اوج قیمت(ATH) واقعی بیتکوین چقدر است؟

اوج قیمت(ATH) واقعی بیتکوین چقدر است؟
0
بازدید : 3493

قبل از اینکه به ادامه خبر بپردازیم، بهتر است بدانیم

اصلاً اوج قیمت چیست؟

اوج قیمت به زمانی است که یک دارایی ( ملک، ارز دیجیتال و سهام ) به بیشترین ارزش خود در طول تاریخ میرسد. البته این صعود به اوج قیمت معمولاً با یک اصلاح یا افت شدید همراه خواهد بود.

خوب بیایید قبل از اینکه بیتکوین یک رکورد شکنی جدیدی را ثبت کند، در مورد یک قیمت رند و مناسب به توافق برسیم.

اوج قیمت واقعی بیتکوین چقدر است؟
قیمت بیتکوین

در مورد بازار های سهام همه چیز واضح است. برای مثال اگر میانگین سهام صنعتی داو جونز یا S&P 500 رکورد جدیدی را ثبت کنند و قیمت قبلی را بشکنند از آنجایی که فقط یک عدد موجود است، به وضوح متوجه این مسئله خواهید شد. اما در مورد بیتکوین همه چیز فرق میکند. زیرا اصلاً نمیدانیم که در حال حاضر اوج قیمت این رمزارز حماسه آفرین چقدر است.

این اوج قیمت تا جایی مبهم و نامعلوم است که نیراج آگراوال (Agrawal )، مدیر ارتباطات سازمان حمایت از رمزارزها، در توییترش این سؤال را مطرح کرد:

” اصلاً اوج قیمت بیتکوین چقدره ؟ جدی میگم من از این عدد خبر ندارم.”

نقطه نظرات شرکتهای فعال در حوزه رمزارز

لری سرمک (Larry Cermak) مدیر تحقیقات شرکت  The Block لیستی از بالترین قیمت های بیتکوین در برترین صرافی ها تهیه کرده است. طیف قیمت این رمزارز در این صرافی ها از کمترین قیمت یعنی 19،660 در Kraken تا 20،093 در Bitmex شروع شده است.

اما بر اساس داده های سایت coinmarketcap اوج قیمت بیتکوین 20،089 دلار است. چرا که بیتکوین در تاریخ 17 دسامبر سال 2017 به این قیمت رسید. طبق روش این سایت ، “قیمت هر دارایی دیجیتال میانگین بیشترین حجم از قیمت بازار جفت ارز برای آن دارایی است.”  البته باید توجه داشت از آنجایی که قیمت در صرافی های با نقدینگی پایین متغیر میباشد، در این محاسبه حجم هم دخیل شده است.

شرکت Messari هم ضمن تأیید این عدد اعلام کرد:” اوج قیمت لزوماً بیشترین قیمتی که معامله شده است نیست. با توجه به ماهیت داده ها در تاریخ، ما همیشه قادر به بررسی همه معاملات یک دارایی نیستیم. در مورد برخی دارایی ها، ممکن است اوج قیمت اعلام شده میانگینی از بالاترین قیمتهای روزانه آن ارز باشد.حتی  ATH میتواند به یک نمونه قیمت از روزی که آن اوج قیمت اتفاق افتاده، اشاره داشته باشد.”

رایان واتکینز، محقق شرکت Messari در مصاحبه ای با سایت Decrypt گفت:

” همه اینها به این بستگی دارد که شما از کدام صرافی استفاده میکنید. والبته به اینکه هر ارائه دهنده قیمتها را چگونه محاسبه میکند.”

خوب همه این گفته ها ما را به چه نتیجه ای میرساند؟

نیراج آگراوال به Decrypt گفت: “واقعاً احساس میکنم 20 هزار دلار مورد توجه بسیاری از افرا د قرار گرفته.( به همین علت برای من مهم است).

آرتور ساپک ، بنیانگذار پلت فرم بازارهای رمزنگاری و شرکت Cryptowatch زیرمجموعه kraken هم با این مسئله موافقت کردند.

ساپک در وصاحبه با Decrypt افزود:

“من شخصاً معتقدم از آنجایی که دلار از سال 2017 مقداری ارزش خود را از دست داده، و همچنین اوج قیمت در صرافی های مختلف فرق میکند، حدود 20 هزار دلار نقطه عطف خوبی برای بالاترین قیمت بیتکوین باشد . و البته در حال حاضر با در نظر گرفتن نرخ تورم، 20 هزار دلار اوج مناسبی برای بیت کوین به شمار می آید.”

یکی از شرکای شرکت سرمایه گذاری Pantera Capital هم معتقد است اوج قیمت بیتکوین 19،783 میباشد. چرا که در بیشتر صرافی ها قیمت در این نقطه ثبت شده است.

با همه این اوصاف ما هم بهتر است بالاترین قیمت بیت کوین در طول تاریخ را 20،000 دلار در نظر بگیریم.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x