کاهش قیمت بیت کوین، آیا روند صعودی بازار در خطر است؟
0

کاهش قیمت بیت کوین، آیا روند صعودی بازار در خطر است؟

بازدید : 1379

قیمت بیت کوین (BTC) طی چند هفته گذشته روند افزایشی داشته است. اما در بیست و چهار ساعت گذشته با یک روند اصلاحی قابل توجهی مواجه شده است.

قیمت BTC با کاهش بیش از 10 هزار دلار از 58 هزار به کمتر از 48 هزار دلار رسید. به عبارتی یک اصلاح تقریباً 20 درصدی.

این کاهش قیمت که بسیاری از قبل آن را پیش بینی می کردند در نتیجه واریز 28000 بیت کوین به Gemini است. به علاوه این اصلاح باعث سقوط سایر رمزارزها به همراه بیت کوین شد. و در نتیجه بیت کوین دامیننس افزایش یافت.

اما آیا تاریخ تکرار خواهد شد؟ آیا ماه مارس، ماه روند های اصلاحی خواهد بود؟

آیا بازار به کسادی خواهد رفت؟

واگرایی نزولی نشان از ریزش بیشتر است

بازارها هرگز در یک خط مستقیم صعود نمی کنند . و اصلاحات باید هر از چند گاهی اتفاق بیفتد. این به نوعی تنظیم مجدد بازار در نظر گرفته میشود .که روند بازار را دوباره به میان ترندلاین ها برمی گرداند.

در اولین مرحله از فرآیند تصحیح ، در حالی که احساسات به آرامی شروع به تغییر می کند، مردم انتظار دارند که حرکت های اصلاحی جزئی باشند . هنگامی که اصلاح ادامه پیدا کند، هر چه قیمت پایین تر بیاید ، احساسات در بازار بیشتر درگیر میشود. و وضع بدتر می شود.

کاهش قیمت بیت کوین، آیا روند صعودی بازار در خطر است؟
نمودار 4 ساعته BTC / USDT. منبع: TradingView

با این حال ، سوال اصلی این است که آیا بازار شاهد اصلاح طولانی مدت خواهد بود ؟ یا قیمت بیت کوین بالاتر از کادر سبز نشان داده شده در نمودار بالا خواهد ماند.

این کادر سبز رنگ، دوره فشرده سازی قبلیست که از نظر فنی باید به عنوان سطح پشتیبانی اصلی عمل کند.اگر قیمت در بین 42 تا 44 هزار دلار بماند ، احتمال وقوع یک روند صعودی وجود دارد. که در آن صورت ، نقطه مهم بعدی 63000 دلار خواهد بود.

با این حال ، واگرایی نزولی و ضعف در ابتدای هفته جاری نشان می دهد که وقوع روند نزولی محتمل تر است. در همین راستا ، از دست دادن منطقه 42000 تا 44،000 دلار می تواند منجر به اصلاح بیشتر به سمت 37،000 دلار شود.

کاهش قیمت بیت کوین، آیا روند صعودی بازار در خطر است؟
نمودار 1 هفته ای BTC / USD. منبع: TradingView

اصلاح های گذشته

نمودار هفتگی بیت کوین اطلاعات تاریخی زیبایی را نشان می دهد. که طبق این داده ها ماه مارس بیشتر تمایل به این دارد که دوره اصلاح باشد. اصلاحات گسترده ای در سال های 2017 ، 2018 و 2020 اتفاق افتاده است. در حالی که در سالهای 2016 و 2019 قیمت با روندی خنثی روبرو بوده.

البته که، تضمینی برای تکرار تاریخ وجود ندارد ، اما نظم تاریخی و داده های تاریخی اغلب بینشی کلی در مورد روند بازار ارائه می دهند.

از این نظر ، شاخص مهمی که باید به آن توجه شود، میانگین متحرک 21 هفته ای (MA) میباشد. این شاخص باید قیمت بیت کوین را از افت بیشتر حفظ کند. از این نظر ، سطح قیمت فعلی شاخص میانگین متحرک 21 هفته ای 28000 دلار می‌باشد، که در هفته های آینده به 32،000 و یا 34،000 دلار خواهد رسید.

بنابراین ، پایین ترین سطح اخیر 30،000 دلار بوده است ، به این معنی که افت بیشتر تا 38،000 و یا 40،000 دلار بعید به نظر نمی رسد. زیرا که تصحیح منظم بین 30 تا 40 درصد است.

سطوح مهم حمایتی در نمودار بیت کوین

سطوح مهم حمایتی در نمودار بیت کوین
نمودار روزانه BTC / USD. منبع: TradingView

نمودار روزانه بیت کوین برخی از سطوح حیاتی را که باید زیر نظر داشت را نشان می دهد. اول از همه ، افت قیمت اخیر باعث شده بیت کوین به سطح حمایت مهمی برسد، که باید این منطقه را بین 42000 تا 44000 دلار نگه داشت. تا از کاهش بیشتر قیمت جلوگیری شود.

اگر این اتفاق نیفتد ، احتمال افت مجدد به سطح حدود 37000 دلار وجود دارد. همچنین این امر می تواند باعث تنظیم مجدد میانگین متحرک 21 هفته ای شود .

همانطور که در بالا به آن اشاره شد، اگر قیمت در منطقه سبز بین 42 تا 44 هزار دلار، حمایت شود، قیمت، به سطح 63000 دلار نیز خواهد رسید.

با این حال ، برای نتیجه گیری زود است، زیرا به طور کلی از نظر تاریخی ، پایان ماه فوریه و مارس، به روند های اصلاحی اختصاص دارد ، نه یک دوره صعودی برای بازارها.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x