شاخص Puell Multiple برای پنجمین بار در تاریخ سیگنال خرید صادر کرد
0

شاخص Puell Multiple برای پنجمین بار در تاریخ سیگنال خرید صادر کرد

بازدید : 1780

گزیده خبر:

با افزایش قیمت بیت کوین در روزهای اخیر و ثبت اوج‌های روزانه، احتمال این وجود دارد که پادشاه دوباره به مسیر صعود بازگشته باشد. شاخص Puell Multiple یا پی‌ام نیز از این فرضیه حمایت می‌کند و برای پنجمین بار در تاریخ خود سیگنال خرید صادر کرده است.

سیگنال خرید شاخص Puell Multiple

این شاخص که با تقسیم ارزش صدور روزانه بیت کوین های تولیدشده (برحسب دلار) بر میانگین متحرک ارزش صدور روزانه در 365 روز محاسبه می‌شود، بهترین زمان برای خرید یا فروش بیت کوین را مشخص می‌کند.

نمودار شاخص پی‌ام از صفر تا ده درجه بندی شده است. در صورتی که شاخص عدد هشت به بالا را نشان دهد، می‌توان آن را سیگنالی برای فروش دانست. در طرف دیگر، در صورتی که این شاخص به زیر 0.5 کاهش پیدا کند، می‌توان آن را شاخصی برای خرید تلقی کرد.

به گزارش کریپتوپوتیتو، شاخص Puell Multiple اکنون زیر 0.5 قرار دارد. جالب است بدانید در چهار بار سیگنال پیشین، بیت کوین افزایش قیمت داشته و این شاخص تاکنون درست بوده است.

آخرین باری که شاخص Puell Multiple سیگنال خرید صادر کرد به ژوئن سال گذشته برمی‌گردد. چند ماه پس از صدور سیگنال، بیت کوین صعود خود را آغاز کرد که منجر به رکوردشکنی‌های مداوم و درنهایت ثبت رکورد 65 هزار دلاری در سال جاری شد.

مطلب مفید: آیا پایان اصلاح قیمت بیت کوین نزدیک است؟

بنابراین، با تجربه موفقیت‌آمیز این شاخص، جای تعجبی ندارد که بسیاری از تحلیلگران نسبت به سیگنال خرید کنونی واکنش نشان داده‌اند. لارک دیویس در رابطه با شاخص پی‌ام در حساب توییتری خود نوشت:

«شاخص Puell Multiple سیگنال خرید دیگری برای بیت کوین داده است. برای پنجمین بار در تاریخ! چهار بار گذشته موفقیت‌آمیز بوده است. آیا این سیگنال هم به افزایش قیمت منجر خواهد شد؟»

تریدرها گوش به زنگ باشند!

اگرچه صدور سیگنال خرید توسط این شاخص برای گاوهای بازار امیدوارکننده است، اما دیوید پوئل، سازنده این شاخص با اشاره به روند رو به کاهش هش ریت و ارتباط این شاخص با هش ریت بیت کوین نسبت به سیگنال خرید کنونی هشدار داد.

هش ریت بیت کوین در روزهای اخیر به دلیل سیاست‌های ضد بیت کوین چین و سرکوب ماینرها کاهش یافته است. پوئل با اشاره به این کاهش، اظهار داشت که این سیگنال خرید ممکن است مانند سایر سیگنال‌ها نباشد.

کاهش 25 درصدی هش ریت اتریوم؛ تبعات سرکوب ماینرهای چینی

در هر چهار بار سیگنال خرید قبلی، بیت کوین برای افزایش قیمت به چند ماه زمان احتیاج داشت. بنابراین، در صورتی که سیگنال کنونی درست هم باشد، بایستی برای دیدن نتایج مدت‌زمان زیادی را صبر کرد.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x