کاهش کارمزد تراکنش ‌های بیت کوین به زیر 4 دلار
0

کاهش کارمزد تراکنش ‌های بیت کوین به زیر 4 دلار

بازدید : 1359

گزیده خبر:

به گزارش دیکریپت، میانگین کارمزد تراکنش ها در شبکه بیت کوین دیروز به 3.92 دلار رسید. جالب است بدانید چند ماه پیش در آوریل، این رقم به رکورد 42.78 دلاری رسیده بود. آخرین باری که کارمزد تراکنش های بیت کوین به این سطح کاهش پیدا کرد 23 دسامبر سال گذشته بود. در آن زمان کارمزد تراکنش ها به میانگین 3.61 دلار رسید.

کاهش کارمزد تراکنش های بیت کوین

بیت کوین سالی پر از پستی‌وبلندی داشت است. اوج‌گیری کارمزد تراکنش‌ها در آوریل اتفاقی نادر در تاریخ 12 ساله بیت کوین بود. تنها باری که بیت کوین به آن سطح نزدیک شد 23 دسامبر سال 2018 بود که کارمزد تراکنش‌ها به 52.18 دلار رسید.

بیت کوین در تاریخ 14 آوریل سال جاری به رکورد 64.3 هزار دلاری رسید. در آن زمان کارمزد تراکنش‌ها به 29 دلار افزایش یافت. بااین‌حال، یک هفته بعد با کاهش قیمت بیت کوین به 55 هزار دلار، کارمزد تراکنش‌ها به اوج 62.79 دلاری رسید و 130 هزار تراکنش ثبت‌نشده در شبکه به وجود آمد.

کارمزدها با میزان فعالیت در شبکه ارتباط دارند. زمانی که همه برای خرید بیت کوین هجوم آوردند کارمزدها افزایش پیدا کرد و زمانی که سرمایه‌گذاران از ترس از دست رفتن سرمایه‌شان به فروش اقدام کردند کارمزدها بسیار بیشتر افزایش یافت.

در حال حاضر، اخبار پیرامون بیت کوین کمی ملایم‌تر شده است. بزرگ‌ترین ارز دیجیتال بازار اکنون با قیمت 33 هزار دلار معامله می‌شود که با اوج ماه آوریل خود فاصله زیادی دارد.

چین اما عامل کاهش قیمت بود. در اواسط ماه مه، سه غول پرداخت چینی در حمایت از ممنوعیت‌های سال 2017 بانک مرکزی بر ارزهای دیجیتال، خواستار تعطیلی و ممنوعیت‌های شرکت‌های پرداخت مبتنی بر ارزهای دیجیتال شدند. پس‌ازاین خبر بیت کوین 30 درصد از ارزش خود را از دست داد. بااین‌حال همه‌چیز بدین جا ختم نشد.

بیشتر بخوانید: بانک مرکزی چین حکم توقف فعالیت شرکت فعال در حوزه رمزارزها را صادر کرد

کمی بعد، چین ماینرها را هدف قرار داد و با ممنوع اعلام کردن استخراج بیت کوین و تعطیلی مراکز استخراج بزرگ در استان‌های سین کیانگ و سیچوان، به هش ریت شبکه ضربه بزرگی وارد کرد. بسیاری معتقدند که این اقدامات چین تنها برای حذف رقبای یوان دیجیتالش است. گفتنی است اکنون در پکن 3000 دستگاه خودپرداز با قابلیت تبدیل یوان دیجیتال به پول نقد وجود دارند.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x