فوری؛ به روزرسانی تپ روت با موفقیت در شبکه بیت کوین فعال شد
0

فوری؛ به روزرسانی تپ روت با موفقیت در شبکه بیت کوین فعال شد

بازدید : 923

فکت کوینز: شبکه بیت کوین پس از توافق 90 درصدی ماینرها و استخرهای استخراج میان بلاک های 709488 و 709632، با موفقیت، سافت فورک تپ روت را فعال کرد. این نقطه عطف اولین ارتقاء بزرگ بیت کوین از آگوست سال 2017 است که شاهد راه اندازی شبکه لایتنینگ و ارتقاء سگویت بودیم.

هدف ارتقاء تپ روت، بهبود قابلیت های اسکریپت نویسی و حفظ حریم خصوصی شبکه بیت کوین است. برای انجام این کار، تپ روت مفهوم «چکیده اطلاعات ساختار یافته در درخت مرکل» یا به اختصار MAST را معرفی می کند. بر اساس وب سایت اختصاصی تپ روت که توسط هامپوس شوبرگ، توسعه دهنده برجسته بیت کوین اداره می شود، MAST می تواند به کارآمدتر و خصوصی تر کردن قراردادهای هوشمند کمک کند و این کار با نمایش داده شدن بخش‌های مرتبط قرارداد در هنگام تراکنش‌ها انجام می شود.

ماشین حساب ارز دیجیتال

شوبرگ در گفتگویی با کوین تلگراف خاطرنشان کرد که فعالسازی به روزرسانی تپ روت نشان می دهد که شبکه بیت کوین همچنان می تواند ارتقاء یابد و این برای طول عمر شبکه بسیار مهم است. به عقیده وی، این مهم، بزرگترین پیروزی در به روزرسانی تپ روت است.

بیشتر بخوانید: Taproot چیست؟ فناوری افزایش حریم خصوصی بیت کوین

وی که یکی از توسعه دهندگان کیف پول Blixt Wallet است معتقد است به روزرسانی تپ روت امکان بررسی قابلیت های برون زنجیره ای را فراهم می کند تا بار زیادی بر نودهای بیت کوین در شبکه وارد نشود.

علاوه بر این، شوبرگ معتقد است که MAST می تواند به بهبود حریم خصوصی شبکه قدیمی تر لایتینگ کمک کند. در همین راستا توسعه دهندگان چند هفته پیش در زوریخ در کنفرانس LN Summit 2021 در این رابطه صحبت کردند تا در رابطه با مسیرهای احتمالی صحبت نمایند.

شوبرگ در این رابطه اظهار داشت:

«یکی از مواردی که در جلسه در رابطه با آن بحث شد این بود که بهتر است لایتنینگ آرام آرام ارتقاء یابد یا به عنوان یک ارتقاء بزرگ به روزرسانی را انجام دهیم.»

شوبرگ در ادامه توضیح داد:

«نمی توان مشخص کرد که آیا تراکنش تپ روت یک تراکنش معمولی است یا به کانال لایتنینگ تعلق دارد. این برای مقاومت در برابر سانسور بودن شبکه بیت کوین مهم است.»

فعالسازی موفقیت آمیز Taproot به روش اسپیدی ترایال نسبت داده می شود که در آن برای تایید یک سافت فورک، به تایید 90 درصد از ماینرها احتیاج است. به گفته شوبرگ، این روش برای 2016 بلاک کار می کند و برای تایید یک به روزرسانی، 90 درصد یا 1815 بلاک باید سیگنال مثبت به آن بدهند.

حدود 13 سال از عمر شبکه بیت کوین می گذرد و این شبکه فورک های زیادی را تجربه کرده است. در حالی که تپ روت هنوز ارزش خود را ثابت نکرده است، شبکه لایتنینگ به نقاط عطف جدیدی دست پیدا کرده است.

در تاریخ 28 سپتامبر، تعداد نودهای شبکه لایتنینگ افزایشی 160 درصدی را در بازه زمانی 12 ماهه تجربه کرد و تعداد کانال‌ها از ژانویه 2021 حدود 170 درصد افزایش یافت.

تپ روت، به روزرسانی که بسیاری چشم انتظار آن بودند بالاخره در شبکه بیت کوین اجرا شد و از این پس، شاهد دوران پسا Taproot خواهیم بود. نظر شما در رابطه با این به روزرسانی چیست؟ آیا قیمت بیت کوین افزایش خواهد یافت؟

منبع کوین تلگراف

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
محل تبلیغ
coinex
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x