aave

قیمت آوه Aave

Aave (aave) 46

آوه

قیمت لحظه ای آوه Aave

110.83$ 12.49%
3,453,019 تومان معادل تومانی با تتر 31,156 تومانی

آمار لحظه‌ای ارز

تغییر روزانه
12.49%
هفته اخیر
17.58%
یک ماه اخیر
42.37%
یک سال اخیر
-70.43%
مارکت کپ
$1,553,362,874
حجم روزانه
$175,443,300 12.73%
کمترین قیمت
$95.8
بیشترین قیمت
$112.48

درباره ی آوه

آوه با نام اختصاری aave در حال حاضر در رتبه 46 بازار قرار گرفته است . این ارز در حال حاضر در قیمت 110.83 دلار که با نرخ تتر 31,156 تومان معادل 3,453,019 تومان است در حال معامله می باشد . قیمت این ارز در طی 24 ساعت اخیر 12.49 درصد افزایش داشته است . بیشترین قیمت این ارز معادل 661.69 دلار بوده است که نسبت به قیمت کنونی 83.22 درصد کاهش داشته است


ارز دیجیتال آوه (Aave) چیست؟

آوه یک پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) است که به افراد امکان می دهد تا ارز رمزنگاری شده ی خود را وام دهند یا وام بگیرند. وام دهندگان با واریز دارایی های دیجیتال خود در استخرهای نقدینگی به سود می رسند. وام گیرندگان سپس می توانند از رمزارز خود به عنوان وثیقه برای گرفتن وام فوری با استفاده از این نقدینگی موجود استفاده کنند. واژه ی " Aave" (که در فنلاندی به معنی "روح" است) در ابتدایِ راه اندازی در نوامبر 2017 با نام " ETHLend " شناخته میشد. تغییر نام تجاری آن به " Aave" در سپتامبر 2018 اتفاق افتاد. این بستر کارمزدهای کمتری را برای دارندگان توکن "AAVE" در نظر می گیرد. همچنین توکن آوه (AAVE) به عنوان یک رمزارز حاکمیتی در این بستر عمل می کند. این توکن به صاحبان خود در رابطه با توسعه ی این پروتکل در آینده حقّ رأی می دهد.

مؤسسان این شبکه چه کسانی هستند؟

این پلتفرم، که پیش از آن اِتلند (ETHLend) خوانده میشد، توسط استنی كولچف (Stani Kulechov) بنیان گذاری شد. در آن زمان، او از کمبود برنامه هایی برای قرض دادنِ وام در بستر اتریوم ناراحت بود. پروژه ی او پیش از به وجود آمدنِ امور مالی غیرمتمرکز ایجاد شد. استنی كولچف یک کارآفرین متبحر است که به دانشکده ی حقوق رفت. او از نوجوانی برنامه نویسی را شروع کرد. استنلی یکی از طلایه داران و اولین افراد در فضای بلاکچین بود. مدیر عامل این شرکت گفته است که کولچف "ETHLend" را به " Aave" تبدیل کرد تا این شرکت بتواند خدمات گسترده ای را فراتر از وام های شرکت اتر (Ether) ارائه دهد. به نقل از کولچف، بازار اصلی هدف آوه افرادی هستند که از قبل در ارزهای رمزنگاری شده مشغول به فعالیت هستند.

ویژگی و کاربردهای ارز دیجیتال آوه

آوه در مقایسه با رقبا در بازار بسیار شلوغ کنونی، دارای چندین امتیاز فروش منحصر به فرد است. در طول سپرده گذاری گسترده ی توکن های مالی غیرمتمرکز در تابستان سال 2020 ، آوه یکی از بزرگترین پروژه های پروتکلی از نظر ارزش کل رمزارزهای سپرده گذاری شده بود. این پروژه به مردم امکان می دهد تا حدود 20 ارز رمزپایه را وام بگیرند و وام دهند. اینگونه کاربران انتخاب های بیشتری دارند. یکی از محصولات شاخص بستر آوه "وام های فوری" (flash loans) نام دارد. این محصول به عنوان اولین گزینه ی وام بدون وثیقه در امور مالی غیرمتمرکز معرفی شده است. یک تذکر در اینجا وجود دارد: این وام ها باید در طول همان تراکنش بازپرداخت شوند. نکته مهم دیگر فروش این است که چگونه کسانی که از طریق ارز دیجیتال آوه وام می گیرند می توانند بین نرخ بهره ثابت و متغیر خود توازن ایجاد کنند. نرخ ثابت می تواند منجر به اطمینان از هزینه ی کارمزدها در زمان ناپایداری بازارهای رمزنگاری شود. اما اگر وام گیرنده فکر کند که قیمت ها در آینده نزدیک کاهش می یابند، نرخ های متغیر میتواند مفید واقع شود.

کوین آوه (AAVE) در بازار

کوین های در گردش به کل ارزش سپرده گذاری شده در سیستم آوه بستگی دارد. زیرا هر زمان که این پروتکل کارمزدی را دریافت می کند، توکن هایی می باید سوزانده شوند. عرضه ی اولیه کوین (ICO) برای این سیستم در نوامبر 2017 برگزار شد. در این عرضه حدود 16.2 میلیون دلار با فروش یک میلیارد توکن AAVE با نرخی برابر با 0.0162 دلار برای هر توکن جمع آوری شد. در آن زمان ، 23٪ از توکن های آوه به بنیانگذاران و پروژه اختصاص داده شد. توکن های آوه بر اساس استاندارد ERC-20 ساخته شده اند و به گونه ای طراحی می شوند تا تورم زا باشند. در صورت کمبود پروتکل های مالی غیرمتمرکز، توکن های سپرده گذاری شده به عنوان وثیقه به عنوان آخرین راه چاره استفاده می شوند. در ژوئیه سال 2020 ، شرکت آوه از قصد خود برای راه اندازی بستری برای مبادله ی توکن رونمایی کرد. این بدان معنی است که 1.3 میلیارد توکن AAVE در گردش با "نرخ 1 به 100" با توکن های آوه ی تازه استخراج شده، مبادله می شوند. بدین ترتیب در مجموع 16 میلیون توکن آوه عرضه می شود. (سه میلیون از این تعداد ذخیره می گردد.) پروتکل متن باز آوه بر پایه ی اتریوم ساخته شده است. اتریوم خود بلاکچینی است که در حال گذار از مکانیزم گواه اثبات کار (Proof-of-Work) به مکانیزم گواه اثبات سهام (Proof-of-Stake) است.

خرید توکن آوه (AAVE)

این توکن در بسیاری صرافی های معتبر در دسترس است. از جمله ی این صرافی ها میتوان به صرافی بایننس اشاره کرد. میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه ی کیف پول اینترنتی مراجعه نمایید: https://factcoins.com/what-is-digital-cryptocurrency-e-wallet/  
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند

از آخرین اخبار و تحلیل های فکت کوین زودتر از همه باخبر شوید

  محل تبلیغ
  کوینکس
  محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
  ارز معادل
  تومان

  محاسبه با مبلغ تتر : تومان