بلاک چین هنوز راه درازی پیشِ رو دارد
0

بلاک چین هنوز راه درازی پیشِ رو دارد

بازدید : 1950

طبق نظریه وزیر فناوری اطلاعات سابق چین ،گویا این کشور در حوزه توسعه بلاک چین خیلی هم از آمریکا جلوتر نیست.

وو ژونگزه معاون سابق وزیر علوم و فناوری چین و کارشناس به نام حوزه اقتصاد دیجیتال، این کشور است. به عقیده او ، فناوری بلاکچین هنوز اول راه است. وی در مصاحبه ای که با روزنامه The Paper داشت ، اعلام کرد:

“در حوزه اکوسیستم های مبتنی بر بلاک چین فاصله زیادی بین جایگاه چین و اقتصادهای پیشرویی مثل آمریکا و اروپا نیست.”

از نظر او چین در بسیاری از بخش هایی که برای توسعه بلاکچین ضروری هستند، پیشرفت چشمگیری داشته است. از میان این بخش ها میتوان به ساخت سخت افزار ، سیستم عامل و خدمات امنیتی ، سرمایه گذاری صنعت و توسعه مالی اشاره کرد.

وی در ادامه افزود:

توسعه خلاقانه تکنولوژی و صنعت بلاک چین، باعث تسریع در کاربرد و پیشرفت هرچه بیشتر این فناوری شده است. انتظار میرود که این رشته در آینده به یک نقطه رشد اقتصادی جدید تبدیل شود. “

او زیرساخت های بلاکچین چین را « پیشرفت سریع » نامیده است. طبق نظر او فناوری توزیع شده فرصت های جدیدی را برای این صنعت به ارمغان خواهد آورد. و برای ادغام و توسعه فناوری های جدیدی مانند 5G، هوش مصنوعی، مراکز داده، و اینترنت بسیار کار آمد خواهد بود.

 گزارش securities daily

گزارش اخیر securities daily توضیحی در باب اینکه چرا برخی شرکت های چینی میلیون ها دلار را به تحقیق و توسعه بلاکچین اختصاص داده اند، ارائه میدهد.( علاقه روزافزون چین به فناوری بلاکچین به شرکت های تجاری هم سرایت کرده است).

این مطالعه به بررسی23 شرکت چینی که از سال 2016 با بلاکچین فعالیت میکنند، میپردازد .طبق آمار و ارقام این شرکت ها تقریباً ​​20٪ از درآمد سالانه خود به چنین اهدافی اختصاص می دهند. بیشتر این سرمایه ها صرف راه حل هایی میشود که دولت در آینده ارائه خواهد داد.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x