خالق کاردانو می‌خواهد برای ارتقاء دوج کوین به ایلان ماسک کمک کند
0

خالق کاردانو می‌خواهد برای ارتقاء دوج کوین به ایلان ماسک کمک کند

بازدید : 2006

گزیده خبر:

چارلز هاسکینسون، خالق کاردانو با اشتراک گذاشتن ویدیویی در حساب توییتری خود، برای کمک به ایلان ماسک در بهبود و ارتقاء دوج کوین اعلام آمادگی کرد.

ارتقاء دوج با کمک هاسکینسون

به گزارش یوتودی، هاسکینسون معتقد است که بزرگترین میم کوین بازار، نیاز دارد تا برای سریع‌تر شدن و افزایش تعداد تراکنش‌های خود به ده هزار تراکنش در ثانیه، الگوریتم Scrypt خود را با Prism تغییر دهد. این الگوریتم تلاش مشترک دانشگاه ام آی تی، استنفورد و چند دانشگاه مطرح دیگر است.

علاوه بر این، برای مقاوم نگه‌داشتن دوج در برابر دستگاه‌های ایسیک، هاسکینسون الگوریتم هش کور (HashCore) را پیشنهاد کرد که هدف آن، در دسترس نگه‌داشتن بازار و رقابتی نگه‌داشتن استخراج است.

خالق کاردانو همچنین به تئوری بالون هشینگ (balloon hashing) دن بونه اشاره کرد و اظهار داشت ایده بازنگیری اهداف می‌تواند در ساخت سیستم‌عاملی بسیار کارآمدتر از سیستم فعلی تأثیرگذار باشد.

همچنین، هاسکینسون معتقد است که دوج کوین باید در مقابل با کوانتوم‌ها مقاوم شود و به همین دلیل پیشنهاد می‌کند که طرح‌های امضای مبتنی بر هش اضافه شود.

به نظر می‌رسد که با کمک ErgoScript، دوج کوین بالاخره بتواند فناوری قراردادهای هوشمند را به شبکه خود وارد کند.

نسخه ایلان ماسکی دوج کوین

همان‌طور که گزارش دادیم، پیش‌تر ایلان ماسک اعلام کرده بود تصمیم به ارتقاء دوج کوین گرفته و قصد دارد در کنار اصلاحاتی مهم، مقیاس‌پذیری این ارز را با افزایش ده برابری سایز هر بلاک، افزایش دهد.

درحالی‌که اقدامات اخیر ایلان ماسک، مورد تحسین جامعه دوج قرارگرفته، صدای سایر افراد موجود در این صنعت درآمده است. بیت کوینرها در انتقادی شدید به ایلان ماسک، معتقدند که وی در حال ساخت نسخه موردنظر خود است.

اظهار نظرات اخیر ایلان ماسک همچنین صدای برخی از توسعه‌دهندگان برجسته را نیز درآورده است. برای مثال، پیتر تاد معتقد است که ایده افزایش مقیاس‌پذیری ایلان ماسک، درنهایت اجماع شبکه را از بین خواهد برد.

وی در این رابطه گفت:

«زمان بین هر دو بلاک دوج کوین در حال حاضر 60 ثانیه است و در شرایط فعلی نیز ماینرهای بزرگ بیشتر از ماینرهای کوچک سود به دست می‌آوردند. درصورتی‌که بلاک‌ها 10 مگابایتی شوند و این فاصله زمانی 6 ثانیه شود، اجماع شکسته خواهد شد.»

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x