آیا بیتکوین را تفکرات جادویی حمایت میکند؟

آیا بیتکوین را تفکرات جادویی حمایت میکند؟
0
بازدید : 2817

گزیده خبر:

 • طبق گزارش افسر ارشد اطلاعات  Barclays Wealth & Investments ، جامعه بیتکوین آنقدر پر شور است که اعضای آن بیشتر شبیه به یک فرقه ی دینی هستند.
 • اگرچه بیت کوین عملکرد چشمگیری دارد ، اما شایسته این همه ستایش در بازار جهانی نیست.

به عنوان مثال ویل هابز، مشاور سرمایه گذاری در Barclays Wealth & Investments ، به وضوح متقاعد نشده که بیت کوین همان چیزیست که طرفداران آن ادعا می کنند.

هابز در گفتگو با Markets Insider گفت : استراتژی شرکت او فعلاً شامل سرمایه‌گذارای روی بیتکوین نیست. وی تأکید کرد که نوسانات شدید و اصول بنیادی ضعیف بیتکوین، باعث شده جایی در سبد سرمایه گذاری شرکت او نداشته باشد.

نظر سرمایه گذاران بزرگ درباره بیت کوین

هابز در ادامه افزود :

“اگرچه بیت کوین در حال حاضر سرمایه گذاری مناسبی برای این شرکت نیست.اما اگر شرایط مناسب برای سرمایه گذاری فراهم شود، و بیتکوین هم ویژگی های یک دارایی قابل اعتمادتر را کسب کند ، هیچ دلیلی برای رد کردن سرمایه‌گذارای بر روی این ارز در آینده وجود نخواهد داشت.”

وی در پاسخ به سوالی که گفته بود، آیا بیت کوین در میان دارایی های Barclays قرار میگیرد یا نه؟ گفت :

“در حال حاضر ، گفتن آن بسیار دشوار است. ما منتظر می مانیم و دیگران را تماشا می کنیم. ”

این دیدگاه به هیچ وجه نامتعارف نیست. سایر شخصیت های سرمایه گذار نیز فکر می کنند که بیت کوین فاقد ویژگی های خاص برای یک سرمایه گذاری ماندگار است.

علاوه بر توییت های معروف پیتر شیف مدیر شرکت Euro Pacific Capital و جنجال های وارن بوفه مدیرعامل Berkshire Hathaway ، از میان دیگر سرمایه گذاران مخالف بیتکوین میتوان به مارک کوبان اشاره کرد .البته او به برخی از توکن ها و آلتکوین ها علاقمندست.

نهادهای طرفدار بیت کوین

با این حال ، جنبه دیگر ماجرا این است که با گذشت زمان ، شرکت ها و سرمایه گذاران نهادی بیشتری به دسته طرفداران بیت کوین پیوسته اند.برای مثال میتوان از تسلا  ، مایکرواستراتژی، Skybridge Capital ، BNY Mellonنام برد. البته  بسیاری از قدرت های بزرگ دیگر هم در دراز مدت بر روی بیت کوین سرمایه گذاری کرده اند.

در ادامه ویل هابز از فرصت استفاده كرد و رفتار متعصبانه طرفداران بیتکوین را مورد انتقاد قرار داد. وی اظهار داشت که بیت کوینرها به جای اینکه بیت کوین را به عنوان یک سرمایه گذاری خوب در نظر بگیرند ،رمزارز محبوب خود را یک مذهب دینی می دانند.  و این خطرناک است.

“بیتکوین دقیقاً مثل یک دین به نظر می رسد … و به شدت فرقه ایست . “

این موقعیت بیتکوین توسط دیگر شخصیت های فعال این حوزه هم مورد انتقاد قرار گرفته. برای مثال اریک وورهیس ، مدیر عامل Shapeshift ، ماکسیمالیست را با سایر رفتارهای سمی مانند قبیله گرایی مقایسه کرد. و اخیراً از جامعه اتریوم خواست، هنگام انتقاد از افراد و پروژه های دیگر ،ماکسیمالیست بیتکوین را دنبال نکنند.

هابز تأکید کرد که بیتکوین در درجه اول توسط احساسات بازار هدایت می شود. و نه دلیل های اساسی و منطقی.

در حال حاضر ، بیت کوین در درجه اول یک ذخیره ارزش است. که توسط بسیاری از تفکرات جادویی و همچنین نرخ های بزرگ تغییر قیمت پشتیبانی می شود.

چنین هنجارهای عجیبی قفط در فرقه های مذهبی معمول است. حیف که بیتکوین این مشکلات را برطرف نمی کند.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x