بر اساس مدل stock to flow، بیت کوین به 96 هزار دلار خواهد رسید
0

بر اساس مدل stock to flow، بیت کوین به 96 هزار دلار خواهد رسید

بازدید : 83

گزیده خبر:

بر اساس مدل stock to flow در بدترین حالت، بیت کوین تا ماه نوامبر از98000 دلار فراتر خواهد رفت. به گزارش cryptopotato ، این دیدگاه با توجه به تحولات اخیر بازار بسیار خوش بینانه است.

مدل stock to flow که توسط PlanB طراحی شده است، رابطه ی بین کمبود و ارزش را توصیف می کند. این مدل پیش بینی کننده بلند مدت روند قیمت ارز دیجیتال بوده است.

روش کار S2F

PlanB بیت کوین را با فلزات گرانبها مانند طلا و نقره مقایسه میکند. خالق مدل S2F از آمارها برای نشان دادن رابطه ی بین ارزش و کمبود یک دارایی خاص استفاده میکند. فرضیه اساسی به شرح زیر است:

” هر چه تولید یک کالا آسان تر باشد، با فرض ثابت ماندن تقاضا، حفظ ارزش آن دارایی سخت تر می شود.”

PlanB خاطر نشان می کند که تقاضا توسط دولت های درنده که نرخ بهره منفی را تحمیل میکنند، سیاست پوشش ریسک میلیاردرها در برابر تورم و سرمایه گذاران نهادی اعمال میشود. این اطلاعات ، همراه با قانون توانی(power laws) و بررسی فراکتال ها که قیمت BTC اغلب در اطراف آن قرار دارد، مدلی را ایجاد میکنند که در 2 سال گذشته ثابت کرده کاملاً قابل اطمینان است.

مسیر دشوار بیت کوین

رسیدن به یک قیمت 6 رقمی برای BTC آسان نخواهد بود. در حالی که آخرین توییت وی دیدگاه خوش بینانه ای را ترسیم می کند PlanB همچنین خاطرنشان میکند که در چند ماه آینده احتمال ضعف به دلایل اساسی تری که بعداً فاش خواهد کرد، وجود دارد.

بیت کوین به زیر 34K دلار رسیده که توسط ترس، عدم قطعیت و تردید ایلان ماسک در مورد انرژی و ممنوعیت استخراج در چین ایجاد شده است. همچنین دلیل اساسی وجود دارد که باعث ضعف در ماه ژوئن و احتمالاً ژوئیه خواهد شد.” بدترین حالت پیش بینی من برای سال 2021 به ترتیب زیر است:

  • قیمت در ماه آگوست بیشتر از 47 هزار
  • سپتامبر بیشتر از 43 هزار
  • اکتبر و نوامبر به ترتیب 63 و 98 هزار دلار
  • و در ماه دسامبر قیمت بیشتر از 135 هزار دلار خواهد بود.

شکل گیری صلیب مرگ ممکن است عاملی در این ضعف پیش بینی شده باشد. اهداف بلند مدت BTC دست نخورده باقی مانده اند. به گفته وی، شرایط هنوز هم بهتر از همیشه به نظر می رسند، بنابراین برای دارندگان Bitcoin تحمل طوفان و ذخیره BTC ضروری است.

 

0
0
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x