استخراج بیت کوین تا سال 2030 کاملاْ با انرژی‌های تجدید پذیر خواهد بود

استخراج بیت کوین تا سال 2030 کاملاْ با انرژی‌های تجدید پذیر خواهد بود
0
بازدید : 2524

فکت کوینز: شرکت سرمایه‌گذاری جهانی اسکای بریج کپیتال اخیراً از پلتفرم MOSS Earth اعتبار کربن خریده تا اثر کربن بیت کوین‌ هایی که دارد بر محیط‌زیست را جبران نماید. علاوه بر این، آنتونی اسکاراموچی مدیرعامل این شرکت معتقد است استخراج بیت کوین تا سال 2030 کاملاً متکی به انرژی‌های سبز خواهد بود.

تا سال 2030 استخراج بیت کوین کاملاً پاک خواهد بود

به گزارش کریپتوپوتیتو، بر اساس بیانیه مطبوعاتی 2 اوت، شرکت اسکای بریج کپیتال در همکاری با پلتفرم MOSS Earth 38436 تن کربن خریداری کرده است. این کار به دلیل جبران بیت کوین‌هایی که این شرکت سرمایه‌گذاری و صندوق‌های مربوط به آن در اختیار دارند انجام شده تا به نوعی اثرات آنها خنثی شود.

آنتونی اسکاراموچی، مدیرعامل این شرکت پس از اعلام این خبر ابراز امیدواری کرد که در کمتر از ده سال و تا سال 2030، استخراج بیت کوین به طور کامل مبتنی بر انرژی‌های پاک صورت پذیرد. وی در این رابطه گفت:

«ما پیش‌بینی می‌کنیم که استخراج بیت کوین تا پایان دهه کنونی به طور کامل تجدید پذیر خواهد بود. در این میان، جبران بیت کوین راهی مؤثر برای سبز کردن شبکه بیت کوین و تسهیل پذیرش آن توسط سرمایه‌گذاران نگران محیط‌زیست است.»

بیشتر بخوانید: تحلیلگر کریپتوکوانت از رکوردشکنی احتمالی بیت کوین سخن می‌گوید

لوئیس ادیم، مدیرعامل و بنیان‌گذار پلتفرم MOSS Earth در واکنش به ابتکار اسکای بریج گفت:

«ابتکار اسکای بریج برای جبران انتشار گازهای گلخانه‌ای ناشی از استخراج بیت کوین احتمالاً بزرگ‌ترین پروژه‌ای است که توسط یک سرمایه‌گذار سازمانی انجام شده و نمونه‌ای است که توسط جامعه سرمایه‌گذاران بایستی دنبال شود.»

وی اظهار داشت که خنثی‌سازی کربن منتشرشده گامی مهم در جهت تحریک صنعت استخراج بیت کوین و هدایت آن به سمت منابع تجدید پذیر انرژی است. علاوه بر این، این حرکت تأثیر مثبتی روی کره زمین خواهد گذاشت.

در اقدامی مشابه، چندی پیش صرافی ارز دیجیتال جمینای که توسط برادران وینکلوس رهبری می‌شود در همکاری با پلتفرم Climate Vault، 350 هزار تن اعتبار کربن را خریداری کرد تا بتواند از تأثیرات زیست‌محیطی استخراج بیت کوین جلوگیری کند.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x