع را می‌توان از افزایش هش ریت بیت کوین نیز متوجه شد. همزمان با این افزایش سختی، هش ریت بیت کوین نیز مجدداً از 100 اگزاهش بر ثانیه بالاتر رفته و اکنون در سطح 103.72 اگزاهش بر ثانیه قرار دارد.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x