chainlink

Chainlink (link) 23

چین لینک
6.39$ 1.07%
204,800 تومان معادل تومانی با تتر 32,050 تومانی

آمار لحظه‌ای ارز

تغییر روزانه
1.07%
هفته اخیر
-2.51%
یک ماه اخیر
-13.79%
یک سال اخیر
-66.89%
مارکت کپ
$2,986,076,391
حجم روزانه
$29,615,776 1%
کمترین قیمت
$6.09
بیشترین قیمت
$6.53

درباره ی چین لینک

چین لینک با نام اختصاری link در حال حاضر در رتبه 23 بازار قرار گرفته است . این ارز در حال حاضر در قیمت 6.39 دلار که با نرخ تتر 32,050 تومان معادل 204,800 تومان است در حال معامله می باشد . قیمت این ارز در طی 24 ساعت اخیر 1.07 درصد افزایش داشته است . بیشترین قیمت این ارز معادل 52.7 دلار بوده است که نسبت به قیمت کنونی 87.9 درصد کاهش داشته است


چین لینک چیست؟

چین لینک یک شبکه ی اوراکل غیر متمرکز است که هدفش اتصال قراردادهای هوشمند به داده های دنیای واقعی است. قراردادهای هوشمند در بستر زنجیره ی بلوکی توافق نامه هایی هستند که با بررسی اطلاعات و در صورت تحقق مفاد قرارداد به طور خودکار اجرا می‌شوند. این بستر توسط سرگِی نظروف (Sergey Nazarov) ، به همراهی استیو الیس (Steve Ellis) ایجاد شد. این شبکه در سپتامبر 2017 عرضه ی اولیه ی کوینی داشت. عرضه ای با مجموعاً 1 میلیارد توکنِ LINK ، که 32 میلیون دلار را به این شبکه تزریق کرد. توکِن LINK ، ارز رمزنگاری شده ی شبکه ی اوراکل غیرمتمرکز چین لینک است. این توکن به اعضای نودِ ((اعضای حاضر در زنجیره ی بلوکی)) این شبکه اعطا می شود. آنان نیز از این توکن ها برای انجام خدمات خود استفاده می کنند. از آنجا که شبکه ی چین لینک دارای سیستم "اعتبار" است، اعضای نودها  که LINK بیشتری داشته باشند می توانند قراردادهای بزرگتری را از آنِ خود کنند. این در حالی است که عدم ارائه ی اطلاعات دقیق منجر به کسر توکِن ها می شود. توسعه دهندگان این بستر از توکنِ LINK به عنوان " توکنی براساس قوانینِ ERC20 یاد می کنند، که قابلیت مضاعف "انتقال و تماس" ERC223 را نیز داراست. این ویژگی باعث می شود تا توکن ها در حین یک تراکنش، دریافت و پردازش شوند. پس از 32 میلیون دلار عرضه ی اولیه در سال 2017 ، 32 درصد از توکن های LINK برای تشویق فضای این شبکه به اعضای نودها ارسال شد. 30 درصد برای توسعه در چین لینک باقی ماند (35 درصد در فروش عمومی توکن فروخته شد).

اوراکل چیست؟

تنظیم قراردادهای هوشمند در صورتی که نیاز به داده های خارج از زنجیره ی بلوکی داشته باشد، با مشکل رو به رو خواهد شد. برای اتصال اطلاعات خارجی به زبان برنامه نویسی قابل درک در زنجیره ی بلوکی نیاز به اوراکل وجود دارد. اوراکل میان افزاری است که نقش واسطه را ایفا می کند. چین لینک بستری است که هدفش اتصال میان قراردادهای هوشمند مبتنی بر فناوری زنجیره های بلوکی با برنامه های دنیای واقعی است. این ارز دیجیتال براساس زنجیره ی بلوکی اتریوم ایجاد شده است. در چین لینک، این انتقال دهندگان پیام (اوراکل ها) به شبکه ی اتریوم متصل می شوند. اوراکل ها داده های خارجی (دما، آب و هوا، و غیره) را فراهم می کنند. این داده ها اجرای قراردادهای هوشمند را در صورت تحقق شرایط از پیش تعیین شده محقق می سازد. شرکت کنندگان در این شبکه تشویق می شوند (از طریق جوایز) تا قراردادهایی هوشمند با دسترسی به بازخوردهای داده ای خارجی فراهم سازند. در صورتی که کاربران تمایل به دسترسی به داده های خارج از زنجیره داشته باشند، میتوانند قرارداد درخواستی خود را به شبکه ی چین لینک ارسال کنند. این قرارداد با قراردادهای درخواستی پیشین توسط اوراکل های مناسب مطابقت داده خواهد شد. قراردادهایی که شامل قرارداد اعتبار، قرارداد تطبیق سفارش، و قرارداد مجتمع می شوند. قرارداد مجتمع، داده های اوراکل های انتخاب شده را برای یافتن دقیق ترین نتیجه جمع آوری می کند.

توکن Link را از کجا می توان خرید؟

شما می توانید این توکن را هر صرافی که از ارزهای دیجیتال حمایت کند خریداری فرمایید. در ایران نیز با انتخاب صرافی معتبر و با پرداخت ریالی می توانید به توکن های این شبکه دسترسی پیدا کنید.
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند

از آخرین اخبار و تحلیل های فکت کوین زودتر از همه باخبر شوید

    محل تبلیغ
    محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
    ارز معادل
    تومان

    محاسبه با مبلغ تتر : تومان