تحلیل بیتکوین/اتر/ریپل
0

تحلیل بیتکوین/اتر/ریپل

بازدید : 1505

اگر قیمت بیت کوین به بیشتر از 30000 دلار برسد، آلتکوین ها نیز مورد توجه قرار می گیرند و نمودار قیمت آنها نیز عمودی خواهد شد.

بیت کوین (BTC) در 11 دسامبر از پایین ترین سطح روزانه خود، 17،573.29 دلار، افزایش یافت. این کوین 19 روز بعد در 31 دسامبر به بالاترین سطح خود یعنی 29،310دلار رسید. به عبارتی قیمت بیتکوین در مدتی کوتاه شاهد افزایشی 66.78 درصدی بود.

بر اساس اطلاعاتی که از Coin98 Analytics منتشر شده، Grayscale، غول سرمایه‌گذاری در زمینه ارزهای رمزنگاری شده، در ماه دسامبر 72,950 بیت کوین خریداری کرده. که این مقدار، 159.49درصد بیشتر از 28،112 بیت کوین استخراج شده در آن دوره است.

بیت کوین تنها توسط شرکت ها خریداری نمی شود. این بازار پررونق، تریدرهای حرفه ای و لحظه ای را نیز به به خود جذب کرده است. بر اساس تحلیل های برون زنجیره ای سایت digital assets، رونق بازار را می توان نتیجه افزایش حجم معاملات بیت کوین در دسامبر 2020 دانست.

با این حال ، در بعضی مواقع ، خریداران از دنبال کردن افزایش قیمت ها دست می کشند .و این می تواند منجر به متوقف شدن روند صعودی قیمت یک دارایی شود. وقوع این اتفاق باعث میشود که تریدرهای حرفه ای کنار بکشند و خریداران منتظر کاهش قیمت باشند. چنین سناریوای باعث یک پولبک شدید میشود. از این رو ، معامله‌گران باید از استراتژی های مدیریت ریسک مناسبی استفاده کنند.

در بازارهای صعودی، معامله گران ممکن است سطوح مقاومت را برای پیدا کردن علائم ریزش احتمالی بازار، بررسی کنند. اما وقتی که سطوح قیمتی به راحتی مقیاس بندی شوند، میتواند نشانه قوی بودن روند بازار باشد .

 تحلیل بیتکوین/ دلار (BTC/USD)

بیت کوین (BTC) در یک روند صعودی قوی قرار دارد .و معامله گران از هر ریزشی برای خرید استفاده میکنند، بدون اینکه منتظر اصلاح عمیق تری بمانند. الگوی کندل دوجی که در تاریخ 31 دسامبر شکل گرفته، نشان از سعی و تلاش خرسها برای پایین آوردن قیمت است. اما گاوها بلافاصله از این فرصت استفاده کرده و قیمت را بالا کشاندند.

 تحلیل بیتکوین/اتر/ریپل
نمودار روزانه BTC / USDT. منبع: TradingView

اگرچه روند صعودی چند روز گذشته، شاخص RSI را به منطقه اشباع خرید رسانده، اما این امر حاکی از این است که به محض اینکه بیت کوین /دلار به 30 هزار دلار برسد یک اصلاح کوچکی در پیش خواهد داشت.

برعکس این نظریه، اگر گاوها قیمت را به بالای 30 هزار دلار برسانند، این روند ادامه پیدا خواهد کرد و قیمت به 37 هزار دلار خواهد رسید. اما این مسئله را هم در نظر داشته باشید که:

 با هر قدمی که بیتکوین به سمت بالا بر میدارد، احتمال ریزش افزایش پیدا میکند.

اگر قیمت از 30 هزار دلار برگردد، قیمت میتواند تا 24،842 دلار یعنی تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه سقوط کند. سپس اگر به سرعت بتواند از این قیمت بالاتر برود، روند صعودی دست نخورده باقی میماند. اما اگر این قیمت را بشکند میتواند تا 20،614 دلار یعنی میانگین متحرک ساده 50 روزه هم برسد.

تحلیل اتر /دلار (ETH/USD)

اتر طی چند روز اخیر با مقاومتی نزدیک به حوالی 750 دلار روبرو شده است. اما این طور که به نظر میرسد گاوها دست از کار نکشیده اند.

تحلیل بیتکوین/اتر/ریپل
نمودار روزانه ETH / USDT. منبع: TradingView

اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای 750 دلار برسانند و آن را حفظ کنند،قیمت این جفت ارز به 800 دلار خواهد رسید. این جا همان نقطه ایست که خرس ها تلاش خواهند کرد جلوی این روند صعودی را بگیرند. هم اکنون موقعیت اندیکاتور میانگین متحرک و RSI نشان از برتری گاوهاست.

اما اگر قیمت به زیر 717 دلار برود، اصلاح میتواند تا میانگین متحرک نمایی یعنی 663 دلار کاهش پیدا کند. بعد از آن اگر به سرعت از این قیمت به سمت بالا برگردد، این نشان میدهد که گاوها باز هم در قیمت های پایین خرید انجام داده اند. و روند صعودی همچنان حفظ شده است.

اما اگر قیمت 663 دلار را بشکند، نشان میدهد که تریدرها در قیمت های پایین خریدی انجام نداده اند و در حال سیو سود هستند. که این مسئله نشان از آغاز اصلاح عمیقتری خواهد بود.

تحلیل ریپل/ دلار (XRP/USD)

ریپل در تاریخ 30 و 31 دسامبر با تشکیل الگوی شمعی inside روزانه ،بلاتکلیفی گاوها و خرس ها را نشان داد.که البته دیروز این تردید با شروع روند صعودی توسط گاوها برطرف شد.

تحلیل بیتکوین/اتر/ریپل
نمودار روزانه XRP/ USDT. منبع: TradingView

در یک روند نزولی شدید ، معامله گران از روندها برای گرفتن پوزیشن فروش و بستن پوزیشن های خرید خود استفاده میکنند. هم اکنون موقعیت اندیکاتور میانگین متحرک نمایی 20 روزه و RSI نشان از برتری خرسهاست.

بنابراین ، تلاش فعلی برای صعود، ممکن است در میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.357 دلار) با مقاومت شدید روبرو شود. اگر قیمت از این سطح کاهش یابد ، خرس ها سعی می کنند روند نزولی را از سر بگیرند. اگر آنها بتوانند قیمت را به زیر 0.172536 دلار ببرند ، قیمت جفت ارز ریپل / دلار ممکن است به 0.10 دلار سقوط کند.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x