dogecoin

قیمت دوج کوین Dogecoin

Dogecoin (doge) 9

دوج کوین

قیمت لحظه ای دوج کوین Dogecoin

0.076611$ 2.67%
4,116 تومان معادل تومانی با تتر 53,729 تومانی

آمار لحظه‌ای ارز

تغییر روزانه
2.67%
هفته اخیر
1.82%
یک ماه اخیر
-6.72%
یک سال اخیر
-44.41%
مارکت کپ
$10,627,647,779
حجم روزانه
$269,220,421 2.6%
کمترین قیمت
$0.074553
بیشترین قیمت
$0.078421

درباره ی دوج کوین

دوج کوین با نام اختصاری doge در حال حاضر در رتبه 9 بازار قرار گرفته است . این ارز در حال حاضر در قیمت 0.076611 دلار که با نرخ تتر 53,729 تومان معادل 4,116 تومان است در حال معامله می باشد . قیمت این ارز در طی 24 ساعت اخیر 2.67 درصد افزایش داشته است . بیشترین قیمت این ارز معادل 0.731578 دلار بوده است که نسبت به قیمت کنونی 89.53 درصد کاهش داشته است


دوج کوین (Dogecoin) چیست؟

دوج کوین بر پایه ی تصویر طنزآمیز و مشهور شخصیت "دوج" در دنیای اینترنت است. این ارز دیجیتال بر روی لوگوی تبلیغاتی خود نیز عکسی از این سگ را (از نژاد شیبااینو) قرار داده است. دوج کوین با منبع باز توسط بیلی مارکوس (Billy Markus) از شهر پورتلند در ایالت اوریگان، و جکسون پالمر (Jackson Palmer) از شهر سیدنی استرالیا ساخته شد. آن در دسامبر 2013 از دلِ رمزارزِ لایت کوین (Litecoin) بیرون آمد. خالقان این رمزارز نظر مثبتی به آن داشتند. آن ها این ارز رمزنگاری شده را جذاب و بانشاط می ­دیدند، که به دلیل الهام از تصویر یک سگ بامزه می توانست رضایتی بیش از مخاطبین بیتکوین به خود اختصاص دهد. مدیر اجرایی شرکت تسلا (Tesla)، ایلان ماسک (Elon Musk)، چند توییت در فضای مجازی گذاشت که در آن از این رمزارز به عنوان رمزارزِ موردعلاقه ش یاد می کرد.

چگونه دوج کوین را استخراج می کنید؟

این ارز دیجیتال از چند جهت متفاوت از اصل گواه اثبات کارِ موجود در بیتکوین است. یکی از این تفاوت ها در استفاده از فناوری اسکریپت (Scrypt: رمزنگاری) است. این ارزِ جایگزین برای بیتکوین (altcoin) دارای مدت زمان ساخت یک دقیقه برای هر بلاک است. عرضه ی کلی آن بدون محدودیت است، یعنی محدودیتی در تعداد توکن هایی که می توانید استخراج کنید وجود ندارد. میتوانید توکن های این ارز دیجیتال را با عضو شدن در یک استخر استخراج یا به صورت انفرادی استخارج کنید. استخراج کننده ی دوج می تواند این ارز دیجیتال را بر روی ویندوز، مَک یا لینوکس، و با یک GPU (واحد پردازش گرافیکی) استخراج کند. از سال 2014، می توانید لایت کوین را نیز از طریق فرآیندی یکسان با دوج کوین استخراج کنید، زیرا فرآیندهای آنان ادغام شدند.

این رمزارز  چگونه مورد استفاده قرار می گیرد؟

توکن های این ارز دیجیتال ابتدا در صورت ایجاد یا اشتراک گذاری محتوای باکیفیت پاداش داده میشد. سایت های رِدیت (Reddit) و توییتر  از این سیستم پاداش استفاده می کردند. با حضور در محیطی که در آن از ارز دیجیتال استفاده می شود، یا با استفاده از فاسِت  می توانید دوج کوین پاداش بگیرید. فاست (faucet) دوج کوین سایتی است که تعداد کمی دوج کوین را تنها برای آشنایی با این ارز در اختیار شما قرار می دهد، تا بتوانید در محیط های وابسته به این رمزارز فعالیت خود را آغاز کنید.

چگونه می توان دوج کوین را خریداری کرد؟

میتوانید این رمزارز را در هر صرافی که ارز دیجیتال عرضه می کند خریداری کنید یا آن را بفروشید. میتوانید آن را را در یک صرافی یا یک کیف پول ذخیره کنید. همچنین در هر محیطی که مقدور است، به پرداخت از طریق آن بپردازید.
برای اینکه به فکت این مقاله کمک کنید روی دکمه زیر کلیک کنید و تا افراد بیشتری آن را دنبال کنند

از آخرین اخبار و تحلیل های فکت کوین زودتر از همه باخبر شوید

  بیت پین
  بیت پین
  محل تبلیغ
  دبی
  محاسبه‌گر ارزهای دیجیتال
  ارز معادل
  تومان

  محاسبه با مبلغ تتر : تومان