ردیابی تراکنش های مونرو توسط سایفرتریس
0

ردیابی تراکنش های مونرو توسط سایفرتریس

بازدید : 2120

کمپانی سایفرتریس ادعا می کند که میتواند مونروهایی که برای اهداف غیرقانونی استفاده میشوند را ردیابی کند.این شرکت مدعی است از این طریق میتواند از تحقیقات جنایی پشتیبانی نماید. شرکت تجزیه و تحلیل رمزارز، CipherTrace روز جمعه اعلام کرد که دو امتیاز برای اختراع تکنولوژی ای با قابلیت ردیابی تراکنش های کوین Monero را به ثبت رسانده است.

CipherTrace در وبلاگ روز جمعه ، ادعا داشت که اختراعات ثبت شده شامل ابزارهای جرم شناسی برای بررسی معاملات Monero است. این ابزار به تحقیقات مالی ، روش های آماری و احتمالی برای امتیاز دهی به معاملات و دسته بندی صاحبان احتمالی کیف پول ها، و همچنین ابزار های تجسمی و راه هایی برای ردیابی مونروهایی که دزدیده شده یا غیرقانونی استفاده شده اند، کمک میکنند.

قابلیت های این ابزار

قابلیت های ردیابی Monero توسط سایفرتریس به ارائه دهندگان خدمات دارایی های مجازی اجازه می دهند تا منشأ XMR ها را ردیابی کنند.

“هدف ما این است که بتوانیم امکان شانسایی کاربران بزهکار را فراهم کنیم. تا در آینده از این طریق ایمنی و پایداری سکه های خصوصی از جمله Monero را افزایش دهیم.”

درست است که هنوز هم بسیاری از کاربران بازار دارکنت، بیتکوین را به عنوان واسطه تبادل ترجیح میدهند. اما افراد زیادی هم طرفدار سکه های خصوصی مثل مونرو هستند. با اینکه مجریان قانون هنوز راهی مطمئن برای ردیابی Monero تعیین نکرده اند اما فرصت این کار برای شرکت هایی مانند سایفرتریس فراهم شده است. طبق گزارشات این شرکت از اوایل سال 2019 مشغول پیدا کردن راهی برای ردیابی معاملات XMR بوده است.

مدیر عامل شرکت سایفرتریس ، دیو جوانز، در ماه آگوست طی مصاحبه ای با سایت کوین تلگراف اعلام کرد:

این شرکت اولین ابزار برای ردیابی معاملات Monero را تولید کرده است . چنین ابزاری می تواند عمدتاً از تحقیقات در مورد جرائم پشتیبانی و احتمال وقوع پولشویی را کاهش دهد. به گفته این شرکت ابزار ردیابی مونرو قسمتی از پروژه در دست اقدام با وزارت امنیت داخلی ایالات متحده میباشد. البته این وزارت تنها آژانس دولتی نیست که به دنبال راهی برای شناسایی کیف پول XMR ، تاریخ معاملات و زمان آنها است.

وزارت خدمات درآمد داخلی در ماه سپتامبر اطلاعیه ایبا مضمون زیر منتشر کرد. “به هر کس که بتواند دست مونرو را رو کند و آنچه پشت پرده میگذرد را فاش نماید، مبلغی بالغ بر 625،000 دلار اهدا خواهد شد.”

لازم به ذکر است که قابلیت های ابزار ردیابی CipherTrace هنوز تأیید نشده اند.

یکی از نمایندگان مونرو درماه اکتبر به کوین تلگراف گفت:

“ما نسبت به هرگونه ادعایی مبنی بر ردیابی تراکنش های مونرو بسیار مشکوکیم.  حتی اگر شرکتی موفق به این کار شود بعید است بتواند کیف پول یا مبالغ مربوط به هر تراکنش را ردیابی کرده باشد. ”

قیمت مونرو در زمان انتشار این مقاله 123.37 دلار بوده است. که در 24 ساعت گذشته 3.6٪ کاهش یافته است.

*سایفرتریس (ciphertrace) :شرکت تجزیه و تحلیل ارزهای دیجیتال.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x