cardano

قیمت ada Cardano

Cardano (ada) 7

ada

قیمت لحظه ای ada Cardano

0.536688$ 4%
16,721 تومان معادل تومانی با تتر 31,156 تومانی

آمار لحظه‌ای ارز

تغییر روزانه
4%
هفته اخیر
7.35%
یک ماه اخیر
15.82%
یک سال اخیر
-63.69%
مارکت کپ
$18,169,992,958
حجم روزانه
$725,367,961 4.16%
کمترین قیمت
$0.505305
بیشترین قیمت
$0.538739

درباره ی ada

ada با نام اختصاری ada در حال حاضر در رتبه 7 بازار قرار گرفته است . این ارز در حال حاضر در قیمت 0.536688 دلار که با نرخ تتر 31,156 تومان معادل 16,721 تومان است در حال معامله می باشد . قیمت این ارز در طی 24 ساعت اخیر 4 درصد افزایش داشته است . بیشترین قیمت این ارز معادل 3.09 دلار بوده است که نسبت به قیمت کنونی 82.6 درصد کاهش داشته است


کاردانو (ADA) چیست؟

کاردانو (Cardano) یک بستر  با زنجیره ی بلوکی براساس گواه اثبات سهام است که هدفش، به گفته ی خود، میسر ساختنِ تغییر مثبت جهانی توسط "تغییرسازان، مبتکران، و آینده نگران" می باشد. این پروژه با منبع باز همچنین در صدد است تا "قدرت را از ساختارهای غیر مسئول در رأس به حاشیه و افراد توزیع کند"- که به ایجاد اجتماعی امن تر، شفاف تر، و عادلانه تر کمک می کند. کاردانو در سال 2017 تأسیس شد، و توکِن ADA تعبیه شد تا تضمین کند که مالکانِ آن می توانند در فعالیت شبکه­­ ای شرکت کنند. به همین دلیل، افرادی که این ارز رمزنگاری شده را در اختیار دارند نسبت به هر تغییری در نرم افزار حقّ رأی و انتخاب دارند. تیم پشتیبانِ این زنجیره ی بلوکی لایه ای می گویند که تا همین حالا نیز موارد استفاده ی خوبی برای این فناوری یافته اند.  فناوری ای که بر آن است تا اجازه ی توسعه ی بخش بخش را به برنامه های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند بدهد. به کمک این بستر می توان در این زنجیره ی بلوکی به ایجاد برنامه های غیرمتمرکز پرداخت. کاردانو در شرکت های کشاورزی برای پیگیری تولیدات از زمان تولید تا مصرف استفاده می شود، در حالیکه دیگر محصولات ساخته شده در این بستر اجازه می دهند تا مدارک آموزشی به روش ضدّ تحریف ذخیره شده، و خرده فروشان کالاهای تقلبی را بشناسند.

مؤسسان کاردانو چه کسانی هستند؟

کاردانو توسط چارلز هاسکینسون (Charles Haskinson) بنا شد، که یکی از شرکای تأسیس شبکه ی اتریوم نیز بود. او مدیر اجرایی IOHK است، شرکتی که زنجیره ی بلوکی کاردانو را ساخت. در مصاحبه ای هاسکینسون بیان کرد که در سال 2011 به بازار ارزهای رمزنگاری شده ورود کرده است- و به صورت تفریحی به استخراج و تجارت پرداخته. او بیان می دارد که اولین تجربه ی حرفه ایش در سال 2013 اتفاق افتاد، زمانیکه دوره ای را در مورد بیتکوین برگزار کرد که در نهایت 80 هزار دانش آموز در آن شرکت کردند. هاسکینسون علاوه بر کارآفرین در زمینه ی تکنولوژی، ریاضیدان نیز هست. شرکت فناوری او در سال 2020 به آزمایشگاه تحقیق و توسعه ی زنجیره ی بلوکی واقع در دانشگاه ویومینگ (Wyopming)، توکِن های ADA ی به ارزش 500 هزار دلار اهدا کرد.

چه چیزی کاردانو را خاص می سازد؟

کاردانو یکی از بزرگترین زنجیره های بلوکی است که از مکانیزم گواه اثبات سهام با توافق عام استفاده می کند، که فرآیندِ آن نسبت به الگوریتم گواه اثبات کارِ به کار رفته در بیتکوین آسان تر است. اگرچه قرار است اکثر اتریوم به مکانیزم گواه اثبات سهام مجهز شود، این تغییر به کندی صورت خواهد گرفت. گواهی اثبات کار الگوریتمی است که برای حفظ امنیت شبکه طراحی می شود. گواهی اثبات سهام نیز برای اعتبارسنجی تراکنش ها و تشکیل بلوک های اطلاعاتی جدید به کار می رود. اما در اثبات کار، شرکت کنندگان از طریق سیستم پردازش سخت افزار خود، و در گواه اثبات سهام افراد با مشارکت دارایی خود به امنیت شبکه کمک می کنند. این پروژه به خود می بالد زیرا هر فناوری ایجاد شده می باید از فرآیند بازنگری همتای خود سربلند بیرون آید، که به این معناست که ایده های بزرگ پیش از تأیید می باید بررسی شوند. به گفته ی کاردانو، این سخت گیریِ آموزشی کمک می کند که زنجیره ی بلوکی با دوام تر شود- که بدین ترتیب احتمال پیشگیری از شکست های احتمالی افزایش خواهد یافت. در سال 2020، کاردانو تدارک یک به روزرسانی را تحت عنوان شِلی (Shelley) دید که به واسطه ی آن می خواست زنجیره ی بلوکی خود را "50 تا 100 برابر غیرمتمرکز تر" از دیگر زنجیره های بزرگ بلوکی سازد. در آن زمان، هاسکینسون تخمین زد که اینکار موجب تسهیل فعالیت صدها دارایی در این بستر خواهد شد.  

طریقه ی خرید این رمزارز به چه صورت است؟

این ارز رمزنگاری شده را می توان از بسیاری صرافی های معتبر خریداری کرد. در ایران نیز علاقه مندان به سرمایه گذاری در کاردانو می توانند به وسیله ی خرید مستقیم آن یا خرید بیت کوین و تبدیل آن به این رمزارز اقدام با کارت بانکی و به ریال اقدام به خرید آن کنند.    
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند

از آخرین اخبار و تحلیل های فکت کوین زودتر از همه باخبر شوید

  محل تبلیغ
  کوینکس
  محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
  ارز معادل
  تومان

  محاسبه با مبلغ تتر : تومان