ChatGPT قابلیت مرور وب فعال کرد!

ChatGPT قابلیت مرور وب فعال کرد!
0
بازدید : 504

به گزارش فکت کوینز، ChatGPT اکنون می‌تواند به اینترنت دسترسی داشته باشد، درست مانند هوش مصنوعی جدید Google Bard و Microsoft Bing.

در ماه مارس گذشته، شرکت OpenAI از پلاگین های ChatGPT رونمایی کرد و گفت که ChatGPT قادر به جستجو در وب خواهد بود. این قابلیت برای کاربران و توسعه‌دهندگانی که علاقه‌مند به آزمایش آن بودند تاکنون در دسترس نبود. اما اکنون این ویژگی به نسخه چهارم چت جی‌پی‌تی‌ به صورت نسخه بتا اضافه شده است.

به نظر می‌رسد این حرکت در پاسخ به انتشار Google Bard و قابلیت‌های آن بوده است. ویژگی مرور وب همچنین چت جی‌پی‌تی‌ را در مقابل مایکروسافت بینگ قرار می‌دهد که رایگان است و از GPT-4 استفاده می‌کند، درست مانند مدل OpenAI.

برای مشترکین ChatGPT Plus، مسیر فعال کردن این ویژگی در تنظیمات حساب است. در تب «Beta features»، کاربران می‌توانند گزینه the internet connection را فعال کنند و پس از آن امکان درخواست اطلاعات فوری در چت خود را باز کنند.

ChatGPT قابلیت مرور وب را برای رقابت با گوگل بارد و مایکروسافت بینگ اضافه کرد

پتانسیل این ویژگی بسیار زیاد است و این ربات را قادر می‌سازد تا در وب گشت‌وگذار کند و آخرین اطلاعات را در مورد هر چیزی دریافت کند. البته این قابلیت تنها برای تعداد معدودی در دسترس است زیرا در مرحله بتای خود قرار دارد، به این معنی که همه کاربران ChatGPT Plus در این مرحله دسترسی نخواهند داشت. همچنین، OpenAI توضیح نداده است که آیا کنترلی بر منابعی که توسط چت جی‌پی‌تی‌ استفاده می‌شود یا خیر. ما سعی کردیم از آن سؤالاتی «غیر اخلاقی» بپرسیم و اطلاعات موجود در سایت‌های خبری جعلی را جستجو کنیم، اما تلاش‌های ما ناموفق بود.

در مقایسه‌ای که توسط دی کریپت انجام شد، از این سه چت بات (ChatGPT، Bard و Bing) خواسته شد تا قیمت فعلی بیت کوین را ارائه کنند. نتایج تفاوت‌هایی را در قابلیت‌های آنها نشان داد. در حالی که ChatGPT با استفاده از صرافی کوین بیس (Coinbase) به عنوان مرجع پاسخ تقریباً دقیقی ارائه کرد، Bard نتیجه‌ای را بر اساس منابع خود ارائه کرد، و Bing به داده های Google و CoinMarketCap استناد کرد.

ChatGPT قابلیت مرور وب را برای رقابت با گوگل بارد و مایکروسافت بینگ اضافه کرد

Google Bard و Bing از ChatGPT نه تنها در سرعت پاسخ‌دهی، بلکه در عمق اطلاعات ارائه‌شده نیز پیشی گرفتند. هر دو تقریباً پاسخ‌های فوری ارائه کردند و جزئیات اضافی مانند نوسانات روزانه، قیمت‌های سقف  و کف، حجم معاملات و تغییرات قیمت را نیز ارائه کردند، اطلاعاتی که در حال حاضر در پاسخ‌های ChatGPT وجود ندارند. با این حال، چت جی‌پی‌تی‌ در کارهایی که به نتایج خلاقانه‌تری نیاز دارند، مانند خلاصه یا توضیح مقالات خبری، کاملاً توانا بود.

با وجود این تفاوت‌ها، حرکت OpenAI برای گنجاندن اتصال به اینترنت در چت جی‌پی‌تی‌ یک گام مهم در رقابت ربات چت هوش مصنوعی است. گرچه مزایای “Plus” به صورت رایگان در  سایر ربات‌ها قابل دستیابی هستند، توانایی ChatGPT برای دسترسی به داده های بلادرنگ به آن شانس مبارزه می‌دهد. این فقط آغازی بر رقابت هوش مصنوعی  است، مسابقه‌ای که از خط پایان خود فاصله زیادی دارد.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x