بیتکوین تهدیدی برای دلار آمریکا
0

بیتکوین تهدیدی برای دلار آمریکا

بازدید : 1560

گزیده خبر:

  • به گفته ی مدیر عامل BlackRock بیت کوین می تواند تهدیدی برای دلار آمریکا به حساب بیاید.
  • سه سال پیش مدیر عامل BlackRock بیتکوین را مورد انتقاد قرار داده بود. اما امروز با این استدلال که ارز رمزنگاری شده می تواند تهدیدی برای دلار آمریکا باشد ، تغییر موضع داد.
  • در پی طرفداری مدیر عامل BlackRock از بیتکوین ، صحبت های هیئت مدیره این شرکت هم در مورد بیت کوین دوبرابر شد.

لری فینک اخیراً اعلام کرد :” BTC توجه بسیاری از افراد را به خود جلب كرده است و این امر می تواند بیتکوین را به یك بازار جهانی تبدیل کند.”

بیتکوین می تواند به یک بازار جهانی تبدیل شود

از زمانی که بیتکوین توانست اوج های قیمتی جدیدی را در صرافی های مختلف رقم بزند، دوباره بیش از پیش مورد توجه همگان قرار گرفته است. چهره های معروف دنیای سرمایه گذاری با حضور مکررشان در رسانه های سنتی ، نظرات خود را درباره بیتکوین اظهار کردند. حتی برخی از آنها 180 درجه نظر خود را درمورد BTC تغییر دادند.

از میان آنها میتوان به مدیر عامل BlackRock اشاره کرد. وی اخیراً نظرش در مورد بیتکوین کاملاً عوض شده است. او در سال 2017 معتقد بود که بیتکوین ” نمونه بارز پولشویی ” است. اما طبق گزارش های CNBC ، تقریباً سه سال طول کشید تا فینک نظر خود را تغییر داد.

فینک در مصاحبه با مارک کارنی،رئیس سابق بانک انگلیس در شورای مقررات خارجی ، تأکید کرد که بیتکوین پتانسیل تبدیل شدن به یک بازار جهانی را دارد.

“بیت کوین توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. در مقایسه با بازار های دیگر هنوز امتحانش را پس نداده. و نسبتاً کوچک است. اما روز به روز پیشرفتهای عظیمی را به خود خواهد دید. “ فینک در جواب سؤال مارک کارنی اینگونه پاسخ داد:

“ آیا این مسئله کهBTC می تواند به یک بازار جهانی تبدیل شود صحت دارد؟ احتمالاً “

شایان ذکر است که یکی دیگر از مدیران ارشد سرمایه گذاری این شرکت ،ریک ریدر ، اخیراً اعلام کرده که BTC ماندنی است” و می تواند جایگزین طلا شود.

آیا BTC تهدیدی برای دلار محسوب میشود؟

حتی فینک در ادامه اظهاراتش به موضوع دیگری پرداخت که احتمالاً برای بیتکوین از اهمیت بیشتری برخوردار است. وی معتقد است: وجود این رمزارز پیشرو بازار “تأثیر به سزایی” بر دلار آمریکا خواهد داشت.

فینک اظهار داشت که BTC باعث می شود نقش دلار آمریکا نه تنها برای آمریکایی ها ، بلکه برای دارندگان بین المللی دارایی های مبتنی بر دلار هم کمرنگ بشود. و دلار دیگر آنقدرها هم برای آنها مناسب نباشد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد که افزایش بیتکوین وضعیت دلار را به عنوان ارز ذخیره جهانی زیر سوال برده است. براد شرمن Brad Sherman، نماینده كنگره آمریكا قبلاً این موضوع  كه بیت کوین می تواند تهدیدی برای دلار آمریكا باشد را نقض كرده بود. سال گذشته او هشدار داد:

“ارز رمزنگاری شده یا کار نمی کند که در این صورت سرمایه گذاران پول زیادی را از دست می دهند. یا به اهداف خود می رسد و دلار آمریکا را آواره می کند وجانشین آن میشود. ”

جمع بندی مطالب

در پی پیشرفت چشمگیر بیتکوین این امپراطور حوزه رمزارز، بسیاری از چهره های معروف بازارهای مالی و سرمایه گذاری به طرفداری آن برخاسته اند.بسیاری از آنها آینده روشنی را برای بیتکوین پیشبینی کرده اند. حتی برخی از آنها جانشینی بیتکوین در جایگاه طلا و دلار آمریکارا متصور شده اند.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x