کاهش بی سابقه سختی استخراج بیت کوین
0

کاهش بی سابقه سختی استخراج بیت کوین

بازدید : 1782

گزیده خبر:

بر اساس داده های ارائه شده توسط BTC.com ، در حال حاضر سختی استخراج بیت کوین 11.18 درصد کاهش داشته است. به لطف مقامات چینی، پیدا کردن و اضافه کردن بلوک های جدید به بلاک چین بیت کوین بسیار آسان تر شده است.

کاهش سختی استخراج بیت کوین

در حال حاضر شاهد کاهش 11.18 درصدی سختی استخراج بیت کوین هستیم. به گزارش U.today ،این شبکه در 6 ژوئن و 30 ماه می شاهد دو اصلاح منفی بوده است (به ترتیب 5.30- درصد و 15.97- درصد).

سختی شبکه، سختی یافتن بلاک جدید و افزودن آن به بلاکچین را برای ماینرها اندازه گیری میکند. در حال حاضر سختی استخراج بیتکوین در عرض یک ماه از 25.046 تریلیون به 19.932 تریلیون کاهش یافته است.

آخرین باری که Bitcoin بطور متوالی شاهد سه اصلاح سختی منفی پشت سر هم بود، در دسامبر2018، زمانی که بازار ارزهای دیجیتال بخاطر ماینرها در یک مارپیچ مرگ قرار گرفت، اتفاق افتاد. آن زمان ماینرها بخاطر کاهش قیمت های سریع، تجهیزات خود را به طور دسته جمعی خاموش می کردند.

قیمت بیت کوین در 15 دسامبر 2018 به 3،125 دلار رسید ، و اصلاح 84 درصدی از اوج قیمت 2017 را رقم زد.

سرکوب دولت چین

این بار، ممنوعیت استخراج بیت کوین در استان سیچوان چین دلیل افت سختی استخراج است. کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی (NDRC) این جمعه دستور مشترکی را به همراه دفتر انرژی سیچوان برای “پاکسازی” 26 شرکت ماینینگ صادر کرد. به این ترتیب این شرکت ها دستگاه های خود را روز شنبه خاموش کردند.

استخرهای AntPool و Huobi.pool بیش از 30 درصد از هش ریت خود را یک شبه از دست دادند. Foundry USA تنها استخر استخراج کننده برتر بود که توانست در منطقه سبز باقی بماند.

کاهش هش ریت استخرهای AntPool و Huobi.pool
نرخ هش ریت استخر ها

سیچوان به دلیل برق آبی فراوانی که در اختیار دارد به عنوان بزرگترین قطب ماینینگ در جهان شناخته میشود. در سه ماه سوم سال 2019 بیش از 37 درصد از هش ریت جهانی متعلق به این استان بود. پیش از سیچوان، در استان های چینگهای ، یوننان ، مغولستان داخلی و سین کیانگ نیز صنعت ماینینگ ممنوع شد.

هش ریت بیت کوین نسبت به اوج 198.514 EH/s در 15 آوریل 48 درصد کاهش یافته است.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x