bitcoin

قیمت بیت کوین Bitcoin

Bitcoin (btc) 1

بیت کوین

قیمت لحظه ای بیت کوین Bitcoin

16365.22$ 1.87%
595,497,625 تومان معادل تومانی با تتر 36,388 تومانی

آمار لحظه‌ای ارز

تغییر روزانه
1.87%
هفته اخیر
3.48%
یک ماه اخیر
-21.32%
یک سال اخیر
-71.41%
مارکت کپ
$314,734,990,251
حجم روزانه
$5,183,740,332 1.67%
کمترین قیمت
$16065.43
بیشترین قیمت
$16541.11

درباره ی بیت کوین

بیت کوین با نام اختصاری btc در حال حاضر در رتبه 1 بازار قرار گرفته است . این ارز در حال حاضر در قیمت 16365.22 دلار که با نرخ تتر 36,388 تومان معادل 595,497,625 تومان است در حال معامله می باشد . قیمت این ارز در طی 24 ساعت اخیر 1.87 درصد افزایش داشته است . بیشترین قیمت این ارز معادل 69045 دلار بوده است که نسبت به قیمت کنونی 76.27 درصد کاهش داشته است


 

بیت کوین (BTC) چیست؟

بیت کوین(Bitcoin) یک ارز رمزنگاری شده ی غیرمتمرکز است که در یک مقاله در سال 2008 توسط یک شخص یا گروهی از مردم با نام مستعار Satoshi Nakamoto معرفی و در ژانویه 2009 راه اندازی شد. بیت کوین یک ارز آنلاین در بستر شبکه نظیر به نظیر است . به این معنی که تمام معاملات مستقیماً بین شرکت کنندگان به صورت مستقل بدون نیاز به هیچ واسطه ای انجام می شود. به گفته خود ناکاموتو ، بیت کوین ایجاد شد تا اجازه دهد "پرداخت های آنلاین مستقیماً از یک طرف به طرف دیگر بدون مراجعه به یک موسسه مالی انجام شود."

پیدایش بیت کوین

با ایجاد بیت کوین ، ناکاموتو به دنبال اصلاح مشکلات مختلف DigiCash ، پروژه ایجاد شده توسط David Chaum بود. یكی از این مشكلات ، خرج مضاعف یا دوبار استفاده كردن از سکه ها بود. با این حال ، ناکاموتو برای حل این مسئله طرحی اندیشید. برنامه او استفاده از اثبات کار (PoW) و بلاک هایی بود که مقدار معینی از تراکنش ها را شامل می شود. او با این دو قطعه به دنبال ایجاد زنجیره ای از بلاک های مرتبط با یکدیگر است. این مفهوم فناوری بلاکچین یا زنجیره بلاکی را آغاز کرد.

چه کسانی بنیانگذار بیت کوین هستند؟

مخترع اصلی بیت کوین با نام مستعار Satoshi Nakamoto شناخته می شود. هویت واقعی فرد  یا سازمانی که پشت این نام مستعار است ، ناشناخته مانده است. در تاریخ 31 اکتبر 2008 ، ناکاموتو مقاله بیت کوین را منتشر کرد که در آن جزئیات نحوه اجرای ارز آنلاین به صورت نظیر به نظیر شرح داده شده است. آنها پیشنهاد کردند که از تراکنش های بسته بندی شده در یک دسته به نام "بلاک" و ایمن سازی توسط الگوریتم های رمزنگاری استفاده شود . کل سیستم "زنجیره بلاکی" یا بلاکچین نامیده می شود.دو ماه بعد ، در 3 ژانویه 2009 ، ناکاموتو اولین بلاک شبکه Bitcoin را استخراج کرد که به عنوان بلاک genesis شناخته می شود و بدین ترتیب اولین ارز رمزنگاری شده جهان راه اندازی شد. با این حال ، در حالی که ناکاموتو مخترع اصلی بیت کوین بود ، در طول سال ها تعداد زیادی از مردم با افزودن ویژگی های جدید به بهبود نرم افزار ارز رمزنگاری شده کمک کرده اند. در کد منبع بیت کوین در GitHub بیش از 750 مشارکت کننده ذکر شده است . برخی از مهمترین آنها Wladimir J. van der Laan ، Marco Falke ، Pieter Wuille ، Gavin Andresen ، Jonas Schnelli و ... هستند.

چه مقدار بیت کوین در گردش است؟

میزان کل عرضه Bitcoin توسط نرم افزار آن محدود شده و هرگز از 21،000،000 سکه بیشتر نخواهد شد. سکه های جدید در طی فرآیندی معروف به "استخراج" ایجاد می شوند. زمانی که تراکنش ها در سراسر شبکه پخش می شوند ، توسط ماینرها جمع می شوند و به صورت بلاکی بسته بندی می شوند ، که به نوبه خود توسط محاسبات رمزنگاری پیچیده محافظت می شوند.ماینرها در ازای صرف منابع محاسباتی خود ، به ازای هر بلاکی که با موفقیت به بلاکچین اضافه می کنند پاداش دریافت می کنند. در لحظه راه اندازی Bitcoin ، پاداش 50 بیت کوین در هر بلاک بود. این تعداد با هر 210000 بلاک جدید استخراج شده به نصف کاهش می یابد . از سال 2020 ، پاداش بلوک سه بار نصف شده و 6.25 بیت کوین را شامل می شود.

چگونه شبکه بیت کوین امن می شود؟

بیت کوین با الگوریتم SHA-256 که متعلق به خانواده الگوریتم های هش کردن SHA-2 است ایمن می شود.

از کجا می توانید بیت کوین (BTC) بخرید؟

شما می توانید آن را تقریباً از هر صرافی رمزنگاری خریداری کنید یا بفروشید - هم با پول فیات و هم با سایر ارزهای رمزپایه. برخی از بازارهای اصلی که تجارت BTC در آنها امکان پذیر است: Binance Coinbase Pro OKEx Kraken Huobi Global Bitfinex

استخراج بیت کوین

فرایند استخراج Bitcoin به دنبال انجام یک سری محاسبات پیچیده ریاضی است که برای تأیید تراکنش ها استفاده می شود. این محاسبات به قدرت محاسباتی زیادی نیاز دارد که با گذشت زمان تکامل یافته است. در اصل ، یک کامپیوتر ساده می تواند استخراج را بدون مشکل انجام دهد ، اما امروزه تجهیزات ویژه ای برای این کار لازم است. دلیل این امر این است که سختی استخراج بیت کوین از بدو تأسیس تا به امروز به طور چشمگیری افزایش یافته است. به دلیل پیچیدگی کار ، استخراج کنندگان هزینه اعتبار سنجی و ایجاد هر بلوک را دریافت می کنند. بسته به میزان کار ارائه شده ، این فرم به صورت بیت کوین تحویل داده می شود. استخراج بیت کوین بسته به نرخ هش فعلی و قیمت بیت کوین ، برای استخراج کنندگان می تواند بسیار سودآور باشد. زمانی که تراکنش ها در سراسر شبکه پخش می شوند ، توسط ماینرها جمع می شوند و به صورت بلاکی بسته بندی می شوند ، که به نوبه خود توسط محاسبات رمزنگاری پیچیده محافظت می شوند.ماینرها در ازای صرف منابع محاسباتی خود ، به ازای هر بلاکی که با موفقیت به بلاکچین اضافه می کنند پاداش دریافت می کنند.

صدور بیت کوین

تعداد بیت کوین های صادر شده نمی تواند از 21 میلیون بیت کوین (BTC) فراتر رود. بیت کوین توانایی تقسیم به هشت رقم اعشار را دارد. به این ترتیب ، یک واحد (1 بیت کوین) را می توان به 100000.000 واحد کوچکتر تقسیم کرد. این واحدها "satoshi" نامیده می شوند ، که معادل 0.00000001 BTC است. اما صدور سکه در بیت کوین توسط یک الگوریتم پیچیده انجام می شود. اول از همه ، هر بلاک در بیت کوین تقریباً هر 10 دقیقه ایجاد می شود. یعنی هر 10 دقیقه ماینرها باید یک سری تراکنش ها را دسته بندی کنند ، معمای رمزنگاری بلاک را حل کنند و به شبکه منتقل کنند. ماینری که موفق به حل معما می شود پاداشی دریافت می کند که پاداش معرفی سکه های جدید به بازار است. در اصل ، بیت کوین این کار را با نرخ 50 BTC در هر بلاک معتبر انجام داد ، اما در حال حاضر این کار را با 12.5 BTC در هر بلاک انجام می دهد. چون پاداش طی فرایندی به نام Halving هر 210.000 بلاک نصف می شود . وظیفه Halvingکنترل تورم بیت کوین است.

به روزرسانی های نرم افزار Bitcoin

نسخه XNUMX در دسامبر XNUMX ، XNUMX منتشر شد .این نسخه یک بروزرسانی ساده است که مشکلات ارتباطی گره هایی که پس از مدتی از شبکه ناپدید می شوند را اصلاح می کند. به روزرسانی نسخه 0.2 بیت کوین ، منتشر شده در 16 دسامبر 2009 ، پیشرفت های چشمگیری در نرم افزار اضافه کرد . از جمله ، امکان شروع خودکار راه اندازی را فراهم می کند تا نرم افزار به طور خودکار در پس زمینه اجرا شود. علاوه بر این ، یک کلاینت سازگار برای ویندوز و یک کلاینت برای لینوکس اضافه شد. ناکاموتو پشتیبانی چند پردازنده ای برای تولید ارزهای جدید و پشتیبانی پروکسی برای استفاده از آن در شبکه Tor را برای این نرم افزار پیاده سازی می کند. در تاریخ 17 May 2010 Laszlo Hayneck اولین پرداخت بیت کوین را برای خرید یک کالا انجام داده است. هاینک دو پیتزا از Papa John's خریداری کرد و 10.000 BTC برای آنها پرداخت (ارزش بیت کوین آن زمان 0.003 دلار بود). از آن زمان هر سال از این رویداد به عنوان روز پیتزا بیت کوین ، روزی که بیت کوین قدرت خود را نشان داد یاد می شود.  
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند

از آخرین اخبار و تحلیل های فکت کوین زودتر از همه باخبر شوید

  محل تبلیغ
  coinex
  محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
  ارز معادل
  تومان

  محاسبه با مبلغ تتر : تومان