bitcoin-cash

قیمت بیت کوین کش Bitcoin-Cash

Bitcoin Cash (bch) 29

بیت کوین کش

قیمت لحظه ای بیت کوین کش Bitcoin-Cash

110.91$ -0.52%
4,031,689 تومان معادل تومانی با تتر 36,351 تومانی

آمار لحظه‌ای ارز

تغییر روزانه
-0.52%
هفته اخیر
-1.23%
یک ماه اخیر
-4.08%
یک سال اخیر
-79.29%
مارکت کپ
$2,133,778,465
حجم روزانه
$-11,797,405 -0.55%
کمترین قیمت
$109.62
بیشترین قیمت
$112.46

درباره ی بیت کوین کش

بیت کوین کش با نام اختصاری bch در حال حاضر در رتبه 29 بازار قرار گرفته است . این ارز در حال حاضر در قیمت 110.91 دلار که با نرخ تتر 36,351 تومان معادل 4,031,689 تومان است در حال معامله می باشد . قیمت این ارز در طی 24 ساعت اخیر -0.52 درصد کاهش داشته است . بیشترین قیمت این ارز معادل 3785.82 دلار بوده است که نسبت به قیمت کنونی 97.07 درصد کاهش داشته است


بیت کوین کش چیست؟

بیت کوین کش یک سیستم نقدینه ی الکترونیکی همتا به همتا است. سیستم همتا به همتا شبکه ای از کامپیوترها بدون سرور مرکزی می باشد که در آن هر رایانه یک سرور و در عین حال کاربری است که به اشتراک اطلاعات می پردازد. سامانه ی بیت کوین کش در تلاش است تا در مقیاس جهانی تبدیل به پولی استوار با پرداخت های سریع، نرخ های اندک، حریم خصوصی امن، و ظرفیت بالای تراکنش (بلوک های بزرگ) شود. پول فیزیکی، در قالب کاغذ دلار، در دست فرد طلبکار قرار داده می شود. پرداخت های بیتکوین کش نیز مستقیماً از فردی به فرد دیگر انتقال می یابند. به عنوان یک رمزارزِ بدون نیاز به مجوز و غیرمتمرکز، بیتکوین کش نیاز به شخص ثالث و بانکی مرکزی ندارد. پول رایج برای ما همان پول بدون پشتوانه (fiat money) است. پولی که تنها به واسطه ی دستور دولت دارای ارزش است. برخلاف آن، بیتکوین کش به واسطه های پولی همچون بانک و پردازشگرهای مالی نیازی ندارد. تراکنش های این رمزارز نمی توانند توسط دولت یا دیگر شرکت های متمرکز تصرف شوند. به همین ترتیب، سرمایه ها را نمی توان کشف وضبط کرد یا بست- زیرا شخص ثالث کنترلی بر شبکه ی این رمز ارز ندارد.  

کاربرد این شبکه ی نقد چیست؟

این رمزارز برای ایجاد، به ادغامِ دو اصل "کمبود طلاپایه" با "طبیعت قابل پرداخت پول نقد" می پردازد. با ذخیره ی محدود 21 میلیون کوین، بیتکوین کش بدون شک کمیاب و، همچون پول فیزیکی به سادگی پرداخت می شود. پول کارمزدِ کمتر از یک دهمِ سنت برای هر تراکنش باعث می شود تا انجام تراکنش ها سرعت یابد. هرکسی می تواند بیت کوین کش را از طریق رایانه یا موبایل هوشمند قبول کند. قابلیت های زیادی توسط این بستر اجراپذیر است. علاوه بر پرداخت های همتا به همتا بین افراد، از این ارز رمزنگاری شده می توان برای پرداختِ کالاها و خدمات- در مغازه یا آنلاین- استفاده کرد. کاررمزدهای بسیار کم موجب می شود تا تراکنش های جدید کوچکی میسر شوند. از جمله ی آن ها میتوان به پاداش به تولیدکنندگان محتوا و پاداش چند سِنتی به کاربران برنامه اشاره کرد. بیتکوین کش همچنین هزینه و زمان تجارت های بین مرزی و حواله ها را کاهش می دهد. دیگر استفاده های این بستر شامل توکِن ها، قراردادهای هوشمند ساده شده، و پرداخت های خصوصی با ابزاری چون کش شافِل (CashShuffle) و کش فیوژن (CashFusion) می باشد.  

BCH  یا BTC : تفاوت چیست؟

در سال 2017، پروژه ی بیت کوین و اجتماع آن به دلیل نگرانی ها پیرامون عدم مقیاس پذیریِ بیت کوین به دو بخش تقسیم شدند. نتیجه ی این اتفاق تجزیه ی سخت بود. تجزیه ی سخت (hard fork) زمانی است که ارزش گذاری و پروتکل یک زنجیره بلوکی از زنجیره ی بلوکی اصلی جدا می شود. در نتیجه زنجیره ی بلوکی جدیدی شکل می گیرد. "سخت" بودنِ آن به این معناست که زنجیره های بلوکی پیشین در نسخه ی جدید زنجیره نمی توانند بدون به روز رسانی حضور یابند.  بیت کوین کش اینگونه ساخته شد. ارز رمزگذاری شده ی جدیدی که از دید کاربران، ضمیمه ای از پروژه ی اصلی بیت کوین در قالبِ " نقدینگی الکترونیکی همتا به همتا" است. تمام سهامداران بیت کوین در زمان این جدایی (بلوک شماره ی 478558) به صورت خودکار تبدیل به صاحبان بیت کوین کش شدند. بیت کوین، که توسط شخص مجهولی با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو به وجود آمده است، رمزارزی جداگانه باقی ماند. برخلاف توکِن BTC از بستر بیت کوین، بیت کوین کش می خواهد به گونه ای تنظیم شود تا بتواند تقاضاهای سیستم پرداخت را در مقیاس جهانی برآورده سازد. در زمان تجزیه، اندازه ی بلوکی موجود در بیت کوین کش از 1 مگابایت به 8 مگابایت افزایش یافت. افزایش اندازه ی بلوکی بدین معناست که بیت کوین کش می تواند تراکنش های بیشتری را در هر ثانیه (TPS) کنترل کند. این اتفاق منجر خواهد شد تا هزینه ها بسیار پایین آیند. بدین ترتیب مشکلات تأخیر در پرداخت و هزینه های بالای کاربران در شبکه ی رمزارزِ بیت کوین حل می گردد. تا نوامبر 2020، اندازه ی بلوکی بیت کوین کش معادل 32 مگابایت بود.  

چگونه بیت کوین کش را استخراج می کنید؟

استخراج فرآیندی است که در آن تراکنش های بیت کوین کش تأیید می شوند و بلوک های جدیدی به زنجیره ی بلوکیِ آن اضافه می شود. استخراج کنندگان یا ماینرها از قدرت محاسباتی و برق استفاده می کنند تا معماهای پیچیده را حل کنند. با این کار، آن ها قادر خواهند بود تا بلوک های تراکنش جدید را تولید کنند. اگر یکی از بلوک های آنان توسط شبکه پذیرفته شود، استخراج کننده یا آن استخر استخراجی یک بلوک را در قالبِ اعلامیِ بیت کوین کش (BCH) پاداش می گیرد. استخراج کردن بسیار رقابتی می باشد. آنان در تلاشند تا زودتر بلوک درست کرده و پس از مقبولیت پاداش بگیرند. با افزایش قیمت BCH در بازار، استخراج کنندگان بیشتری به دنبال نرخ هَش (hash rate) بالاتر در رقابت روزافزون استخراج هستند.  نرخ هَش به واحد اندازه گیری سرعت عملکرد دستگاه استخراج گفته می شود. هرکسی می تواند بیت کوین کش را استخراج کند. استخراج نیازمند سخت افزار خاص است که "وسایل استخراج یا ماینینگ" گفته می شود. شما می توانید آنان را خریداری یا اجاره کنید. ماینرها همچنین باید از یک نرم افزار کامل نود (node: گره یا نود در ارز دیجیتال به دستگاه های شرکت کننده در زنجیره ی بلوکی اطلاق میشود) استفاده کنند. اکثر ماینرها اکنون از نرم افزار نودِ BCHN استفاده می کنند تا بلوک بسازند و به بقیه ی شبکه بیت کوین کش متصل شوند. استخراج می تواند به صورت مستقل انجام شود. اما ماینرها اغلب با ادغام نرخ هَش خود اقدام به ایجاد استخر استخراجی می کنند. در نهایت آنان BCH حاصل از بلوک دریافتی را بین خود تقسیم می کنند.    

چگونه می توان BCH خرید؟

بیت کوین کش در طیف وسیعی از صرافی ها، بسته به کشورتان قابل خریداری است. در ایران نیز می توانید با پرداخت ریالی از صرافی های معتبر، اقدام به خرید BCH فرمایید. مطمئن شوید که پیش از خرید رمز ارز، اطلاعات جامع کسب کرده و تحقیقات لازم را انجام داده باشید.  
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند

از آخرین اخبار و تحلیل های فکت کوین زودتر از همه باخبر شوید

  محل تبلیغ
  coinex
  محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
  ارز معادل
  تومان

  محاسبه با مبلغ تتر : تومان