کلاهبرداری با ارزهای دیجیتال
0

کلاهبرداری با ارزهای دیجیتال

بازدید : 1329

گزیده خبر:

  • 3.8 میلیون دلار BTC و EOS، از تعدادی توسعه دهنده چینی که پلتفرم غیرمتمرکز قمار را کنترل میکردند، ضبط شد.
  • افسران پلیس چین به توسعه دهندگان یک برنامه قمار غیرمتمرکز ،در بلاکچین EOS یورش بردند. در این عملیات، پلیس نزدیک به 4 میلیون دلار رمزارزهای مختلف را ضبط کرد.

توقیف 3.8 میلیون دلار

پس از دریافت گزارشاتی مبنی بر فعالیت غیرقانونی توسعه دهندگان برنامه Biggame ، اداره پلیس جیانگ سو تحقیقاتی را آغاز کرد. و در نهایت، 15 نفر دستگیر شدند. پلیس در این عملیات، 1.3 میلیون واحد EOS و BTC را کشف و ضبط کردند. این مبلغ معادل 26 میلیون یوان و یا 3.8 میلیون دلار، میباشد.

براساس گزارشات ، این اولین پرونده جنایی است که پلیس در رابطه با قمار غیرقانونی آنلاین، در چین حل کرده است. ساختار این dApp، بازیکنان را به بازی هایی مانند Dice و Texas Hold’em جذب میکند. و در این بازی ها مشتریان از قراردادهای هوشمند EOS برای انجام شرط بندی های خود استفاده میکردند.

مقامات چینی گزارش دادند که در بازه زمانی بین ژوئن 2018 تا دسامبر 2020 ، این گروه، در حدود 60 میلیون یوان، معادل 10 میلیون دلار، سود به دست آورده است.

این اولین باری نیست که پلیس چین به دنبال کلاهبرداری مربوط به برنامه ها و پلتفرم هایی با پایه ی بلاکچین میرود. سال گذشته نیز، مقامات 109 نفر را که با طرح هرمی رمزارزها، PlusToken مرتبط بودند ، دستگیر کردند. طرح معروف پونزی بیش از 5.7 میلیارد دلار، از سرمایه‌گذاران کلاهبرداری کرده است.

نهضت پاکسازی اینترنت

به نظر می رسد بزرگترین اقتصاد آسیا، یکی از کشورهای پیشرو در زمینه ماینینگ و توزیع ارزهای رمزپایه میباشد، که تجربه بسیاری نیز در زمینه فعالیت‌های غیرقانونی نیز دارد.

دستگیری ها در استان جیانگ سو، نشان داد، قوانین چین ،خنثی سازی هرگونه فعالیت غیرقانونی آنلاین از قماربازی و کلاهبرداری از راه دور تا پولشویی را هدف قرار داده است. این مأموریت “جنبش پاکسازی اینترنت” نام گرفته بوده است.

بعلاوه ، در پایان سال گذشته تعداد دادگاهها در این زمینه افزایش یافتند. به گفته مقامات کشور چین، نزدیک به 100 نفر به جرم پولشویی از طریق معاملات رمزنگاری شده دستگیر شدند . در این معاملات بيش از 30 ميليون دلار، تتر(Tether) روبوده شده است.

 

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x