مقایسه نهنگ‌ های بیت کوین در سال 2017 و 2021

مقایسه نهنگ‌ های بیت کوین در سال 2017 و 2021
0
بازدید : 2778

گزیده خبر

تعداد نهنگ‌ های بیت کوین برای تأثیر و ایجاد حرکت در بازار در سال 2021 نسبت به سال 2017 به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای در حال بررسی این تغییر قابل توجه قیمت بیت کوین در چرخه 2021 در مقایسه با چرخه 2017 است.

انباشت و توزیع

به طور کلی، در چرخه فعلی نسل متفاوتی از نهنگ‌ها یا بازیکنان بزرگ وجود دارد. (معمولاً به آنها پول هوشمند نیز گفته می‌شود). که این نهنگ‌ها از الگوهای متفاوت انباشت و توزیع پیروی می‌کند.

این پروسه دو فاز اصلی دارد:
 • Accumulation یا انباشت: وقتی اتفاق می‌افتد که stakeholder های با تجربه در حال خرید با قیمت تخفیف خورده هستند. (معمولاً به دلیل ترس، عدم اطمینان و تردید (FUD) در میان تازه واردان است.)
 • Distribution یا توزیع: هنگامی اتفاق می‌افتد که سازندگان بازار در حال فروش دارایی خود به سرمایه گذاران جدید با قیمت افزایش یافته هستند.

با نگاهی به رفتار این بازیکنان در سال 2017، متوجه می‌شویم که آن‌ها با استفاده از 15 تا 35 درصد از عرضه، الگو انباشت و توزیع را در سه موج تکرار می‌کنند. کل بیت کوین‌ های در گردش در بازار آن زمان مد نظر است.

مطلب مفید: نقش نهنگ ها در بازار کریپتو

نهنگ‌ های بیت کوین
نمودار انباشت و توزیع

2021 در برابر 2017. تفاوت در چیست؟

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می‌شود؛ بر خلاف چرخه سال 2017، در بازار صعودی 2021 همان تعداد نهنگ‌ های بیت کوین بیش از 5% از آنچه را که با قیمت تخفیف انباشت کرده‌اند توزیع نمی‌کنند.

در حقیقت، نهنگ های بیت کوین علی رغم سقوط اخیر بازار که پس از ثبت قیمت بیت کوین در اواسط آوریل 2021 در حدود قیمتی 65.000 دلار آغاز شد، حدود 30 درصد از کل عرضه این ارز را در اختیار دارند. در زمان نوشتن این مقاله بیت کوین حدود 50% ار سطح قیمتی گفته شده را از دست داد.

همانطور که در نمودار زیر مشاهده می‌شود، این توزیع در نمودار Spent Output Age Band نیز مشهود است. معیار نشان دهنده درصد کل کوین هایی است که در بازه زمانی مشخص نگهداری شده است. (در اینجا بازه 1-3 ماهه نمایش داده شده است.)

نهنگ های بیت کوین
میانگین متحرک 7 روزه

وقتی در  نموداری قله وجود دارد، به این معنی است که این کوین‌ها بیش از حد معمول منتقل شده‌ یا هزینه شده اند. همانطور که در نمودار بالا مشاهده می‌کنید. سطح فعالیت منسوب به نهنگ های بیت کوین در طول قله‌ها در چرخه فعلی در مقایسه با سال 2017 به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

تغییرات فوق ممکن است به دلیل بازارهای فیوچرز و در دسترس بودن پایدار تر کوین‌ها باشد. این اتفاق به نهنگ‌ های بیت کوین اجازه می‌دهد تا حجم زیادی از پول را با استفاده از بخش کوچکی از بیت کوین خود لوریج (اهرم) کنند. آن‌ها از این اهرم به عنوان تضمینی برای مانور دادن به بازار استفاده می‌کنند.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x