تحلیل قیمت بیت کوین؛ داده‌ها از صعود بیت کوین به سمت 40 هزار دلار می‌گویند
0

تحلیل قیمت بیت کوین؛ داده‌ها از صعود بیت کوین به سمت 40 هزار دلار می‌گویند

بازدید : 1577

قیمت بیت کوین در تاریخ 13 ژوئن با بالا رفتن از 39252 دلار، حال و هوایی صعودی را تجربه کرد. بااین‌حال، هنوز هم بسیاری از تحلیلگران در رابطه با آمادگی بیت کوین برای ازسرگیری روند صعودی در شک و تردید هستند.

از زمان ثبت رکورد 65 هزار دلاری تا به امروز، بازار کریپتو در وضعیت خوبی به سر نمی‌برد. آنالیز بازار از تیم دلفی دیجیتال حاکی از پیدایش الگوی سر و شانه اصلی است که درصورتی‌که بیت کوین را به زیر 30 هزار دلار ببرد، احتمالاً در کوتاه‌مدت سقوط بیشتری را شاهد خواهیم بود.

بااین‌حال، فاکتورهای زیادی از صعود سخن می‌گویند. بیایید تا برخی از فاکتورهای کلیدی را برای به دست آوردن چشم‌انداز قیمتی Bitcoin با یکدیگر بررسی کنیم.

ضرر دارندگان کوتاه‌مدت

ممکن است کاهش قیمت 30 درصدی در دو ماه گذشته برای افراد ناآشنا با این بازار بسیار زیاد و ترسناک به نظر برسد. بااین‌حال، هولدرهای طولانی‌مدت در یک دهه گذشته نوساناتی بیشتر از این دیده و به عبارتی سرد و گرم این بازار را چشیده‌اند.

تحلیل قیمت بیت کوین نمودار تغییرات قیمت

همان‌طور که در نمودار بالا مشاهده می‌کنید، کاهش 70 درصدی یا بیشتر قیمت بیت کوین به‌ویژه پس از افزایش قابل‌توجه قیمت‌ها امری غیرمعمول نیست. بنابراین، با توجه به جنگ خرس‌ها و گاوها در مرز 30 هزار دلار هنوز هم جای خطر و سقوط بیشتر وجود دارد.

سقوط اخیر قیمت‌ها هولدرهای جدید و قدیم بیت کوین را به سمت فروش دارایی‌های خود سوق داد و بر اساس شاخص SOPR که نسبت سود خروجی را عنوان می‌کند، بسیاری از هولدرها در مدت اخیر با ضرر خارج‌شده‌اند.

sopr شاخص

بااین‌حال، در چند روز گذشته SOPR تغییر کرده و حاکی از آن است که متوسط کیف پول‌ها اکنون به سود بازگشته‌اند و دارایی خود را با سود فروخته‌اند.

شاخص ترس و طمع کریپتو (CFGI) نیز به کمترین میزان خود از مارس 2020 و سقوط بازارها به دلیل شیوع ویروس کرونا رسیده است و ترس شدید را نشان می‌دهد.

شاخص ترس و طمع بیت کوین

سطح بالای ترس اکثر معامله گران با توجه به وجود احتمال سقوط بیشتر امری طبیعی است. بااین‌حال، برای سرمایه‌گذارانی که تمایل دارند به توصیه وارن بافت برای خرید در زمانی که ترس شدیدی بر بازار حاکم است عمل کنند فرصت خوبی برای خرید به شمار می‌رود.

احساسات مثبت پیرامون قیمت بیت کوین در حال افزایش است

درست است که بیت کوین در دو ماه گذشته بیش از 30 هزار دلار سقوط کرده اما باید به این نکته توجه داشت که قیمت آن و در حال حاضر تقریباً دو برابر اوج سال 2017 است. این مهم نشان‌دهنده چشمگیر بودن روند بیت کوین در شش ماه اخیر است.

داده‌های تحلیلی Decentrader نشان می‌دهد که بازار اکنون در شرایط فروش بیش‌ازحد قرار دارد. این مطلب حاکی از این است که بیت کوین ممکن است به‌زودی آماده صعود به سمت بالا باشد.

به گفته تحلیلگر مشهور Rekt Capital، بیت کوین هنوز هم در مسیر تاریخ‌سازی و ثبت رکوردی جدید قرار دارد:

هاوینگ های بیت کوین (رنگ آبی در نمودار) در سال پیش از کندل های شماره یک اتفاق می‌افتند؛ جایی که بیت کوین بیشترین رشد را تجربه می‌کند. وضعیت کنونی بیت کوین هرچه که باشد، اثر طولانی‌مدت هاوینگ را تغییر نمی‌دهد.

تحلیل قیمت بیت کوین نمودار هاوینگ

در حال حاضر شاید بهترین کار این باشد که کمی به نمودارها نگاه نکنید و نسبت به آینده قیمت بیت کوین نگران نباشید. چشم‌انداز طولانی‌مدت بیت کوین همچنان قوی است چراکه کشورهایی چون السالوادور آن را به‌عنوان واحد پول قانونی خود انتخاب کردند و افراد بیشتری روز به روز به پادشاه رمزارزها علاقه‌مند می‌شوند.

نظرات و تحلیل‌های بیان‌شده در پست صرفاً نظرات نویسنده و ترجمه‌ای از وب‌سایت کوین تلگراف است و لزوماً منعکس‌کننده نظرات فکت کوینز نیست. هر حرکت سرمایه‌گذاری و تجاری شامل ریسک است، هنگام تصمیم‌گیری باید تحقیقات لازم را انجام دهید.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x