بازگشت دوباره بیتکوین به کانال صعودی

بازگشت دوباره بیتکوین به کانال صعودی
0
بازدید : 3558

گزیده خبر:

 • بیتکوین در پی افت قیمت چند روز اخیرش، دوباره افزایش یافت.
 • تحلیلگران معتقدند شاید این برگشت تنها برای حفظ تعادل مسیر باشد.
بازگشت دوباره بیتکوین به کانال صعودی
قیمت بیتکوین

اگرچه هنوز هم قیمت بیتکوین کم است اما امروز با 6 درصد افزایش باز هم به کانال صعودی برگشت. بیتکوین پس از گذراندن چند روز پر تلاطم، طی 24 ساعت گذشته ساعات خوبی را سپری کرد. و قیمت این کوین پیشرو بازار 6% افزایش یافت. قیمت به یکباره از 16،800 به 17،784 رسید.

روز سه شنبه به نظر میرسید که بیتکوین در مسیر فتح قله ای جدید قرار دارد . و در آستانه رسیدن به اوج قیمتش در سال 2020 است. اما چهارشنبه شب طی سقوطی غیر قابل پیشبینی این روند صعودی به حرکتی نزولی تبدیل شد.

یکی از تحلیلگران این حوزه در مصاحبه با Decrypt این افت قیمت را به تشنج و برافروختگی بازار نسبت داد. جیسون دین ، یکی از تحلیلگران فعال در شرکت Quantum Economics (شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین) ، گفت: “اوج قیمت بیتکوین(20 هزار دلار ) یک مقاومت فنی و روانی بسیار قدرتمند است .شکست آن مستلزم نیرویی عظیم میباشد.

هر اتفاق خوبی که برای بیتکوین بیفتد در پی آن وضعیت سایر آلتکوین ها هم بهتر میشود. قیمت ریپل در حال حاضر بیش از 0.60 دلار است .استلار Stellar در اوایل هفته جاری میلادی افزایش قیمت داشت.طی هفت روز گذشته تقریباً 100٪ افزایش داشته است. در 23 نوامبر ، XRP برای اولین بار از سال 2018 از مرز 0.50 دلار عبور کرد.

دلیل افزایش قیمت دوباره بیتکوین

اریک وال ، مدیر ارشد سرمایه گذاری شرکت Arcane Assets در مصاحبه با Decrypt علت افزایش قیمت دوباره بیتکوین را احتمال حفظ تعادل مسیر اعلام کرد. به گفته او:

“بسیار طبیعی است که بیتکوین برای گذشتن از اوج قیمت قبلی در تلاش باشد، اما در عوض افت قیمت را تجربه کند.”

وی دلیل این افزایش قیمت را بیشتر از اینکه به از سر گیری فعالیت صرافی  OKEx و انقضای قراردادهای آپشن بیتکوین ربط بدهد، “روانشناسی بازار” میداند.

وی در ادامه افزود:

“برداشت های OKex از زمان تعلیق به سرعت متوقف شدند. در مورد انقضای قراردادهای آپشن هم ، بعید است تأثیر ناگهانی اقدامات مکانیکی اینقدرها در بازار ماندگار باشد.”

جمع بندی مطالب

اگر کاتالیزورهای صعودی که قیمت را تا آن حد بالا بردند هنوز هم در بازار فعال باشند ، فقط زمان لازم است تا فشار فروش موقت فروکش کند. و بیتکوین صعود دوباره را از سر بگیرد.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x