انتقاد شدید رئیس بانک مرکزی ایرلند از بیتکوین و سایر رمزارزها

انتقاد شدید رئیس بانک مرکزی ایرلند از بیتکوین و سایر رمزارزها
0
بازدید : 3292

گزیده خبر:

مدیر کل امور مالی بانک مرکزی ایرلند آخرین مقام رسمی است که پس از sell-offهای گسترده اخیر در مورد بیتکوین و صنعت کریپتو صحبت کرد. به گزارش Cointelegraph، به نقل از بلومبرگ، درویل رولند، از بابت محبوبیت روز افزون ارزهای دیجیتال مانند بیتکوین ابراز نگرانی کرد.

دیدگاه های منفی در مورد بیتکوین

پس از آنکه در یکی از بزرگترین رویدادهای تاریخی صنعت کریپتو شاهد ریزش 1 تریلیون دلاری بودیم، رولند اظهار کرد:

“دارایی های دیجیتال، سرمایه گذاری هایی بی قاعده و بر پایه حدس و گمان هستند. و سرمایه گذاران باید آگاه باشند که ممکن است کل سرمایه خود را از دست بدهند.”

دیدگاه رولند در مورد صنعت کریپتو در تنظیم جهانی قوانین مربوط به این صنعت تاثیر خواهد گذاشت. زیرا این مقام در ژوئیه به عنوان رئیس کمیته مدیریت سرمایه گذاری و سازمان اوراق بهادار اروپا منصوب خواهد شد.

در اوایل سال جاری ، مقامات مالی ابراز نگرانی کردند و گفتند، این نوع دارایی ها بی قاعده هستند و به دلیل ماهیت بسیار ناپایدار خود خطرات قابل توجهی را برای سرمایه گذاران ایجاد میکنند.

رولند ، یکی از مدیران ارشد بانک مرکزی ایرلند، به دلیل مواضع سختگیرانه خود در مورد تخلفات مالی و همچنین مشارکت در تحقیقات قضایی شناخته میشود. در ماه مارس او ، دیوی، بزرگترین سهام دار ایرلندی را به دلیل نقض قوانین جریمه کرد. و در نهایت شرکت را به فروش اجباری خود سوق داد.

رولند علاوه بر متهم کردن فضای کریپتو، با اشاره به تجارت هماهنگ از طریق پلتفرم های رسانه های اجتماعی، به مشکل “gamification” اشاره کرد. او به GameStop short squeeze که توسط Reddit هدایت میشود، نام برد.

این مقام گفت که ESMA و بانک مرکزی ایرلند درباره این موضوع گفتگو کرده اند. رولند گفت، هنوز هیچ خط زمانی برای قوانین جدید وجود ندارد، اما مقررات باید از نظر فناوری خنثی باشند. در غیر این صورت امنیتی که در فرآیندهای قدیمی مبتنی بر کاغذ وجود داشته را در فرایندهای آنلاین دریافت نمی کنید.

مخالفت های جهانی

تعدادی از مقامات بانک مرکزی اخیراً زنگ خطر را برای سرمایه گذاری دیجیتال به صدا درآورده اند. در اوایل ماه می، پیش از رکود در بازارهای دیجیتال، اندرو بیلی، رئیس بانک انگلیس گفت:

“ارزهای رمزپایه هیچ ارزش ذاتی ندارند. مردم فقط در صورتی که آمادگی از دست دادن پول خود را دارند باید آنها را خریداری کنند.”

هفته گذشته نیز هاروهیکو کورودا، رئیس بانک ژاپن با انتقاد شدید از بیت کوین، اذعان داشت که بیشتر معاملات ماهیت قمارگرایانه داشته اند.

—————————————————————————-

gamification یا بازی نمایی: استفاده از بازی برای حل مسائل غیربازی است. یک مسئله کامپیوتری در قالب یک بازی در می آید. و به کمک تعامل بازیکن با بازی، در حقیقت مسئله مورد نظر در حال حل شدن است.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x