عرضه اولیه 28 میلیارد دلاری صرافی کوین بیس
0

عرضه اولیه 28 میلیارد دلاری صرافی کوین بیس

بازدید : 1545

گزیده خبر:

  • صرافی کوین بیس ، با ارائه  فرم اولیه ثبت نام خود، به شایعه ها پایان داد. و صحت IPO خود را تأیید کرد.
  •  تحلیل گران ارزش این عرضه اولیه را بالغ بر ۲۸ میلیارد دلار تخمین میزنند.
  • Coinbase Global در ۱۸تاریخ  دسامبر اعلام کرد:

       صرافی کوین بیس به صورت محرمانه فرم ثبت نام در IPO را برای کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ارسال کرده است.

طبق این اطلاعیه از طرف SEC ، داشتن فرم S-1 که فرم ثبت نام اولیه برای شرکتهای دولتی مستقر در آمریکا است، ضروری اعلام شده . هر کمپانی یا شرکت سهامی واجد شرایط برای اینکه بتواند سهام های خود را در صرافی ملی ثبت کند، طبق قانون ملزم به پر کردن چنین فرمی است.

فرم S-1 کمیسیون بورس و اوراق بهادار،طبق قانون اوراق بهادار سال ۱۹۳۳، با نام بیانیه ثبت نیز شناخته میشود.

عرضه اولیه ی ۲۸ میلیارد دلاری.

میرا کریستانتو، پژوهشگر شرکت Massari ارزش سهام این شرکت را ۲۸ میلیارد دلار تخمین زد.او با بررسی دقیق اسناد این شرکت به این نتیجه رسیده است.

“در پی اعلام رسمی Coinbase مبنی بر عرضه ی اولیه سهام، ما ارزش کلی را ۲۸ میلیارد دلار برآورد کردیم. Coinbase با حجم معاملات روزانه 1 میلیارد دلار در 20 دسامبر یکی از برجسته ترین صرافی ها می باشد. ”

وی در ادامه افزود:

من با تقسیم بخشهای تجاری این صرافی به، کارمزدهای معاملاتی، هزینه های حفاظتی و  کارتهای اعتباری و… ارزش سهام این صرافی را این مقدار محاسبه کرده ام. بخش عمده حجم مبادلات این صرافی را داراییهای شرکت ها ی بزرگ تشکیل داده اند.البته متوسط ​​دارایی های هر مشتری 703 دلار تخمین زده شده است.

کوین بیس در سال 2012 با سرمایه گذاری شرکت Y Combinator راه اندازی شد و در سال 2017 جایگاه یونیکورن (Unicorn Status) را دریافت کرد.  کریستانتو با استناد به عملکرد سهام شرکت های بزرگ  گفت:

” سرمایه گذارانی که به دنبال خرید سهام هستند مشتاقانه منتظر عرضه اولیه سهام شرکت های حوزه رمزنگاری میباشند.”

از آنجایی که قیمت بیت کوین در هفته گذشته به رکورد قیمتی جدیدی دست یافته،  حجم سرمایه گذاری،  دارایی های تحت کنترل و ارزش سهام شرکت هایی چون MicroStrategy، Bitwise و Grayscale هم افزایش یافته است. متأسفانه هفته گذشته  درست زمانی که بیتکوین در حال ثبت رکوردی جدید بود اشکالی در عملکرد صرافی کوین بیس و بایننس به وجود آمد.

اقدامات صرافی کوین بیس برای آمادگی در IPO

طبق گفته میرا کریستانتو  این صرافی قصد دارد هیئت مدیره خود را تغییر بدهد.که این اعمال تغییرات نشانه آمادگی هرچه بیشتر آنها برای اعلام IPO خود به عموم است.

“در مراحل نهایی آماده سازی برای این پروژه، سرمایه گذار جسور مارک آندرسن،  گوکول راجارام،  پیشکسوت گوگل  و مدیر مالی سابق شرکت سیسکو ، کلی کرامر به هیئت مدیره ی این شرکت اضافه شده اند.”

به گفته سایت investopedia، این عرضه اولیه میتواند رکورد بزند و از بزرگترین IPO  های طول تاریخ بشود. صرافی کوین بیس میتواند بسیاری از غول های این صنعت مانند فیس بوک  با سهام اولیه 16 میلیارد دلار، ویزا با 18 میلیارد دلار و حتی شرکت علی بابا با 25 میلیارد دلار را پشت سر بگذارد.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه نظرات
بیت پین
بیت پین
محل تبلیغ
دبی
محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
ارز معادل
تومان

محاسبه با مبلغ تتر : تومان

0
نظر خود را بنویسید !x