آموزش استیکینگ BNB در زنجیره هوشمند بایننس (BSC)

بازدید : 246

مقدمه

آیا دوست دارید در رشد BSC نیز سهیم شوید و از آن پاداش بگیرید؟ هر کسی که دارنده BNB باشد می تواند این کار را با در نظر گرفتن BNB به عنوان یک نماینده انجام دهد. بیایید ببینیم که عملکرد آن چگونه است.

BSC با تلاش بسیار در حال رونق گرفتن است. DApp هایی مانند PancakeSwap ، Venus و بسیاری دیگر نیز رشد زیادی را تجربه می کنند. اگر با اکوسیستم BSC کار نکرده اید، می توانید با مطالعه راهنمای BSC ما شروع کنید.

با این اوصاف، ایجاد یک اکوسیستم و جامعه ای از پروژه ها، زیرساخت ها، توسعه دهندگان، ابزارها و کاربران کار ساده‌‌ای نیست. این دقیق همان چیزی است که رمزنگاری را بسیار قدرتمند می کند. همچنین می تواند نرم افزار منبع باز را به نوعی کالای مشترک تبدیل کند.

استیکینگ چیست؟

زنجیره هوشمند بایننس (BSC) توسط تعدادی اعتباردهنده و نماینده پشتیبانی می شود. آنها می توانند BNB را برای به دست آوردن پاداش قبول کنند. اگر در BSC تازه وارد هستید یا نقش اعتباردهنده‌ها و نمایندگان را کاملاً درک نمی کنید، این مقاله به شما کمک میکند. هدف اعتبار دهندگان جامعه، ارتقای BSC به یک اکوسیستم بزرگتر و در دسترس‌تر است.

استیکینگ به معنای دریافت سود از نگهداری یک رمزارز در مکانی مشخص همانند یک کیف پول یا حساب کاربری‌ یک صرافی است. استیکینگ به دو روش امکان پذیر است. راهکار اول، نگهداری در کیف پول میباشد. به عنوان نمونه میتوانید یک رمز ارز را در تراست والت یا هر والت دیگری که قابلیت Staking را را داشته باشد، نگهداری کرده و در عوض، سود دریافت کنید. به این روش استیکینگ سرد میگویند. دومین روش، استیک کردن در خود یک صرافی ارز دیجیتال است. شما می‌توانید با خرید یک رمز ارز پشتیبانی شده و نگهداری آن در صرافی بایننس، پاداش دریافت کنید.

اعتباردهنده(Validator) در زنجیره هوشمند بایننس Binance Smart Chain (BSC) چیست؟

زنجیره هوشمند بایننس از یک مدل اجماعی به نام Proof of Stakes Authority (PoSA) استفاده می کند. این مدل، ترکیبی بین Proof of Authority (PoA) و Delegated Proof of Stake (DPoS)است. این مدل اجماع می تواند از زمان بلوک کوتاه و هزینه های کم پشتیبانی کند. و برای اجرا فقط به 21 اعتبار سنج احتیاج دارد.

BNB

اعتباردهنده ها به نوبت تولید بلاک می کنند. آنها اساساً شبکه BSC را با پردازش معاملات و امضای بلاک ها حمایت می کنند. و در ازای خدمات خود، توکن BNB پاداش می‌گیرند. در همین حال، آنها نیاز به انتخاب مجدد روزانه با در دست داشتن حاکمیت دارند تا بتوانند همچنان بخشی از مجموعه اعتبار دهی باشند.

نمایندگی زنجیره هوشمند بایننس(BSC)  به چه معناست؟

اعتبار دهنده بودن برای همه مناسب نیست. بنابراین چگونه می توانید به عنوان یک کاربر عادی شرکت کنید؟

شما می توانید نماینده خود شوید و BNB خود را از طریق یکی از کیف پول های پشتیبانی شده به نامزدهای تأیید اعتبار دهید. از طریق استیکینگ  می توانید اعتبار دهنده مورد نظر خود را انتخاب کنید. و به آنها کمک کنید تا حداقل سهام مورد نیاز پروتکل را بدست آورند.

در واقع، شما در حال جمع کردن BNB برای اعتبار دهنده مورد نظر خود هستید. همانطور که می دانیم اعتباردهنده ها پاداش خود را در BNB دریافت می کنند. ما همچنین می دانیم که شبکه های ارز رمزپایه در ایجاد مشوق های اقتصادی بسیار م موثر هستند. احتمالاً می دانید که چه اتفاقی خواهد افتاد. در ازای رای گیری، اعتبار دهنده بخشی از درآمد خود را با نمایندگان خود تقسیم می کند. این یک دو سر برد است.

نماینده در زنجیر هوشمند بایننس

نمایندگان همچنین می توانند فرایندی به نام بازنویسی را انجام دهند. این بدان معناست که آنها می توانند بخشی از سهام خود را از اعتباردهنده معین به اعتباردهنده دیگر منتقل کنند. تفویض اختیار می تواند یک روش عالی برای حمایت همزمان بیش از یک اعتبار دهنده باشد.

نمایندگان می توانند استیک خود را لغو نمایند. همانطور که انتظار داشتید، این یعنی آنها تفویض اختیار را به اعتباردهنده ای که به آن تفویض کرده اند لغو می کنند. توجه داشته باشید که تفویض اختیار با 7 روز مهلت پیوند انجام می شود که در پایان آن نماینده تفریحی BNB خود را دریافت می کند. نماینده در طول دوره پاداشی BNB را دریافت نمی کند.

آیا بهتر است نماینده(delegator) زنجیره هوشمند بایننس (BSC) بشویم؟

خوب، انتخاب با شماست. با تبدیل شدن به یک نماینده، سهام خود را به اعتباردهنده مورد نظر خود تفویض می کنید. شما همچنین به آنها اعتماد دارید که از طرف شما در مورد تصمیمات رای دهند. صبر کنید، آیا اعتبار دهنده ها حق رای دارند؟ بله. اعتباردهنده ها می توانند برخی از ویژگی های شبکه BSC را تنظیم کنند. ویژگی هایی از قبیل تنظیم قیمت سوخت، تغییر پارامترهای سیستم یا حتی ارتقا بلاکچین.

با تفویض اختیار، سهم اتبار دهنده را در مجموعه پاداش کلی افزایش می دهید. از آنجا که هر دوی شما از اتصال به نیروهای خود بهرمندید، هر دو پاداش می گیرید. در فوریه 2021، میانگین پاداش روزانه سهام برای یک اعتبار دهنده BSC 134 BNB بود. در همین حال، میانگین APR برای نمایندگان BSC 60٪ بود.

در حالی که انگیزه های اقتصادی عالی هستند و دنیا را به سمت خود جذب می کنند. نماینده بودن تنها به سود دهی مربوط نمی شود. با تبدیل شدن به یک نماینده، مستقیماً از عملکرد و امنیت BSC پشتیبانی می کنید.

چگونه می توان در Binance Smart Chain (BSC) اعتباردهنده شد؟

بنابراین تصمیم گرفتید که به دنبال آرزوهایتان باشید و یک اعتباردهنده BSC شوید. چه کار باید انجام بدهید؟

برای اعتبار دهی در BSC، باید این شرایط را داشته باشید:

نیازهای سخت افزاری لازم را برآورده کنید.

گره کامل BSC را اجرا کنید.

حداقل 10،000 BNB استیک داشته باشید.

بایننس
اعتباردهنده در رنجیره هوشمند بایننس

این موارد به شما امکان می دهد که در لیست نامزدهای اعتبار دهنده قرار بگیرید و نمایندگان بیشتری را جذب کنید تا BNB خود را به اعتبار دهنده ها برسانند.

از مارس 2021، 21 اعتبار دهنده برتر انتخاب شده بیش از 150،000 BNB سهام دارند. بنابراین شما رقبای بسیاری خواهید داشت (که برای سلامت کلی شبکه مفید است).

اگر می خواهید راهنمای فنی دقیق تری را در مورد چگونگی انجام این کار مرور کنید، راهنمای BSC Validator را بررسی کنید.

نحوه تبدیل شدن به نماینده(delegator) در زنجیره هوشمند بایننس  Binance Smart Chain (BSC)

اگر نمی خواهید تمام نکات فنی در مورد تبدیل شدن به یک اعتباردهنده(validator) را پشت سر بگذارید، نماینده بودن می تواند انتخاب بهتری باشد. اگر شما دارنده BNB هستید، واگذار کردن سهام شما می تواند یک راه حل ساده برای حمایت از BSC و سودآوری باشد.

جوایز استیکینگ هر روز در ساعت 00:00 به وقت محلی به نمایندگان توزیع می شود. وقتی سهام خود را به یک اعتباردهنده واگذار می کنید، روز دوم پس از واگذاری، پاداش دریافت خواهید کرد.

چه میزان بازدهی پیش بینی می کنید؟ بیایید از یکی از اعتبار دهنده های محبوب به عنوان مثال، Ankr استفاده کنیم. از مارس 2021، این اعتبارسنج 27٪ APR ارائه  میدهد. خیلی بی برنامه هم نیست. با این حال، فراموش نکنید که پاداش ها می توانند نوسان داشته باشند.

سخن پایانی

خواه یک توسعه دهنده، یک کاربر یا فقط یک علاقه مند به DeFi باشید، روشهای زیادی برای مشارکت در ساخت اکوسیستم BSC وجود دارد. با این حال استیکینگ بی. ان. بی(BNB staking) یک روش عالی برای هر کسی است که می تواند به عنوان یک حامی مستقیم سلامت و امنیت شبکه با BSC درگیر شود. اگر می خواهید درباره جزئیات BNB staking بیشتر بخوانید، اسناد Binance Chain را بررسی کنید.

0
2
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

2
0
نظر خود را بنویسید !x