نقش نهنگ ها در بازار کریپتو
0

نقش نهنگ ها در بازار کریپتو

بازدید : 2273

بیشتر نهنگ های بازار بیت کوین، قیمت قدرتمند 23،409 دلار را به عنوان سطح پشتیبانی اصلی روند صعودی بیت کوین معرفی کرده‌اند. خوشه های نهنگ بیت کوین نشان می دهد که سطح 23،409 دلار به کانون توجه معامله گران بزرگ تبدیل شده است. این موضوع نشان می دهد که نهنگ ها به انباشتن بیت کوین بالای 23000 دلار ادامه میدهند. و اینگونه از روند افزایش قیمت بیت کوین حمایت می کنند.

زمانی که نهنگ ها، بیت کوین را با قیمت خاصی خریداری میکنند و بعد دارایی های خود را از آن قیمت انتقال نمی دهند، خوشه های نهنگ بیت کوین تشکیل میشود.

این خوشه ها برای تعیین سطوح پشتیبانی مختلف به ویژه زمانی که بازار به سرعت در حال تغییر است، مفید واقع میشوند.

نقش نهنگها در بازار کریپتو
خوشه های نهنگ بیت کوین. منبع: Whalemap.io

مرز ممنوعه 23،409 دلار بیت کوین!

به گفته تحلیلگران شرکت تجزیه و تحلیل فعالیت نهنگ ها، Whalemap ،بیت کوین سطح حمایتی قدرتمندی را در محدوده 23000 تا 23،500 دلار تشکیل داده است.

به گفته آنها:

“در کمال تعجب، تراکنش های درون زنجیره ای با قیمت 19 هزار دلار، خسارت های زیادی به بار آورده اند. در چنین مواقعی بیت کوین روند صعودی خوبی را آغاز میکند. (دفعه قبل بیت کوین از 10 هزار دلار به 20 هزار دلار رسید). همچنین برای قیمت های اخیر چندین سطوح پشتیبانی مهم داریم که نباید به کمتر از 23409 دلار برسند.”

در طول روند صعودی قیمت، امکان بروز اصلاحات ناگهانی قیمت وجود دارد. از این رو الزامی است که بیت کوین سطوح پشتیبانی قویی را ایجاد کند.

اگر خوشه های نهنگی در سطوح قیمتی بالایی مانند 23409 دلار وجود داشته باشد، نهنگ ها هم قیمت پیشنهادی خود برای خرید را بالاتر می برند. و در نتیجه نرخ تغییر قیمت بیت کوین حفظ میشود.

اهمیت وجود خوشه های نهنگ بیتکوین

پیتر برانت ، یک تریدر قدیمی ،می گوید :

“نمودار سهموی ماه اکتبر بیت کوین را باید به عنوان منطقه ای کلیدی در نظر گرفت .”

در این نمودار سطح 24000 دلار به عنوان منطقه ی پشتیبانی مهم مشخص شده. در نتیجه BTC برای جلوگیری از افت شدید قیمت باید بالاتر از این سطح قرار بگیرد.

طبق گفته برانت:

نمودار سهموی قیمت بیت کوین در مقایسه با وضعیت این نمودار در 20 سپتامبر، پیشرفت کرده است. اما انتظار می رود که این منحنی تا حدودی معکوس شود. این منحنی سبز در مقایسه با نمودارهای دسامبر 2018 و مارس 2020 ، پیشرفت چشمگیری داشته.  و میتوان گفت عامل محرک بازار گاوی (صعودی) است.

نقش نهنگها در بازار کریپتو
نمودار قیمت روزانه BTC / USD با خط روند. منبع: TradingView.com

در بازه زمانی کوتاه مدت ، خوشه های نهنگ و نمودار سهموی، هر دو نشان می دهند که 23409 و 24000 دلار دو سطح کلیدی است.  بیت کوین باید آنها را حفظ کند.

اگر قیمت به زیر 24000 دلار برسد ، احتمال اصلاحات سریع را افزایش می دهد. و اگر مناطق پشتیبانی خوشه های نهنگ شکسته شود ، وضعیت بدتر خواهد شد.

معامله گران به طور کلی معتقدند که بیت کوین می تواند به دو سطح 30،000 و 36،000 دلار برسد. سطح 30000، یک سطح روانشناختی مهم است، و احتمال دست یابی به سطح دوم نیز بالا می باشد. چرا که بازار آپشن شکسته شدن سطح 36 هزار دلار را در ماه های آتی پیش بینی کرده.

یک معماله گر ناشناس نیز دست یابی به سطح 30 هزار دلار را پیش بینی کرده، او توضیح میدهد که سطح 30 هزار دلار قسمتی از دوره طلایی بیت کوین است. که سفارشات فروش آن در صرافی های Coinbase و bitfinex ثبت شده است.

به گفته این معامله گر:

“به نظر من سطح میان دوره 30 هزار دلار که بخشی از دوره طلایی بیت کوین است باعث سود فراوان صرافی های Coinbase و bitfinex میشود.”

طبق گزارش Cointelegraph در 27 دسامبر، بیت کوین بلافاصله بعد از رسیدن به قیمت 28200 دلار در بین صرافی های بزرگ دچار نوساناتی شد و در عرض چند ساعت 6.5٪ کاهش پیدا کرد.

با توجه به اینکه مناطق مقاومتی با تعداد سفارش فروش بالا با ریزش های زیادی روبرو می شوند. منطقه 30،000 دلاری می تواند یک مانع اصلی کوتاه مدت برای بیت کوین باشد.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x