خودداری ماینرها و هولدرها از فروش؛ آیا صعود بیت کوین نزدیک است؟

خودداری ماینرها و هولدرها از فروش؛ آیا صعود بیت کوین نزدیک است؟
0
بازدید : 2668

گزیده خبر:

اوضاع بیت کوین در هفته‌های اخیر آن‌چنان مساعد نبوده است. بااین‌حال، چندین فاکتور مثبت پیرامون بیت کوین می‌تواند حاکی از افزایش قیمت چشمگیر و صعود باشد. به نظر می‌رسد که ماینرها و هولدرهای طولانی‌مدت تمایلی به فروش با قیمت‌های فعلی ندارند. علاوه بر این، نسبت عرضه استیبل کوین‌ها نیز به‌طور قابل‌توجهی کاهش ‌یافته است.

عدم فروش ماینرها و هولدرها از صعود بیت کوین خبر می‌دهد

به گزارش کریپتوپوتیتو، ماینرها علاوه بر اینکه ستون فقرات شبکه بیت کوین هستند، در تعیین قیمت این ارز نقش به سزایی دارند. برای مثال یکی از دلایل افت‌های گذشته، تصمیم کلی ماینرها به فروش دارایی‌شان بود.

این سناریو در اوایل سال جاری و زمانی که بیت کوین برای اولین بار از 40 هزار دلار فراتر رفت اتفاق افتاد. به‌تبع، فشار فروش شدید ماینرها منجر به اصلاح قیمت سریع بازار شد.

بااین‌وجود به نظر می‌رسد که ماینرها فروش خود را متوقف کرده باشند. بر اساس داده‌های CryptoQuant، ماینرها در حال حاضر تمایلی به فروش دارایی خود ندارند.

فشار فروش بیت کوین رو به کاهش

سناریویی مشابه برای هولدرهای طولانی‌مدت بیت کوین رخ داده است. بر اساس داده‌های Glassnode، لکس مسکوفسکی، مدیر ارشد اطلاعاتی در شرکت Moskov Capital اظهار داشت که فشار فروش هولدرها به کمترین میزان از ماه نوامبر رسیده است.

به عقیده مسکوفسکی، این نشانه‌ای مثبت برای بیت کوین محسوب می‌شود که به صعود آن کمک می‌کند.

وی در حساب توییتری خود نوشت:

فروش هولدرهای بیت کوین به پایین‌ترین سطح از نوامبر رسیده است. به نظر می‌رسد که آنها علیرغم فروش گسترده در ژانویه حاضر به فروش با این قیمت نیستند. این خبر صعودی است.

کاهش نسبت عرضه استیبل کوین به پایین‌ترین سطح

معیار دیگری که تأثیری مستقیم بر قیمت بیت کوین دارد، نسبت عرضه استیبل کوین است. هنگامی‌که این نسبت کم شود، بدان معنی است که مقدار استیبل کوین‌های موجود در صرافی‌ها از بیت کوین‌ها بیشتر است و قدرت خرید بیشتری برای خرید بیت کوین وجود دارد.

داده‌های CryptoQuant نشان می‌دهد که این معیار در هفته اخیر به پایین‌ترین حد خود رسیده است.

نسبت عرضه استیبل کوین ها

این در حالی رخ می‌دهد که بیت کوین در تلاش برای فتح قله 40 هزار دلاری است. پادشاه ارزهای دیجیتال در آخر هفته از 34 هزار دلار پایین‌تر رفت اما اندکی بهبود یافت. بااین‌وجود، بیت کوین همچنان در تلاش برای صعود است و به نظر می‌رسد که اولین گام، فتح 40 هزار دلار است.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x