مزایا و معایب کیف پول کوینومی (Coinomi)؛ بررسی کیف پول Coinomi

مزایا و معایب کیف پول کوینومی (Coinomi)؛ بررسی کیف پول Coinomi
0
بازدید : 3765

کیف پول کوینومی (Coinomi) یک کیف پول ارز دیجیتال با قابلیت اجرا در سیستم عامل اندروید است و به زودی نسخه iOS آن نیز عرضه می‌شود. کیف پول کوینومی امن است. این کیف پول بر حریم خصوصی نیز تمرکز دارد و امکان تبادل فوری بین تعدادی از ارزهای دیجیتال مختلف را فراهم می‌کند. از آنجا که نصب کیف پول کوینومی آسان است و راه اندازی آن فقط چند دقیقه طول می کشد، راهی آسان برای ذخیره و مبادله ارزهای دیجیتال به علاقه مندان و فعالان این حوزه ارائه می‌دهد.

با کیف پول کوینومی کاربران می توانند بیت کوین، آلت کوین و توکن های مختلف را نگهداری و مبادله کنند. کاربران کوینومی با قوانین مزاحم KYC مواجه نمی‌شوند، زیرا هیچ فرایند ثبت نامی وجود ندارد. کوینومی (Coinomi Wallet) با پشتیبانی از 278 آلت کوین و برنامه هایی برای توسعه بیشتر، یکی از قوی ترین کیف پول های چند کوینی موجود در بازار است. اگرچه کیف پول های چند کوینی دیگر وجود دارند ، اما کوینومی بیشترین راحتی، امنیت و ویژگی های مطلوب دیگر را به صورت رایگان ارائه می دهد. در این مقاله از مجموعه مقالات فکت کوینز به بررسی مزایا و معایب این کیف پول می پردازیم.

مطلب مفید: ماشین حساب ارز دیجیتال

مزایا و معایب کیف پول کوینومی (Coinomi)؛ نمای کلی

مزایا:

 • ویژگی های امنیتی بالا به عنوان مثال الگوریتم های HD و پوشش IP
 • کلیدهای خصوصی ذخیره شده در دستگاه های تلفن همراه کاربران
 • ادغام با صرافی های ShapeShift و Changelly برای ترید کریپتو
 • هیچ هزینه ای دریافت نمی کند.

معایب:

 • تنظیم نشده است.
 • کد منبع باز نیست.
 • علی رغم سازگاری کیف پول Coinomi با ارزهای دیجیتال متعدد، از ارز فیات پشتیبانی نمی کند، به این معنی که نمی توانید مستقیماً با استفاده از ارز فیات کریپتو خریداری کنید.
 • اگرچه Coinomi هزینه ای دریافت نمی کند، اما تجارت را از طریق سیستم عامل های شخص ثالث ارائه می دهد و این مولفه باعث می‌شود لزوما بهترین کیفیت را در صنعت رمزنگاری از نظر تریدینگ ارائه ندهد.
 • به عنوان یک کیف پول تلفن همراه، ذاتاً امنیت ۱۰۰ درصد ندارد.
کیف پول کوینومی (Coinomi)
کیف پول کوینومی (Coinomi)

کیف پول کوینومی منبع باز (Open Source) نیست

اکثر افرادی که به ارزهای دیجیتال علاقه دارند، نرم افزارهای منبع باز (Open Source) را ترجیح می دهند. کیف پول کوینومی (Coinomi) بخشی از جنبش نرم افزار منبع باز بود که به هر کسی اجازه می داد کد خود را بررسی کند. با بررسی کد، هر نوع کد مخفی، ماژول مخرب یا سوء استفاده به راحتی قابل شناسایی است. این مولفه اطمینان می دهد که کاربران مشمول هیچ بدافزار مخفی نیستند که به طور مخفیانه به نفع کیف پول کوینومی (Coinomi) یا اشخاص ثالث باشد. با این حال، به نظر می رسد که حدود یک سال پیش Coinomi پروژه خود را به منبع بسته منتقل کرد. این بدان معنا نیست که کد اقدام آن ها مخرب است، بلکه به این معنی است که شما دیگر از آن اندازه حفاظت یا شفافیتی که با منبع باز دریافت می کنید برخوردار نیستید.

مطلب مفید: آموزش استفاده از کیف پول کوینومی Coinomi +ویدئو

کیف پول کوینومی حریم خصوصی بی نظیری را ارائه می دهد

بزرگترین دلیلی که پایگاه کاربران کیف پول کوینومی (Coinomi) همچنان در حال گسترش است، افزایش حریم خصوصی است که آنها با خدمات خود ارائه می دهند. از آنجا که اکثر افرادی که دارای ارز دیجیتال هستند در درجه اول به دنبال حفظ حریم خصوصی‌اند، باید دانست که کوینومی به وجه اطلاعات شخصی را جمع آوری نمی کند و آدرس IP کاربران خود را پنهان نگه می‌دارد تا از جمع آوری داده ها در مورد عادات هزینه یا معاملات جلوگیری کند.

به بیان ساده، کیف پول کوینومی (Coinomi) اطلاعات مربوط به کاربران خود را در اختیار دولت ها یا اشخاص ثالث قرار نمی دهد ، این یک ملاحظه مهم برای تقریباً هر کسی است که در حوزه ارزهای دیجیتال دخیل است. ترس شماره یک برای هر کسی که دارای کیف پول ارز دیجیتال این است که آیا دیگران می توانند به راحتی به آن دسترسی داشته باشند یا خیر. با Coinomi، افرادی که دسترسی غیرمجاز به تلفن دارند ، هنوز نمی توانند به وجوه موجود در آن دسترسی داشته باشند ، زیرا برای انجام مبادلات یا برداشت ها به رمز عبور نیاز دارند.

علاوه بر این، یک عبارت بازیابی به عنوان رمز عبور در اختیار کاربران قرار می گیرد که در صورت گم شدن تلفن خود می توانند از آن برای بازکردن کیف پول خود در دستگاه دیگر استفاده کنند. در هر صورت، اگر هکر، رمز عبور یا عبارت بازیابی را نداشته باشد، هیچ نقطه ضعفی برای ورود وجود ندارد.

مطلب مفید: کیف پول ارز دیجیتال یا والت (Wallet) چه کاری انجام می دهد؟

کلیدهای خصوصی در تلفن همراه شما ذخیره می شوند

یک سوال متداول مربوط به کلیدهای خصوصی است، این است که کلیدهای خصوصی در کجا ذخیره می شوند؟ طبق پاسخ سوالات متداول در وب سایت کیف پول کوینومی (Coinomi) به آدرس: www.coinomi.com، کلیدهای خصوصی در دستگاه کاربر باقی می مانند، زیرا این یک برنامه مبتنی بر تلفن است و نه سرورهای Coinomi‌. بنابراین هک مستقیم کیف پول کوینومی (Coinomi) یک تلاش بیهوده است که اقدام برای چنین کاری هم زیاد اتفاق نخواهد افتاد. کوینومی ابزاریست که به عنوان کیف پول HD شناخته می شود. این بدان معناست که هنگام راه اندازی اولیه ، یک عبارت بازیابی (seed phrase) دریافت خواهید کرد که به عنوان پشتیبان شما عمل می کند. حتماً آن را در جایی امن و خصوصی بنویسید

مطلب مفید: عبارت بازیابی یا Seed Phrase در کیف پول

اگر تلفنتان را گم کنید چه اتفاقی می افتد – آیا کوین های شما از بین می‌رود؟

تلفن ها اصولا در نهایت خراب، گم یا دزدیده می‌شوند. در صورت سرقت تلفن همراه، دزد نمی تواند پول را از کیف پول Coinomi منتقل کند یا ارز را مبادله کند، مگر اینکه رمز عبور را داشته باشد. در هر شرایطی، کاربران کوینومی می توانند با استفاده از عبارت بازیابی، کیف پول خود را به سادگی به تلفن دیگری اضافه کنند.

کیف پول کوینومی (Coinomi) امکان تبادل تقریباً فوری را فراهم می کند

کیف پول کوینومی (Coinomi) مستقیماً با ShapeShift همکاری می کند بنابراین مبادله سریع کریپتو بسیار ساده می‌شود. در حقیقت، هرکسی که نمی خواهد با مبادلات سنتی و خطرات امنیتی مرتبط با آنها برخورد کند، باید از ShapeShift استفاده کند. با ShapeShift ، مبادله کوین ها مثل آب خوردن است. علاوه بر این، Coinomi هیچ هزینه اضافی دریافت نمی کند و این ویژگی کیف پول را به یکی از ساده ترین و سریعترین راههای مبادله ارز دیجیتال تبدیل کرده است.

چه کوین ها و توکن هایی را می توان از طریق برنامه Coinomi مبادله کرد؟

همانطور که قبلاً گفته شد، در حال حاضر 278 ارز دیجیتال در Coinomi مبادله می شود. علاوه بر بیت کوین (SEGWIT ،USAF و BIP148 نیز پشتیبانی می شوند)، آلت کوین ها و توکن های اتر نیز قابل مبادله هستند. به طور خلاصه، از مزایای کیف پول کوینومی این است که تقریباً هر کوین یا توکنی را می توان به Coinomi اضافه کرد، بنابراین به طور مرتب نگاهی به موارد جدید باشید.

کیف پول کوینومی (Coinomi) کاربر پسند است

همانطور که رمز ارز اصلی می شود ، کاربرپسندی از ضروریات هر برنامه ای است که به دنبال پیشرفت در صنعت است. Coinomi دارای رابط کاربری زیبایی است که تقریباً هر کسی قادر به درک آن است. تنها چند گزینه وجود دارد، مثلا تبادل کوین و یا اضافه کردن یک کوین دیگر به کیف پول. فقط کلیک کنید! کلیک کنید و وارد شوید. در آن مرحله، کاربران با هر سطح تجربه در دنیای رمزنگاری باید بتوانند بدون هیچ تلاشی رمز ارز مبادله کنند. به طور خلاصه، تسلط بر خط فرمان برای استفاده از Coinomi مورد نیاز نیست و این مولفه نیز از مزایای این کیف پول هیجان انگیز است.

کیف پول جدید Coinomi

در حال حاضر یک عبارت بازیابی به کاربران ارائه می شود. این عبارت گذرا را روی یک تکه کاغذ یا بهتر بگوییم روی چند تکه کاغذ یادداشت کرده و همه آنها را در مکان های امن نگهداری کنید. این عبارت بازیابی را با هیچکس به اشتراک نگذارید، زیرا این کلید اصلی برای ورود به کیف پول Coinomi از هر دستگاه Android است. با استفاده از این عبارت عبور، هر کسی می تواند به کیف پول شما دسترسی پیدا کند، حتی اگر تلفن همراهتان نباشد.

عبارت بازیابی کوینومی

پس از ذخیره عبارت بازیابی رمز عبور، از کاربران خواسته می شود تا آن را تأیید کنند. سپس از کاربران درخواست رمز عبور می شود. مانند هر گذرواژه دیگر، مطمئن باشید که از طیف وسیعی از اعداد، حروف و نمادها استفاده می کنید، هر چه بیشتر بهتر! در حالی که بسیاری از کارشناسان رمز عبور حداقل 8 کاراکتری را توصیه می کنند، مطمئن باشید که گذرواژه های طولانی تر از امنیت بیشتری برخوردار هستند. در مرحله بعد ، از کاربران خواسته می شود ارزهای دیجیتال مورد نظر خود را در کیف پول خود نمایش دهند.

انتخاب کوین در کیف پول کوینومی (Coinomi)

پس از آن، کاربران باید با سلب مسئولیت قانونی موافقت کنند. در این مرحله، کاربران می توانند آزادانه کوین ها را ترید کرده و به کیف پول خود دسترسی کامل داشته باشند. کل فرآیند به معنای واقعی کلمه 3 دقیقه طول می کشد.

کاربران در مورد کوینومی چه می گویند؟

بر اساس پست های منتشر شده در Reddit ، نمایندگان کیف پول کوینومی (Coinomi) بسیار پاسخگو هستند و ادعا می کنند که آنها «صدها هزار کاربر خوشحال» دارند و آنها «از سال 2014 وجود داشته اند و هیچکدام از کیف پول های تلفن آنها هک نشده و به هیچ وجه مورد آسیب قرار نگرفته است.» طبق گفته کاربران، به نظر می رسد این ادعاها حقیقت دارند، زیرا بسیاری در مورد خدمات کوینومی نکته‌ی منفی نمی گویند.

در حال حاضر، Coinomi ارزهای فیات، چک یا کارت های اعتباری را نمی پذیرد. به عبارت دیگر، آنها در Coinbase عمل نمی کنند و به کاربران اجازه نمی دهند با فیات وارد فضای ارزهای دیجیتال شوند. با این حال، همه ارزهای دیجیتالِ پشتیبانی شده می توانند ارسال و دریافت شوند و فرآیند غالباً پیچیده نگهداری و معامله ارز دیجیتال را ساده می کند.

نکات مهم امنیتی در مورد کیف پول کوینومی

مانند تقریباً هر کاربردی، نقاط اصلی شکست امنیت وابسته به خطای انسانی است. از آنجا که برنامه Coinomi برای امنیت ساخته شده است، هر گونه اتفاق امنیتی مستقیماً بر عهده کاربران خواهد بود.

 1. هرگز رمز عبور یا بذر بازیابی را به هیچ کس ندهید.
 2. هنگام استفاده از کیف پول کوینومی (Coinomi) همیشه به جدیدترین نسخه Android به روز کنید تا بالاترین سطح امنیت را ارائه دهید.
 3. عبارت عبور بازیابی را در جایی امن ذخیره کنید تا بتوانید بدون توجه به اتفاقی که می افتید به کیف پول دسترسی پیدا کنید.

جمع بندی

کاربرپسند بودن کیف پول کوینومی (Coinomi)، همراه با امنیت بی نظیری که ارائه می‌دهد، یکی از قطعات مهم پازل پذیرش عمومی بیت کوین و آلت کوین هاست. از آنجایی که کاربران جدید اغلب در مبادلات معمولی با افزایش تعداد در هر دو طرف درخواست و فروش راحت نیستند، تجارت از طریق Shapeshift این روند را بسیار ساده می کند. هر کسی، حتی کاربران پیشرفته، به احتمال زیاد از مزایای استفاده از کیف پول کوینومی آگاهند. تنها نگرانی در مورد کیف پول کوینومی (Coinomi) این واقعیت است که دیگر منبع باز نیست. با این حال، تعداد زیادی کیف پول عالی دیگر نیز وجود دارد که آن‌ها هم منبع باز نیستند کیف پول‌هایی مانند Exodus و Jaxx.

0
0
برای پیشنهاد این مقاله به دیگر کاربران عزیز فکت کوینز روی دکمه زیر کلیک کنید

فکت کوینز مرجع خبر،تحلیل،آموزش رمز ارز

برای دیدن آموزش های
رایگان بیشتر،عضو شوید

  اشتراک در
  اطلاع از
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه نظرات
  محل تبلیغ
  ramzarzy
  0
  نظر خود را بنویسید !x