تبعات سرکوب ماینرهای چینی؛ رشد سودآوری استخراج بیت کوین در کوتاه‌مدت
0

تبعات سرکوب ماینرهای چینی؛ رشد سودآوری استخراج بیت کوین در کوتاه‌مدت

بازدید : 1487

گزیده خبر:

درنتیجه سرکوب ماینرهای چینی در ماه اخیر و کاهش هش ریت شبکه، تحلیلگران انتظار دارند که سودآوری استخراج بیت کوین تا 35 درصد رشد کند. در این شرایط، بسیاری از ماینرهای چینی در تلاش برای مهاجرت هستند. با این حال، ممکن است برخی از آنها به دلیل پیچیدگی این کار موفق به مهاجرت نشوند. همه این دلایل در کنار هم می‌تواند زمینه برای ورود شرکت ماینینگ جدیدی را فراهم کند.

رشد سودآوری استخراج بیت کوین در کوتاه‌مدت

به گزارش بیت کوین نیوز، با توجه به وضعیت پیچیده ماینرها در چین و سیاست‌های ضدکریپتو دولت پکن، انتظار می‌رود که سودآوری استخراج بیت کوین در کوتاه‌مدت رشد کند. وایت گیبس، مدیرعامل شرکت کامپس خاطرنشان کرد که این رشد، می‌تواند تا کوتاه‌مدت یا حتی میان‌مدت ادامه داشته باشد.

وی در مصاحبه‌ای با CNBC در این رابطه گفت:

«ما دوره سودآوری استخراج بالاتری را برای مشتریان شرکت ماینینگ کامپس انتظار داریم. پیش‌بینی می‌کنیم که سود ماینرها 35 درصد افزایش یابد.»

ممنوعیت استخراج بیت کوین در چین سبب شده تا سختی استخراج در شبکه این ارز کاهش یابد. به همین دلیل ماینرهای باقی‌مانده راحت‌تر می‌توانند به استخراج بپردازند. دیگر تحلیلگران ارزهای دیجیتال نیز با این نظریه موافق‌اند. دارین فاینستاین بنیان‌گذار شرکت استخراج Blockcap در این رابطه گفت:

«ما رشد سودآوری استخراج بیت کوین را برای آینده‌ای قابل پیش‌بینی انتظار داریم. این هدیه‌ای غیرمنتظره به شبکه بود که نه‌تنها درآمد، بلکه تمرکززدایی و معیارهای انرژی پایدار را به شبکه خواهد افزود.»

بیشتر بخوانید: استفاده از انرژی سبز برای استخراج بیت کوین 52.2٪ افزایش یافت

با کاهش 28 درصدی سختی شبکه، بیت کوین بزرگ‌ترین افت سختی تاریخش را در چند روز گذشته تجربه کرد. بنابراین ماینرها در کوتاه‌مدت پاداش بیشتری خواهند گرفت. مکانیسم تنظیم سختی فرایندی است که در آن برای حفظ عملکرد بیت کوین در هنگام مواجهه با نوسانات هش ریت همانند آنچه در ماه پیشین اتفاق افتاد صورت می‌گیرد.

مهاجرت ماینرها

تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که دوره سودآوری استخراج تا 15 ماه طول بکشد. استخراج بیت کوین فرایندی ساده نیست و سخت‌افزار موردنیاز آن را نمی‌توان به‌راحتی از این کشور به آن کشور منتقل کرد. فراهم نمودن لوازم موردنیاز برای عملیات استخراج نیز ممکن است ماه‌ها یا حتی سال‌ها به طول بیانجامد. حتی ممکن است برخی از ماینرهای چینی به دلیل نبود امکان مهاجرت، از استخراج بیت کوین دست بکشند.

لیو هونگفی اپراتور استخراج بیت کوین چینی در این رابطه به رویترز گفت:

«در صورتی که دولت اجازه کار ندهد، این شغل را ترک خواهم کرد.»

در حالی که شرایط برای ماینرهای مستقر در چین جالب نیست، مهاجرت فرصت‌های جدیدی را برای کارآفرینان در سراسر جهان ایجاد می‌کند.

شما کاربران عزیز می‌توانید از طریق ماشین حساب استخراج فکت کوینز سود حاصل از ماینینگ را حساب نمایید.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x