آیا احتمال هک شدن قراردادهای هوشمند کاردانو وجود دارد
0

آیا احتمال هک شدن قراردادهای هوشمند کاردانو وجود دارد

بازدید : 1571

فکت کوینز: چارلز هاسکینسون، مدیرعامل IOHK در مصاحبه اخیر خود گفت که قراردادهای هوشمند کاردانو در برابر حملات سایبری نفوذ ناپذیر نیستند. زیرا هر چیزی که نوشته و ساخته شده است می تواند خراب شود.‌

نفوذ پذیری قراردادهای هوشمند کاردانو

هاسکینسون در ادامه مصاحبه خود به مفهوم نرم افزار تأیید شده، که به طور تصاعدی احتمال وقوع چنین حوادث ناخوشایندی را کاهش می دهد، اشاره کرد:

اگر ابزار شما مشخصات و روش خاصی دارد، بررسی آن ساده خواهد بود. شما یا یک حسابرس خارجی میتوانید ثابت کنید که طرح پیاده سازی شده از مشخصات پیروی میکند. این مشخصات را می توان به خوبی آزمایش کرد و به خوبی نیز درک کرد. اگر این کار را انجام دهید، احتمال هک شدن شما به مقدار زیادی کاهش می یابد.

هاسکینسون در ادامه توضیح می دهد که کاردانو و *پلوتوس، بستر قراردادهای هوشمندی هستند که به جهت اطمینان بیشتر طراحی شده اند. این میلیاردر همچنین به کاربران هشدار می دهد که در نهایت تصمیم با آنها است. اعتماد به یک نرم‌افزار خاص به آنها بستگی دارد. از این رو، تنها کاری که کاربران میتوانند برای جلوگیری از هک قرارداهای هوشمند کاردانو انجام دهند، هوشمندسازی است.

سازنده Cardano ادعا میکند که تعداد زیادی وب سایت جعلی برای کیف پول Daedalus وجود دارد. علی رغم هشدارهای مداوم او پیرامون عرضه تقلبی ADA، هاسکینسون ادعا میکند که وی همچنان از کاربران خشمگین ایمیل دریافت می کند.

بیشتر بخوانید: مراقب دارایی خود باشید؛ کیف پول جعلی کاردانو عرضه شده است

افزایش قیمت ADA

طبق گزارش یوتودی، تیم IOHK اعلام کرد که قرار است قراردادهای هوشمند کاردانو در 12 سپتامبر با راه اندازی شبکه اصلی هارد فورک آلونزو اجرایی شوند. رمزارز ADA نیز تنها در عرض یک هفته بیش از 58 درصد بخاطر این بروزرسانی بزرگ، افزایش یافته است.


جهت اطلاع از آخرین اخبار ارزهای دیجیتال با تیم فکت کوینز همراه باشید:

آیا طرح صیانت از کاربران فضای مجازی تاثیری بر فعالیت کاربران ایرانی حوزه رمزارز خواهد داشت؟

*Plutus بستر جدید قرارداد های هوشمند شبکه کاردانو

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x