1inch

1inch (1inch) 107

وان اینچ
0.606815$ -2.39%
19,146 تومان معادل تومانی با تتر 31,552 تومانی

آمار لحظه‌ای ارز

تغییر روزانه
-2.39%
هفته اخیر
-9.93%
یک ماه اخیر
-30.19%
یک سال اخیر
-76.09%
مارکت کپ
$339,134,224
حجم روزانه
$-7,873,242 -2.27%
کمترین قیمت
$0.60095
بیشترین قیمت
$0.657131

درباره ی وان اینچ

وان اینچ با نام اختصاری 1inch در حال حاضر در رتبه 107 بازار قرار گرفته است . این ارز در حال حاضر در قیمت 0.606815 دلار که با نرخ تتر 31,552 تومان معادل 19,146 تومان است در حال معامله می باشد . قیمت این ارز در طی 24 ساعت اخیر -2.39 درصد کاهش داشته است . بیشترین قیمت این ارز معادل 8.65 دلار بوده است که نسبت به قیمت کنونی 92.94 درصد کاهش داشته است


شبکه1 inch چیست؟

شبکه 1 inch، پروتکل های غیرمتمرکز را به شکل یکپارچه درمی آورد و در حقیقت هم افزایی و مشارکت این پروتکل ها عملیات سودآور، سریع و پشتیبانی شده را در فضای DeFi ممکن می سازد. اولین پروتکلی که شبکه 1 inch ارائه می دهد یک راه حل تجمیعی صرافی غیر متمرکز است که در چندین منبع نقدینگی معاملات را جستجو کند و نسبت به سایر صرافی ها، بهترین قیمت را به کاربر ارائه می دهد. پروتکل تجمیعی  1 inch از الگوریتم Pathfinder برای یافتن بهترین مسیرها در میان بیش از 60 منبع نقدینگی در اتریوم، بیش از 30 منبع نقدینگی در در زنجیره هوشمند بایننس، بیش از 30 منبع نقدینگی در Polygon، Optimistic Ethereum و Arbitrum استفاده می کند. پروتکل تجمیعی وان اینچ تنها پس از دو سال فعالیت توانسته است تنها در کل حجم معاملات شبکه اتریوم از مرز 1 میلیارد دلار فراتر رود . پروتکل نقدینگی1 inch  نسل بعدی بازار ساز خودکار است که از کاربران در برابر حملات فرانت رانینیگ پشتیبانی می کند و برای تامین کنندگانِ نقدینگی فرصت های جذابی را به وجود می آورد. پروتکل سفارش محدود 1 inch فرصت های سوآپ سفارش محدود نوآورانه و منعطف را در امور مالی غیر مترمرکز تسهیل می کند. ویژگی های این پروتکل  از قبیل، قیمت گذاری پویا، سفارش های مشروط و پشتیبانی درخواست استعلام، موجب تقویت اجرا و پیاده سازی عملکردهای متنوع همانند حد ضرر، توقف سفارش های پایانی و همچنین حراجی ها می شود. کیف پول 1 inch، یک پلتفرم چند زنجیره موبایلی است که یک رابط کاربری آسان با قابلیت های ذخیره سازی  ایمن، تراکنش و استیک می باشد. توکن حاکمیتی شبکه 1 inch، برای رای دادن به پارامترهای پروتکل تحت مدل سازمان مستقل غیر متمرکز استفاده می شود. در سال 2020، 1 inch از مراکزی مانند Binance Labs, Galaxy Digital, Greenfield One, Libertus Capital, Dragonfly Capital, FTX, IOSG, LAUNCHub Ventures, and Divergence Ventures افزایش سرمایه ای 2.8 میلیون دلاری داشت. در دسامبر سال 2020، در پی سرمایه گذاری Series A و با پیشتازی موسسه های سرمایه گذاری همانند Pantera Capital و ParaFi Capital, Blockchain Capital, Nima Capital, and Spartan Group بار دیگر افزایش سرمایه ای 12 میلیون دلاری داشت. چرخه سرمایه گذاری از طریق فروش SAFT ( توافق های ساده برای توکن های آینده ) انجام پذیرفت.

بنیانگذاران شبکه 1 inch

شبکه 1 inch توسط Sergej Kunz و Anton Bukov در طی برگزاری رویداد هکاتون برنامه نویسان در نیویورک در ماه می سال 2019 تاسیس شد. این دو نفر پیش از این، در جریان پخش زنده کانال یوتیوب آقای Kunz با هم آشنا شده بودند و برای ورود به رویداد هکاتون با هم اقدام کرده بودند. این دو نفر موفق شده بودند یک جایزه در رویداد هکاتون سنگاپور و دو جایزه هم از  ETHGlobal کسب کنند. پیش از راه اندازی 1 inch، Sergej Kun در شرکت Commerce Connector به عنوان توسعه دهنده ارشد، فعالیت داشت. در موسسه Herzog مسئول کدنویسی و در موسسه مشاوره Mimacom رهبری پروژه ها و سپس در  شرکت Porsche مسئولیت امنیت را به عهده داشت. Anton Bukov از سال 2002 در حوزه توسعه نرم افزاری و از سال 2017 در حوزه امور مالی غیر متمرکز فعالیت داشت. در میان سایر پروژه ها، رزومه او دارای مباحث و ویژگی هایی همانند gDAI.io و  NEAR Protocol است.

دلایل تمایز و منحصر به فرد بودن شبکه ارز وان اینچ

علاوه بر دسترسی  به چندین منبع عمیق نقدینگی در شبکه اتریوم، زنجیره هوشمند بایننس، Polygon، Optimistic Ethereum و Arbitrum این شبکه قیمت های جذابی را به کاربران ارائه می دهد و درجه امنیت بالایی را برای آنها فراهم می آورد و از این رو یکی از پروژه هایی است که در امور مالی غیر متمرکز بیشترین حسابرسی ها روی آن انجام شده است.

امنیت شبکه این ارز دیجیتال به چه صورت است؟

ارز دیجیتال 1 inchبه صورت غیر حضانتی است و تمام معاملات کاربر در یک تراکنش از کیف پولش در هر یک از بلاک چین ها و شبکه های لایه 2 پشتیبانی می شود. ساختار فنی تمام پروتکل های ارز 1 inch، امنیت بالایی را در اختیار کاربر قرار می دهد. به عنوان مثال، منابع نقدینگی فاقد امنیت می توانند به منابع پروتکل های تجمیعی 1 inch متصل شوند، بدون آنکه ریسک از دست دادن سرمایه متوجه کاربر باشد. این پروتکل در طول هر تراکنش، بررسی های امنیتی را انجام می دهد تا از هر گونه ضرر پیشگیری شود. در اکتبر سال 2021، بیش از 120 منبع نقدینگی در شبکه وان اینچ به شکل یکپارچه درآمدند.

از چه طریق و از کدام کدام صرافی ها می توان ارز 1 inch را تهیه کرد؟

پس از آنکه توکن 1 inch در اواخر دسامبر سال 2020 منتشر شد، همه کیف پول هایی که تا نیمه شب روز 24 دسامبر با نرم افزار غیر متمرکز وان اینچ تراکنشی انجام داده بودند، در صورت داشتن معیارهای خاص، موفق به دریافت توکن 1 inch شدند. تامین کنندگان نقدینگی برای پروتکل نقدینگی 1 inch نیز می توانند طبق ضوابط متنوع بنیاد 1 inch و برنامه های استخراج نقدینگی، توکن های 1 inch را دریافت کنند. ارز  1 inchرا می توان در چندین صرافی از جمله؛  Binance, Huobi Global, Coinbase, FTX, Kraken, KuCoin و صرافی OKEx تهیه کرد. برای کسب اطلاعات بیششتر در مورد ارز دیجیتال 1 inch می توانید از محتوای آموزشی 1INCH “Learn & Earn” استفاده کنید.
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند

از آخرین اخبار و تحلیل های فکت کوین زودتر از همه باخبر شوید

  محل تبلیغ
  محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
  ارز معادل
  تومان

  محاسبه با مبلغ تتر : تومان

  0
  نظر خود را بنویسید !x