سرعت بی سابقه روند قیمتی بیتکوین! به کجا چنین شتابان؟!!!!
0

سرعت بی سابقه روند قیمتی بیتکوین! به کجا چنین شتابان؟!!!!

بازدید : 1647

گزیده خبر:

  • اتریوم از 800 دلار گذشت و بیت کوین به 35 هزار دلار نزدیک میشود. بیت کوین از 34.700 هزار دلار فراتر رفت و باعث شد که اتریوم یک روند صعودی شدید را تجربه کند. و در نتیجه این رمزارز یک شبه از 800 دلار بگذرد.

بیت کوین مرز 34700 دلار را در یک روند صعودی شبانه رد کرد و به رکورد قیمتی جدیدی دست یافت. اتر، کوین بومی بلاکچین اتریوم نیز روز گذشته برای اولین بار از ماه مه سال 2018 ، مرز 800 دلار را رد کرد.

افزایش ناگهانی بیت کوین تعجب آور بود. زیرا BTC در 2 ژانویه بخاطر روند اصلاحی به حدود 30300 دلار کاهش یافت. اما در عرض 24 ساعت، یک جهش 14 درصدی داشت و از 30300 دلار به 34،778 دلار رسید.

علت افزایش قیمت بیت کوین و اتریوم چه بود؟
نمودار شمعی ساعتی بیتکوین/دلار (Bitstamp)

علت افزایش قیمت بیت کوین و اتریوم چه بود؟

در 2 ژانویه وقتی بیت کوین از 33000 دلار فراتر رفت . برخی از نهنگ ها و سرمایه گذاران هشدار داده بودند که اوردر فروش 150 بیتکوین می تواند بازار را به حالت اولیه بازگرداند. (روند بازار را معکوس کند).

یکی از تریدرهای بیت کوین که به “i.am.nomad” معروف شده، طی توییتی اعلام کرد :

“فروش 150 بیتکوین باعث تغییر اوضاع بازار میشود . خنده دار است، هرچه قیمت بالاتر برود ، حجم سرمایه گذاری سرمایه گذاران خرد کاهش پیدا میکند. و در نتیجه تعداد سفارشات  نیز کاهش می یابند.”

قیمت بیت کوین ریزش کرد. و او در عرض چند ساعت به پر خطر بودن روند اصلاحی بیت کوین که به خاطر ضعیف بودن اوردر بوک است، اشاره کرد. با این حال ، بیت کوین بعد از افت اولیه به سرعت به روند صعودی خود بازگشت و در عرض 24 ساعت به یک رکورد جدید رسید.

دلایل اصلی افزایش قیمت بیت کوین خرید این رمزارز توسط سازمانها و انباشت آن در در صرافی Coinbase و افزایش قیمت ناگهانی بیت کوین در صرافی بایننس، بوده است.

بر اساس گزارشات کوین تلگراف، در سه روز گذشته ، بیت کوین در Coinbase با قیمت بالاتری نسبت به سایر صرافی ها مهم معامله شده است. این بدان معنی است که خریداران حریص علی رغم کارمزدهای زیاد Coinbase به طور مداوم در حال خرید بیتکوین بوده اند.

در این بین ، بسیاری از معامله گران در بازار فیوچرز بایننس، بیت کوین های خود را فروختند تا باعث کاهش قیمت این رمز ارز شوند. و احتمالاً انتظار داشتند که قیمت بیت کوین به 30،000 دلار ریزش کند. در حالی که خریداران در صرافی Coinbase در جهت افزایش بیت کوین تلاش میکردند، افزایش قیمت شدیدی رخ داد.

طبق گفته تحلیلگران در Santiment :

بر خلاف خواسته افرادی که منتظر بودند اصلاح بیت کوین در سال 2021 آغاز شود، 10 دقیقه پیش بیت کوین با قیمتی بالغ بر 34000 دلار، به بالاترین قیمت در تاریخ خود دست یافت. این اتفاق نشان می دهد که 10 ماه گذشته برای خرس ها بسیار دشوار بوده است. همچنین مقدار سود معامله گران در سطح جهانی، از ژوئن 2019 ، تا این اندازه بالا نبوده است.

اتر از نرخ تغییر قیمت تکنیکی بیت کوین پیشی گرفته است. جفت ارز اتر/دلار برای اولین بار از اوایل ماه مه 2018 بیشتر از 800 دلار شد. که نرخ تغییر قیمت جدید اتر را بعد از روند ثابتی که در ماه دسامبر داشت، نشان میدهد. یک معامله‌گر ناشناس در 2 ژانویه، قبل از شروع روند صعودی اتر خاطر نشان کرده بود که احتمال اینکه قیمت این ارز از مرز 800 دلار رد شود وجود دارد.

علت افزایش قیمت بیت کوین و اتریوم چه بود؟
بیت کوین از 34 دلار گذشته است. منبع : Santiment

اتفاقات بعدی چه خواهد بود؟

بورس کالای شیکاگو در نظر دارد که در ماه فوریه قراردادی را مبنی بر معاملات آینده اتریوم راه اندازی کند. این قرار داد یک عامل مهم و تاثیر گذار دیگر در قیمت اتریوم خواهد بود.

سرمایه‌گذاران نهادی در سه ماهه اول سال 2020  بسیار به سمت بیتکوین تمایل پیدا کردند. همین امر منجر به تقاضای بیشتر برای اتر در بین دارایی های پذیرفته شده صرافی های دیجیتال شد.

در همین حال ، بیت کوین همچنان در مسیر صعودی خود قرار دارد. و روزانه بالاترین رکوردهای جدید قیمتی را ثبت میکند . علی رغم کمبود عرضه و زیاده روی شرکت های نهادی در خرید بیت کوین که باعث شده سرمایه‌گذاران خرد از دور خارج شوند، روند افزایشی بیت کوین، همچنان ادامه دارد. و به احتمال زیاد 35000 دلار سطح بسیار مهم روانشناختی بعدی خواهد بود که توسط بیت کوین فتح میشود.

با توجه به گزارشات کوین تلگراف ، به دنبال رکورد شکنی های اخیر بیت کوین، پیش بینی شش رقمی شدن قیمت بیت کوین در بین کاربران زیاد شده است.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x