اولین استیبل کوین شبکه کاردانو، AgeUSD، نام گرفت

اولین استیبل کوین شبکه کاردانو، AgeUSD، نام گرفت
0
بازدید : 2875

گزیده خبر:

AgeUSD، اولین استیبل کوین بلاکچین کاردانو است، که با الگوریتم جدیدی روی این شبکه شروع به کار خواهد کرد.

Emurgo ،شرکت فناوری بلاکچین، اولین بار در ژانویه 2021 راه اندازی استیبل کوین AgeUSD را اعلام کرد. این شرکت همکاری خود با بنیاد Ergo و شرکت Input-Output Global ، چارلز هاسکینسون را اعلام کرده است.

به محض راه اندازی قابلیت قرارداد های هوشمند در بلاکچین کاردانو، استیبل کوین AgeUSD ،نیز در دسترس خواهد بود.

آیا به استیبل کوین دیگری نیاز داریم؟

هدف Emurgo این است که از وقایعی مانند «پنجشنبه سیاه» کمپانی MakerDAO، که بخاطر ضعف های Dai به عنوان وثیقه بوجود آمد، جلوگیری کند. نقد شدن اکثر ذخایر شرکت Maker، سبب شد، آن زمان در حدود 4 میلیون دلار Dai بعنوان وثیقه بلوکه شود.

AgeUSD، طرح الهام گرفته شده از پروتکل استیبل کوین staticoin است که به موقعیت های بدهی در ازای وثیقه (CDPs) تکیه نمی کند.

“به لطف طراحی خاص، اتفاقی که در پنجشنبه سیاه رخ داد برای پروتکل AgeUSD تکرار نخواهد شد. بدون CDPs ، مشکلی در روند نقد شدن دارایی های اتفاق نمی افتد و دلیلی نیز باقی نمی‌ماند که کاربران بخواهند برای چک کردن روند نقدینگی، معاملاتی را صورت دهند.”

استیبل کوین هایی که در بلاکچین Ergo قرار دارند به دنبال اتوماتيک کردن هرچه بیشتر محاسبات پروتکل خود هستند. ذخیره کنندگان از ارز بومی Ergo به عنوان یک وثیقه اساسی برای ضرب کوین های ذخیره، استفاده میکنند. کاربران همچنین میتوانند برای ضرب کردن AgeUSD ، ارز بومی ERG را به ذخایر منتقل کنند. این اتفاقات تنها در صورتی مجاز خواهد بود که ذخایر به حد کافی وجود داشته باشند. بانک ها نیز از روش مشابهی برای وام دادن، استفاده می کنند.

مشارکت کاردانو، امکان استفاده از رمز بومی آن یعنی ADA را به عنوان وثیقه برای ضرب دارایی های ذخیره شده، فراهم می کند. تنها ضعف AgeUSD این است که تنها این دو دارایی از آن پشتیبانی میکنند. در حالی که Dai توسط چندین ارز رمزپایه پشتیبانی می شود.

AgeUSD، هنگامی که بروزرسانی Alonzo و قراردادهای هوشمند بستر Plutus، بلاکچین کاردانو راه اندازی شوند، کار خود را آغاز میکند. طبق انتظارت ، این استیبل کوین در نیمه دوم همین سال شروع به کار میکند.

تحلیل قیمت ADA

با نزدیک شدن به زمان انتشار این بروزرسانی ها ، قیمت ADA به بالاترین سطح خود رسیده است ، وجدیدترین اوج ثبت شده در 14 آوریل بالغ بر 1.55 دلار بوده است.

ADA، با 46 میلیارد دلار، ششمین رمزارز از نظر ارزش بازار است. بطور کلی، 32 میلیارد توکن در چرخه این ارز وجود دارد . برای مدت کوتاهی جایگاه این ارز توسط Dogecoin تصاحب شد، اما ADA توانست موقعیت خودش در جدول را پایین تر از Tether تثبیت کند.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x