گلدمن ساکس: همزیستی مسالمت آمیز طلا و بیت کوین
0

گلدمن ساکس: همزیستی مسالمت آمیز طلا و بیت کوین

بازدید : 1593

گزیده خبر:

  • گلدمن ساکس :طلا و بیت کوین میتوانند همزیستی مسالمت آمیزی داشته باشند.
  • افزایش قیمت بیت کوین به موضع طلا ،به عنوان دارایی سرمایه گذاری، صدمه ای نخواهد زد.
  • با صعود بیت کوین به اوج قیمت خود ، این رمزارز توجه مؤسسات مالی متمرکز را به خود جلب کرده است.

طبق نظر Goldman Sachs افزایش BTC نباید موقعیت طلا را به عنوان مانعی در برابر تورم تهدید کند .زیرا هر دو دارایی می توانند همزمان به راه خود ادامه دهند.

آیا طلا و بیت کوین میتوانند همزمان به راه خود ادامه دهند؟

از زمان خلق بیت کوین ، این رمزارز پیشرو بازار به دلیل داشتن برخی ویژگی های مشترک نظیر محدودیت عرضه ، تا حد زیادی با طلا مقایسه شده است.

اگرچه اساساً این موضوع توسط طرفداران بیتکوین در گذشته نقض شده بود. اما باز هم از اوایل سال 2020 این ایده از طرف بسیاری از سازمانهای مالی سنتی مورد بحث قرار گرفته است.

آیا طلا و بیت کوین میتوانند همزمان به راه خود ادامه دهند؟
همزیستی طلا و بیت کوین

و در حالی که به ادعای مؤسسات مختلف بیت کوین به نوعی به طلای دوم تبدیل شده و می تواند جای آن را بگیرد. گلدمن ساکس معتقد است، هر دو دارایی می توانند همزمان به فعالیت خود ادامه دهند.

بلومبرگ اخیراً گزراشی حاکی از ادعای بانک سرمایه گذاری آمریکا مبنی بر آسیب بیت کوین به طلا ارائه داده است. در حالی که این مؤسسه مالی ضمن تأیید این امر که مردم تا حدودی در حال جایگزین کردن سرمایه خود ( طلا با بیتکوین) هستند، اظهار داشت:

بیتکوین تهدیدی برای طلا به حساب نمی آید.

“عملکرد ضعیف اخیر طلا در مقابل نرخ واقعی و دلار ،به نگرانی برخی از سرمایه گذاران منجر شده. آنها نگرانن که مبادا بیتکوین کم کم جای طلا که قبلاً گزینه ای برای پوشش ریسک تورم به حساب می آمد را بگیرد. درست است ، این جایگزینی تا حدودی در حال وقوع میباشد. اما ما افزایش محبوبیت بیت کوین را به عنوان یک تهدید وجودی برای جایگاه طلا به عنوان ارز مرجع نمی دانیم. ”

این بانک که در گذشته علناً در مورد شایستگی BTC شک داشت ، در ادامه افزود :

” سرمایه گذاران ثروتمند به دلیل ” شفافیت مسائل” همچنان از ارز رمزنگاری شده اجتناب دارند. اما در عین حال ، “سرمایه گذاران سوداگر باعث شده اند بیتکوین به عنوان یک دارایی پر خطر عمل کند.”

نظر JPMorgan در این باره چیست؟

یکی دیگر از مؤسسات مالی بزرگ وال استریت ، JPMorgan Chase & Co ، اخیراً نظر کاملاً متفاوتی در مورد وضعیت طلا و بیت کوین ارائه داده است.

در گزارش این بانک به انتقال حجم زیادی از طلا ی صندوق های ETF به حوزه رمزارز اشاره شده است. که از نظر این مؤسسه مالی چنین اتفاقی قطعاً به آینده طلا آسیب خواهد رساند.

به اعتقاد JPM سرمایه گذاران بزرگ هم طرفدار بیتکوین شده اند و این تازه اول راه است. این سازمان برای تأیید ادعایش به سرمایه گذاری Paul Tudor Jones III  و صندوق های پوشش ریسکی همچون One River Asset Management اشاره کرده است. JPM بر این باور است که روز به روز به طرفداران بیتکوین اضافه خواهد شد. و این امر بسیار نگران کننده است.اگر این روند در سالهای آتی نیز ادامه یابد ، “قیمت طلا در معرض خطر قرار خواهد گرفت.”

جمع بندی مطالب

همانطور که در طول خبر گفتیم از زمان رکورد زنی جدید بیت کوین بسیاری بر این باورند که این امپراطور حوزه رمزارز رفته رفته جایگزین طلا خواهد شد. و این امر تهدیدی برای آینده طلا به حساب می آید. در این میان گلدمن ساکس قاطعانه بر سر حرف خود ایستاده و به همزیستی مسالمت آمیز این دو پا فشاری میکند.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x