پس از عبور از 60 هزار دلار حال قدم بعدی بیت کوین چیست؟

پس از عبور از 60 هزار دلار حال قدم بعدی بیت کوین چیست؟
0
بازدید : 2862

گزیده خبر:

 • تحلیلگران معتقدند قیمت 60 هزار دلاری نشان میدهد بیت کوین، فضای کافی برای رشد بیشتر را دارد.
 • گاوهای بیت کوین (BTC) سرانجام قدرت کافی را به دست آوردند تا این رمزارز برتر را از سطح 60،000 دلار عبور دهند.

با استناد به معیارهای زنجیره ای مهم ، تحلیلگران معتقدند که روند صعودی، قبل از رسیدن به هر سطح مقاومتی مهم ،یک مسیر طولانی پیش رو دارد.

از زمانی که BTC به بالای 50،000 دلار بازگشت (در 9 مارس) ،سرمایه گذاران نهادی ، به سرعت از هر افت قیمت استفاده کردند. و به دارایی خود افزودند. تعادل نهنگ های BTC هم طی چند ماه گذشته به رشد خود ادامه داده است.

نمودار 4 ساعته BTC / USDT. منبع: TradingView

آینده بیت کوین

بن لیلی (Ben Lilly) ، تحلیلگر آزمایشگاه های جارویس ، در گزارش اخیر خود به ماهیت نوسانات قیمت بیت کوین در هفته گذشته که به صورت “دو گام به جلو ، یک گام به عقب” میباشد، اشاره کرده. وی خاطرنشان کرد که افزایش قیمت با “چهار ریزش 5 درصدی” همراه بوده.

به گفته لیلی ، روند قیمتی بیت کوین نشانه خوبی از سودآوری سالم است . زیرا روند صعودی “فقط در هنگام شکسته شدن بالاترین قیمت های ثبت شده ” سالم است. در غیر این صورت، روند بازار با نام کشف قیمت شناخته می شود.

برای درک بهتر اینکه قیمت ممکن است چه مسیری را در پیش داشته باشد ، لیلی خاطرنشان کرد :

کیف پول هایی که حاوی 100 تا 1000 BTC هستند، از 28 فوریه حدود 63000 بیت کوین بیشتر را در خود نگه می دارند. این اتفاق نشان می دهد که نهنگ ها از زمان ریزش در حال آماده سازی برای زمانی که قیمت صعود میکند، بوده اند. به علاوه ، این کیف پول ها همانهایی هستند که روند صعودی سال 2017 را به بهترین روند تبدیل کردند.

آینده بیت کوین
تعداد آدرسهایی که BTC خریدند. منبع: Glassnode

یکی دیگر از شاخص های صعودی که لیلی به آن اشاره کرده، انباشت سنگینی است که از زمان شکست قیمت 20،000 دلاری در حال رخ دادن است. و این روند همچنان ادامه دارد.

وی در ادامه افزود:

” افت قیمت پس از رسیدن به یک رکورد جدید برای بیت کوین یک روند تقریبا معمول است. اما در کل این ریزش ها قدرت کافی برای تغییر روند صعودی بازار را در اختیار ندارد.”

گزارش اخیر فیلیپ سوئیفت ، بنیانگذار Decentrader ، نظرات مثبت لیلی را تکرارکرده . اما به گونه ای به جریان خروج نقدینگی های بیت کوین طی چند ماه گذشته هم اشاه کرده. همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده، Coinbase و Bitstamp از اواسط دسامبر سال 2020 کاهش قابل توجهی را به خاطر کامل نشدن معاملات خود، تجربه کرده اند.

آینده بیت کوین
موجودی بیت کوین در صرافی ها. منبع: glassnode

این گزارش تأکید دارد که کاهش BTC موجود، بخاطر افراد و مؤسساتیست که بیت کوین های خود را ذخیره میکنند. و آنها را از بازار صرافی ها بیرون کشیده اند.همین امر نقدینگی برای خرید و فروش سریع در بازار را کاهش می یابد .

شاخص های نشانگر صعود بیشتر 

سوئیفت متذکر شد که مقدار زیادی از BTC هایی که از صرافی ها خارج می شود، به صورت WBTC در پروتکل های DeFi قرار می گیرند. این تا حدی روند صعودی را کاهش می دهد. زیرا توکن ها به طور کامل از چرخه خارج نشده و در کیف پول های سرد ذخیره نمی شوند.در این صورت نقدینگی واقعاً کاهش نیافته است.

یکی دیگر از نشان های جالب مورد بحث Decentrader ، مقایسه بیت کوین های ذخیره شده برای یک تا دو سال، با آنهایی است که سه سال یا بیشتر از ذخیره آنها میگذرد.

در هفته های اخیر، سرمایه گذارانی که کمتر از 3 سال از خریدشان میگذرد، شروع به فروش کرده اند. چرا که در کوتاه مدت به سود خودشان رسیدند. در حالی که تعداد این گونه سرمایه داران در حال کاهش است. از طرف دیگر سرمایه گذارانی که بیت کوین های خود را بیش از سه سال نگه داشته اند قصد فروش ندارند. و به گفته سوئیفت ، این نشان می دهد که قیمت بیت کوین در چرخه گاوی کنونی شاهد افزایش های بیشتری خواهد بود.

شاخص های نشانگر صعود بیشتر  بیت کوین
درصد آخرین منابع بیت کوین فعال 1+ ، 2+ و 3+ سال گذشته . منبع: glassnode

طبق نظر دیوید لیفچیتز ، مدیر ارشد سرمایه گذاری ExoAlpha ، نوسانات قیمت بیت کوین بین 22 فوریه و 11 مارس،الگوی کلاسیک فنجان با دسته را تشکیل داده . که طبق تجزیه و تحلیل های فنی یک الگوی صعودی است. لیفچیتز افزود :

افت قیمت در 11 مارس “بالای فنجان” را نشان میدهد . که نشان دهنده افرادیست که سود 10 درصدی کسب کرده اند.

طبق گفته لیفچیتز ، یک ریزش خفیف کمتر از 52،000 دلار و یک برگشت، دسته جام را تشکیل می دهد. صعود قیمت از لبه فنجان (58000 دلار) می تواند باعث افزایش های بیشتری در آینده شود.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x