cosmos

Cosmos Hub (atom) 26

کازماس
9.14$ 3.78%
292,937 تومان معادل تومانی با تتر 32,050 تومانی

آمار لحظه‌ای ارز

تغییر روزانه
3.78%
هفته اخیر
17.4%
یک ماه اخیر
-1.21%
یک سال اخیر
-25.19%
مارکت کپ
$2,681,277,760
حجم روزانه
$83,879,675 3.23%
کمترین قیمت
$8.42
بیشترین قیمت
$9.29

درباره ی کازماس

کازماس با نام اختصاری atom در حال حاضر در رتبه 26 بازار قرار گرفته است . این ارز در حال حاضر در قیمت 9.14 دلار که با نرخ تتر 32,050 تومان معادل 292,937 تومان است در حال معامله می باشد . قیمت این ارز در طی 24 ساعت اخیر 3.78 درصد افزایش داشته است . بیشترین قیمت این ارز معادل 44.45 دلار بوده است که نسبت به قیمت کنونی 79.6 درصد کاهش داشته است


ارز دیجیتال کازماس (Cosmos) چیست؟

به طور خلاصه ، کازماس خود را پروژه ای معرفی می کند که برخی از "سخت ترین مشکلات" در صنعت بلاکچین را حل می کند. هدف این پروتکل این است که پادزهری را برای پروتکل های اثبات کارِ "کند، گران، مقیاس ناپذیر"، همچون پروتکل بیت کوین ارائه دهد. کازماس در صدد است که این مهم را با ارائه یک محیط بلاکچین متصل محقق سازد. از دیگر اهداف این پروژه می توان به آسان تر ساختن فناوری بلاکچین برای توسعه دهندگان اشاره کرد. این امر نیز به لطف یک چهارچوب چندین قسمتی محقق خواهد شد که برنامه های غیرمتمرکز را قابل فهم می سازند. نکته دیگر اینکه، یک پروتکل ارتباطاتی میان بلاکچینی وظیفه ی تسهیل ارتباطات شبکه های بلاکچین را بر عهده میگیرد. بدین ترتیب از چند دستگی در این صنعت جلوگیری میشود. تاریخچه ی کازماس به سال 2014 برمیگردد. زمانی که شرکت تندرمینت (Tendermint)، یکی از مشارکت کنندگان اصلی این شبکه تأسیس شد. در سال 2016 ، وایت پیپری (white paper) برای این ارز دیجیتال منتشر شد. سال بعد، محفل فروشی برگزار شد. توکن های اتم (ATOM) از طریق الگوریتم ترکیبی گواه اثبات سهام (proof-of-stake) به دست می آیند. این توکن ها به شما در حفظ امنیت کازماس هاب (Cosmos Hub) کمک می کنند. "کازماس هاب" بلاکچینی برجسته در این پروژه است. این توکن در حاکمیت شبکه نیز نقش دارد.

از تاریخچه ی این ارز دیجیتال چه می دانید؟

بنیانگذاران شرکت " Tendermint"-که دروازه ای برای ورود به محیط کازماس بود- ژا کوآن (Jae Kwon)، زارکو میلوسویچ (Zarko Milosevic) و ایتن بوچمَن (Ethan Buchman) بودند. اگرچه کوآن همچنان در فهرست معماران اصلی این پروژه فعالیت میکند، اما در سال 2020 از سمت مدیرعاملی کناره گیری کرد. او بیان می دارد که هنوز هم بخشی از این پروژه است اما بیشتر روی ابتکارات دیگر خود تمرکز دارد. اکنون پنگ ژونگ (Peng Zhong) به عنوان مدیر عامل شرکت " Tendermint" جایگزین کوآن شده است. کل هیئت مدیره نیز شاهد تغییرات قابل توجهی بوده است. اهداف آنها شامل افزایش تجربه ی توسعه دهندگان، ایجاد یک اجتماع مشتاق در کازماس و ایجاد منابع آموزشی است. بدین ترتیب افراد بیشتری میتوانند از توانایی های این شرکت باخبر شوند.

ویژگی خاص ارز دیجیتال کازماس چیست؟

نگرانی عمده اکثر افراد در صنعت ارز دیجیتال پیرامون میزان تقطیع های زیاد (levels of fragmentation) در شبکه های بلاکچین دیده می شود. صدها شبکه موجود است، اما تعداد بسیار کمی از آنها می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. کازماس میخواهد با ایجاد این امکان خود را به همگان بشناساند. کازماس به عنوان یک بلاکچین نسخه ی سوم توصیف میشود. و همانطور که قبلاً ذکر کردیم، هدف اصلیش اطمینان از استفاده ی آسان از زیرساخت های آن است. برای این منظور، بخش توسعه ی نرم افزاری کازماس بر روی تقطیع (modularity) تمرکز دارد. اجرای خوب این نرم افزار باعث میشود تا یک شبکه با استفاده از تکه کُدهایی که از قبل وجود دارد به راحتی ساخته شود. در بلند مدت، امید است که برنامه هایی پیچیده بتوانند به سادگی ایجاد شوند. مقیاس پذیری یک اولویت دیگر است. به این معنی که تراکنش های بسیار بیشتری در ثانیه نسبت به بلاکچین های قدیمی مانند بیت کوین و اتریوم قابل پردازش می باشند. اگر قرار باشد روزی بلاکچین ها جریان اصلی را بدست گیرند، باید بتوانند با تقاضا و همچنین شرکت ها یا سایت های پردازش پرداخت موجود کار کنند. آنان می باید حتی بهتر از آن شرکت ها و سایت ها باشند.

 کوین اتم (ATOM) در بازار

توکن اتم دارای عرضه ی کلی دقیقاً 260906513 است. از این تعداد، در زمان نوشتن این مقاله، بالغ بر 210 میلیون توکن در گردش وجود دارند. شایان ذکر است که این رمزارزها استخراج نمیشوند- در عوض، آنها از طریق سپرده گذاری به دست می آیند. دو فروش خصوصی در ژانویه 2017 برگزار شد. و در ادامه فروشی عمومی در آپریل همان سال انجام شد. این دو در مجموع 16 میلیون دلار جمع کردند که معادل حدود 0.10 دلار برای هر توکن اتم است. با توزیع این رمزارز، حدود 80٪ به سرمایه گذاران رسید، در حالی که 20٪ به دو شرکت تخصیص داده شد:  شرکت تندرمینت و مؤسسه ی اینترچِین (Interchain). کازماس توکن های اتم خود را با دستگاه های استخراج ای سیک (ASIC) مقایسه میکند که برای استخراج بیت کوین استفاده می شوند. مقاله ای فنی از تیم شرکت " Tendermint" اینگونه در این باره توضیح میدهد: "این بخشی از سخت افزار مجازی (سرمایه اقتصادی) است که شما برای حضور فعال در شبکه نیاز به تهیه ی آن دارید."

شبکه کازماس چگونه ایمن میشود؟

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، کازماس از الگوریتم اجماع اثبات سهام استفاده می کند. نودهای یا اعضای اعتبارسنجی که توکن های اتم بیشتری را پس انداز کرده و در کیف پول خود ذخیره کنند، احتمال بیشتری دارد تا برای بررسی تراکنش ها و کسب پاداش انتخاب شوند. نودهایی که مشخص شود رفتار مجرمانه دارند جریمه می شوند- و در نهایت می توانند توکن هایی را که در سپرده داشتند از دست بدهند.  
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند

از آخرین اخبار و تحلیل های فکت کوین زودتر از همه باخبر شوید

    محل تبلیغ
    محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
    ارز معادل
    تومان

    محاسبه با مبلغ تتر : تومان