بانک مرکزی چین حکم توقف فعالیت شرکت فعال در حوزه رمزارزها را صادر کرد
0

بانک مرکزی چین حکم توقف فعالیت شرکت فعال در حوزه رمزارزها را صادر کرد

بازدید : 1485

گزیده خبر:

به گزارش کریپتوپوتیتو، بانک مرکزی چین، حکم توقف فعالیت یک شرکت محلی فعال در ارائه خدمات مختلف نرم‌افزاری در حوزه رمزارزها را صادر کرد. علاوه بر این، این بانک بار دیگر تأکید کرد که انجام هرگونه تراکنش مرتبط با ارزهای دیجیتال در این کشور ممنوع است.

حکم توقف فعالیت شرکت فعال در حوزه رمزارزها

در آخرین بیانیه بانک مرکزی چین، این بانک شرکتی با نام Beijing Tongdao Cultural Development Co به دلیل سوءظن‌هایی در ارائه خدمات نرم‌افزاری به معاملات مربوط به حوزه رمزارزها را تعطیل کرد. به دنبال این ممنوعیت، وب‌سایت این شرکت از دسترس خارج شده است.

علاوه بر این، این بانک از فرصت استفاده کرد و مجدداً رویکرد خصمانه خود در رابطه با صنعت ارزهای دیجیتال را یادآوری کرد و خاطرنشان کرد که ارزهای دیجیتال، خطرات زیادی برای سرمایه‌گذاران به همراه خواهد داشت.

همچنین این بانک در این بیانیه به طور جدی از تمامی مؤسسات مربوط به بانک‌ها خواست تا جلوی خدمات تجاری، بازاریابی و سایر خدمات مربوط به حوزه رمزارزها را بگیرند.

بیشتر بخوانید: کالین وو: ممنوعیت استخراج در چین باعث بحران های صنعتی می شود

این مسئله شلیک دیگری توسط مقامات پکن بر حوزه ارزهای دیجیتال است. چین در ماه مه سال جاری با تشدید اقدامات ضدکریپتویی خود و سرکوب ماینرها مخالفت خود را بیش از پیش نشان داد.

همانند تمامی ضربات قبلی، این بیانیه نیز بر قیمت بیت کوین تأثیر گذاشت. دیروز بلافاصله پس از انتشار این بیانیه بیت کوین که به تازگی از 35 هزار دلار فراتر رفته بود، در عرض چند ساعت بیش از هزار دلار کاهش یافت. یکی از دلایل سقوط اخیر بازار رمزارزها در ماه مه، تشدید مواضع دولتمردان پکن بوده است.

در پی سیاست‌های اخیر دولت چین، هش ریت بیت کوین سقوط شدیدی را تجربه کرد. به گفته کالین وو تحلیلگر ارزهای دیجیتال، بهبود از این سقوط احتمالاً بیش از 6 ماه زمان خواهد برد.

در زمان نگارش این خبر، هر واحد بیت کوین با قیمت 34418 دلار معامله می‌شود.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x